Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Policjanci podsumowali weekend na drogach


Kolejny wakacyjny weekend za nami. Policjanci ze szczycieńskiej jednostki policji podsumowali weekend na drogach. Mimo nieustannych apeli wciąż dochodzi do wypadków, na drogach nie brakuje też pijanych kierowców...Kierowanie pojazdami pod wpływem zabronionych substancji

 

W czwartkowy ranek w Wielbarku, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena passata. Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec tego miasta, który nie miał przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził czujność funkcjonariuszy, gdyż nie zachowywał się on adekwatnie do sytuacji. Policjanci przebadali go narkotestem, który wskazał obecność amfetaminy w organizmie. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnej celi.

 

 

W czwartek (13.08.20r.) aż trzech rowerzystów zostało zatrzymanych przez policjantów i ukaranych mandatami karnymi. Byli to 48-letni i 38-letni mieszkańcy gminy Wielbark oraz 51-letni mieszkaniec gminy Szczytno.

W sobotę i niedzielę funkcjonariusze zatrzymali kolejnych trzech pijanych rowerzystów: 53-letni i 54-letni mieszkańcy gminy Jedwabno oraz 38-letni mieszkaniec Szczytna. Panowie również zostali obciążeni mandatami karnymi w wysokości od 300 do 500 zł w zależności od ilości alkoholu w organizmie.

 

 

Każdy kierujący, niezależnie od rodzaju pojazdu jakim się porusza, zobowiązany jest do bezwzględnej trzeźwości. Zapomnieli o tym kierujący pojazdami osobowymi, którzy wsiedli za swoje „kółko” w miniony weekend. A byli nimi:

- 31-letni mieszkaniec Szczytna, który miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu w organizmie, kierował pojazdem marki Skoda na terenie miasta Szczytno

- 45-letni mieszkaniec Szczytna, z ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki BMW w Szczytnie;

- 35-letni mieszkaniec gminy Wielbark, który kierował pojazdem VW Passat mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, a jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym za co łącznie uzyskał mandat karny w wysokości 1800 zł;


Reklama

- 38-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty kierujący również bez uprawnień, pojazdem osobowym marki VW Passat z ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Sprawy nietrzeźwych kierujących będą przekazane do sądu, gdzie wyżej wymienienie kierujący będą tłumaczyć się ze swoich nieodpowiedzialnych zachowań.

 

 

 

W miniony weekend doszło do kilku niegroźnych kolizji w naszym powiecie.

 

W piątek (14.08.20r.) w miejscowości Rudka doszło do zdarzenia z udziałem pojazdu osobowego marki Hyundai i Fiat. Kierujący Fiatem nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył jadącego przed nim Hyundaia.

 

 

Tego samego dnia doszło do podobnej „stłuczki” tym razem w miejscowości Szczycionek. Kierujący pojazdem marki Peugeot wjechał w tył jadącego przed nim pojazdu marki Audi. Za popełnione wykroczenie na mężczyzn nałożono mandaty karne.

 

 

 

W sobotę (15.08.20r.) doszło do trzech kolizji z udziałem pojazdów osobowych.

W miejscowości Wielbark, 31-letni kierujący pojazdem marki VW Passat rozpoczął manewr wyprzedzania nie upewniając się o możliwości wykonania tego manewru, w skutek czego zajechał drogę maździe, która już wykonywał manewr wyprzedzania. Kierujący mazdą chcąc uniknąć zderzenia czołowego zjechał na pobocze. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w samochód osobowy marki Renault. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Sprawca zdarzenia za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym i nałożone zostały na niego punkty karne.

Reklama

 

 

Tego samego dnia kolejne trzy pojazdy brały udział w zdarzeniu drogowym w miejscowości Rozogi. Kierujący pojazdem marki Seat Leon, 44-letni mieszkaniec Warszawy, nie zauważy pojazdów, które zatrzymały się przed nim w oczekiwaniu na wznowienie ruchu i najechał na będący przed nim pojazd marki Opel Zafira. W wyniku uderzenia Opel Zafira najechał na poprzedzający go pojazd marki Opel Astra. I tym razem kierujący pojazdami byli trzeźwi i nie potrzebowali pomocy medycznej. Za niezachowanie należytej ostrożności sprawca zdarzenia również został ukarany mandatem karnym.

 

 

W niedzielę (16.08.20r.) w miejscowości Wielbark, 46-letni mieszkaniec gminy Przasnysz kierujący pojazdem osobowym marki Nissan nie ustąpił pierwszeństwa 46-letniej pieszej. Mężczyzna uderzył w kobietę przodem pojazdu, na szczęście nie odniosła ona żadnych obrażeń. Oboje byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym

 

 

W niedzielne popołudnie doszło do jeszcze jednego zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego marki Mazda. 33-letnia mieszkanka Ostrołęki na łuku drogi wykonała nieprawidłowy manewr hamowania i wjechała do przydrożnego rowu przewracając pojazd na prawy bok. Kobieta była trzeźwa i ani ona, ani podróżujący z nią pasażerowie nie wymagali udzielania pomocy medycznej.

 

 

Policjanci apelują po raz kolejny o rozwagę i ostrożność na drogach!!!Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama