Poniedziałek, 21 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Policjanci będą karać za omijanie policjantów... tych śpiących


W czwartek, 13 sierpnia na ulicy Lanca w Szczytnie pojawiły się drogowe spowalniacze. Jeden znajduje się przy szkole sportowej, a drugi przy placu zabaw. - Niestety, montaż odbył się bez przemyślenia – napisał do nas mieszkaniec jednego z domów przy ulicy Lanca. - Kierowcy przejeżdżają pomiędzy przerwą między spowalniaczami nadal z dużą prędkością. Bywa, że przeszkodę po prostu mijają zjeżdżając na zatoczkę autobusową. Dalej nie spełnia to warunków bezpieczeństwa.O sprawie wie już burmistrz Krzysztof Mańkowski.


Reklama

 

Reklama

- Byliśmy tam z pracownikiem odpowiedzialnym za tę inwestycję i obserwowaliśmy zachowania kierowców – tłumaczy. - Rzeczywiście bywa, że zjeżdżają na zatoczkę. Ale tak czy inaczej muszą zwolnić. Wyhamować prędkość. Czyli ten główny cel został osiągnięty. Ograniczniki nie mogą zostać przesunięte, bo muszą być zachowane odległości pomiędzy przejściami dla pieszych. Wynika to z przepisów. Innych miejsc, gdzie mogłyby stanąć, na tej ulicy nie ma.

 

Sprawie przyjrzą się też policjanci, którzy twierdzą, że zjazd na zatoczkę autobusową jest wykroczeniem. Kierowcy, którzy tak robią mogą liczyć się z mandatami.

 

- Jeśli otrzymamy jakieś filmy z zarejestrowanym takim manewrem, na pewno będziemy wyciągać konsekwencje – mówią funkcjonariusze.Komentarze do artykułu

Wanka

Bardzo dobre rozwiązanie.

Szymon

Spowalniacze to idiotyzm niszczacy auta

Daniel

Może jak by jeszcze więcej ich było to byłoby bezpieczniej a to przecież żaden problem i znikomy koszt

Maciej Ka

do Tor Skąd, u Ciebie, 60 km/h? Od skrzyżowania z ul. Solidarności jest ograniczenie do 30 km/h.

Tor

Bardzo złe rozwiązanie. Przy prędkości >60 km/h i lekkim deszczu taki nagły manewr zjazdu na wysepkę skończy się prędzej czy później na chodniku.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Sporo wiem o tej sieci od osób, które skorzystały z oferty w innych miastach. Jestem zaproszona, więc przekonam się sama :)

  Jolanta Magierowska


  2020-09-19 20:26:16
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Co za bzdury wypisuja....za co niby ma byc ukarany?..ze znalazł zapinke i zapytal co to jest?Piznijcie sie i to zdrowo w leb..zajmijcie sie tymi co handluja naprawde cennymi zabytkami a nie ludzmi ktorzy z pasjji poszukuja rzeczy..na ktore archeologia polska nie ma kasy..ba..pierwsze sprawdzie co maja archeolodZy u siebie w domach...nawet jak chlop kopal pod ogrodzenie..znalazl nie wiedząc co..to zaraz akcja lisc dębu jak by bandziora namierzyli...zamiast chlopu dac nagrodę to zaraz oskarzenia..jakim kurwa prawem....gdyby nie detektorysci gowno by w muzeach bylo...to wlasnie oni wzbogacaja o cenne znaleziska muzea...tylko te zamiast wystawiac znaleziska..tonami zalegaja w magazynach...to jakie to zabytki jak leza w worach?..

  Wpieniony


  2020-09-19 18:28:35
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Szkoda, że tak kreatywnej osoby pozbył się Burmistrz Pasymia. Chyba, że obawiał się konkurencji. Dobrze, że różni urzędnicy mają swoje zainteresowania, ale żeby zaraz o tym publicznie komunikować? Ale z drugiej strony ciekaw jestem prywatnego hobby paru innych sekretarzy gmin z Powiatu Szczytno. Czemu z nimi nie przeprowadzono wywiadów! Co też oni robią w czasie wolnym, jakie mają przemyślenia o życiu...? To byłoby bardzo zajmujące, co ci tak zajęci ludzie robią dla przyjemności w domowych pieleszach.

  Taki sobie czytelnik


  2020-09-19 14:21:15
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Jak to znalazł na swojej ziemi i nie jego? państwo mu to po prostu ukradło.

  Maryan


  2020-09-19 10:29:42
 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55