Reklama


Reklama

Policjanci podsumowali weekend na drogach


Kolejny wakacyjny weekend za nami. Policjanci ze szczycieńskiej jednostki policji podsumowali weekend na drogach. Mimo nieustannych apeli wciąż dochodzi do wypadków, na drogach nie brakuje też pijanych kierowców...Kierowanie pojazdami pod wpływem zabronionych substancji

 

W czwartkowy ranek w Wielbarku, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena passata. Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec tego miasta, który nie miał przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził czujność funkcjonariuszy, gdyż nie zachowywał się on adekwatnie do sytuacji. Policjanci przebadali go narkotestem, który wskazał obecność amfetaminy w organizmie. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnej celi.

 

 

W czwartek (13.08.20r.) aż trzech rowerzystów zostało zatrzymanych przez policjantów i ukaranych mandatami karnymi. Byli to 48-letni i 38-letni mieszkańcy gminy Wielbark oraz 51-letni mieszkaniec gminy Szczytno.

W sobotę i niedzielę funkcjonariusze zatrzymali kolejnych trzech pijanych rowerzystów: 53-letni i 54-letni mieszkańcy gminy Jedwabno oraz 38-letni mieszkaniec Szczytna. Panowie również zostali obciążeni mandatami karnymi w wysokości od 300 do 500 zł w zależności od ilości alkoholu w organizmie.

 

 

Każdy kierujący, niezależnie od rodzaju pojazdu jakim się porusza, zobowiązany jest do bezwzględnej trzeźwości. Zapomnieli o tym kierujący pojazdami osobowymi, którzy wsiedli za swoje „kółko” w miniony weekend. A byli nimi:

- 31-letni mieszkaniec Szczytna, który miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu w organizmie, kierował pojazdem marki Skoda na terenie miasta Szczytno

- 45-letni mieszkaniec Szczytna, z ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki BMW w Szczytnie;

- 35-letni mieszkaniec gminy Wielbark, który kierował pojazdem VW Passat mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, a jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym za co łącznie uzyskał mandat karny w wysokości 1800 zł;


Reklama

- 38-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty kierujący również bez uprawnień, pojazdem osobowym marki VW Passat z ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Sprawy nietrzeźwych kierujących będą przekazane do sądu, gdzie wyżej wymienienie kierujący będą tłumaczyć się ze swoich nieodpowiedzialnych zachowań.

 

 

 

W miniony weekend doszło do kilku niegroźnych kolizji w naszym powiecie.

 

W piątek (14.08.20r.) w miejscowości Rudka doszło do zdarzenia z udziałem pojazdu osobowego marki Hyundai i Fiat. Kierujący Fiatem nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył jadącego przed nim Hyundaia.

 

 

Tego samego dnia doszło do podobnej „stłuczki” tym razem w miejscowości Szczycionek. Kierujący pojazdem marki Peugeot wjechał w tył jadącego przed nim pojazdu marki Audi. Za popełnione wykroczenie na mężczyzn nałożono mandaty karne.

 

 

 

W sobotę (15.08.20r.) doszło do trzech kolizji z udziałem pojazdów osobowych.

W miejscowości Wielbark, 31-letni kierujący pojazdem marki VW Passat rozpoczął manewr wyprzedzania nie upewniając się o możliwości wykonania tego manewru, w skutek czego zajechał drogę maździe, która już wykonywał manewr wyprzedzania. Kierujący mazdą chcąc uniknąć zderzenia czołowego zjechał na pobocze. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w samochód osobowy marki Renault. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Sprawca zdarzenia za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym i nałożone zostały na niego punkty karne.

Reklama

 

 

Tego samego dnia kolejne trzy pojazdy brały udział w zdarzeniu drogowym w miejscowości Rozogi. Kierujący pojazdem marki Seat Leon, 44-letni mieszkaniec Warszawy, nie zauważy pojazdów, które zatrzymały się przed nim w oczekiwaniu na wznowienie ruchu i najechał na będący przed nim pojazd marki Opel Zafira. W wyniku uderzenia Opel Zafira najechał na poprzedzający go pojazd marki Opel Astra. I tym razem kierujący pojazdami byli trzeźwi i nie potrzebowali pomocy medycznej. Za niezachowanie należytej ostrożności sprawca zdarzenia również został ukarany mandatem karnym.

 

 

W niedzielę (16.08.20r.) w miejscowości Wielbark, 46-letni mieszkaniec gminy Przasnysz kierujący pojazdem osobowym marki Nissan nie ustąpił pierwszeństwa 46-letniej pieszej. Mężczyzna uderzył w kobietę przodem pojazdu, na szczęście nie odniosła ona żadnych obrażeń. Oboje byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym

 

 

W niedzielne popołudnie doszło do jeszcze jednego zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego marki Mazda. 33-letnia mieszkanka Ostrołęki na łuku drogi wykonała nieprawidłowy manewr hamowania i wjechała do przydrożnego rowu przewracając pojazd na prawy bok. Kobieta była trzeźwa i ani ona, ani podróżujący z nią pasażerowie nie wymagali udzielania pomocy medycznej.

 

 

Policjanci apelują po raz kolejny o rozwagę i ostrożność na drogach!!!Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Puknij się w swój pusty łeb.

  do ali


  2021-01-28 11:54:03
 • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
  Ta ankieta znajduję się także na stronie Urzędu Miasta w Szczytnie. Nie ma tam pytań o dane wrażliwe. Bardziej skupia się na różnorakiej aktywności mieszkańców danej gminy. Warto poświęcić trochę czasu i wypełnić. Ja tak zrobiłam. Pozdrawiam

  Szczytnianka


  2021-01-28 11:35:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  POdobno koza w Senegalu zmarła po szczepionce na tego to wirusa

  Seneka


  2021-01-28 02:35:20
 • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
  Co to za podstęp z tą ankietą ,wyłudzenie danych do jakiegoś przekrętu ?!

  Coś dla policji.


  2021-01-27 20:19:14
 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20