Reklama


Reklama

Policjanci uratowali 60-letniego mężczyznę


Policjanci sierż. Krystian Fąk i st. post. Adam Arasimowicz uratowali 60-latka. Poparzonego i półprzytomnego mężczyznę znaleźli w zadymionym mieszkaniu. Wydobywający się dym z budynku mieszkalnego zauważyli podczas patrolowania Gminy Szczytno. Natychmiast ruszyli z pomocą...Policjanci wyprowadzili 60-latka na zewnątrz i udzielili mu pierwszej pomocy. Wezwali na miejsce straż pożarną oraz załogę karetki pogotowia i wstępnie ustalili źródło zadymienia. Ich szybka i zdecydowana reakcja zapobiegła tragedii.

W miniony poniedziałek (04.05.2020) około godz. 9:00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy - sierż. Krystian Fąk i st. post. Adam Arasimowicz - pełnili służbę na terenie gminy Szczytno. W pewnym momencie zauważyli dym wydobywający się z okna jednego z mieszkań.


Reklama

 

 

Policjanci natychmiast ruszyli domownikom z pomocą. Okazało się, że całe mieszkanie było już zadymione. W jednym z pomieszczeń znaleźli leżącego na kanapie mężczyznę. Mundurowi wyprowadzili 60-latka i udzielili mu pierwszej pomocy. Z uwagi na to, że mężczyzna miał problemy z oddychaniem, poparzone ręce i ciężko było nawiązać z nim logiczny kontakt, funkcjonariusze natychmiast wezwali załogę karetki pogotowia.

 

 

Następnie wrócili do budynku, aby ustalić źródło zadymienia. Prawdopodobnie jego przyczyną był wyeksploatowany piecyk grzewczy. Przybyli na miejsce strażacy ugasili pożar i sprawdzili, czy ogień nie zajął pozostałych budynków gospodarstwa.

60-latek został przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji szczycieńskich funkcjonariuszy, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
(jm/tm)

ReklamaKomentarze do artykułu

Jestem-na-TAK

Policja odwaliła kawał dobrej roboty ! Brawa ! Dziękujemy !

Zbyszek

Brawo Panowie!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Dajcie zyc chlopakowi a niech sobie pali....

  Kajo


  2020-09-22 20:10:49
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

  Prokreator


  2020-09-22 16:36:34
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

  Kaczmarczyk Małgorzata


  2020-09-22 06:49:46
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

  Obserwator


  2020-09-21 21:13:00
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

  Do tabela.


  2020-09-21 19:50:40