Reklama


Reklama

Policjanci i strażnicy miejscy szukali bezdomnych


Policjanci strażnicy miejscy ze Szczytna połączyli siły, aby wspólnie zadbać o bezpieczeństwo osób bezdomnych, starszych oraz samotnie zamieszkujących. Tegoroczna zima daje się wszystkim we znaki, ale to właśnie te osoby są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo. Mundurowi kontrolowali miejsca, w których mogą gromadzić się bezdomni. Sprawdzali też, jak radzą sobie w takich warnach osoby starsze i samotne...Niskie temperatury, zwłaszcza w nocy, to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Zagrożenie to dotyczy także, a może nawet w szczególności, osób będące pod wpływem alkoholu. W okresie zimowym szczycieńscy policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.


Reklama

 

- Funkcjonariusze przekazują potrzebującym informacje o tym, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i jak bezpiecznie przetrwać zimę – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbałość o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał do natychmiastowego działania. Każdy z nas powinien o swoich spostrzeżeniach powiadomić odpowiednie służby.

 

Wspólne kontrole policjantów i strażników miejskich.

Reklama

 

Zgłoszenia można przekazywać pod numer telefonu 112. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

 

Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obojętnie i pamiętajmy, że jeden nasz telefon może uratować ludzkie życie.

 

Straż Miejska w Szczytnie sprawdza, jak zimą radę dają sobie osoby starsza.

 

Przypominamy, że od listopada w całym województwie warmińsko - mazurskim działa również bezpłatna infolinia dla bezdomnych uruchomiona przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pod numerem 800 165 320 dzwoniący otrzymają informację o miejscach, gdzie bezdomni mogą szukać noclegu i ciepłego posiłku lub dostać pomoc materialną, medyczną oraz prawną. Infolinia jest uruchamiana corocznie przed sezonem zimowym i będzie działać do 31 marca 2020 roku.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze