Reklama


Reklama

Policja źródłem wiedzy o bezpieczeństwie (zdjęcia)


„Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji” to specjalny program skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zagrożeń, sposobów ich unikania i przeciwdziałania. Szczycieńskich policjantów w ramach tej akcji odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie.



Uczniowie zwiedzili salę odpraw szczycieńskich mundurowych a następnie dowiedzieli się, do jakich celów wykorzystany jest „Przyjazny pokój przesłuchań dzieci”.

 

 

Kierownik ogniwa konwojowego szczycieńskiej komendy nadkom. Sławomir Matuszyk zapoznał uczniów ze specyfiką pracy policjantów „konwojówki” oraz zaprezentował sprzęt służbowy wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas pełnienia służby.


Reklama

 

 

Ogromną atrakcją okazało się spotkanie dzieci z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego kom. Pawłem Przybyłkiem, który opowiedział dzieciom, o tym czy zajmują się funkcjonariusze poszczególnych wydziałów szczycieńskiej komendy.

 

 

Podkom. Daniel Bałdyga opowiedział z kolei, na czym polega jego policyjna specjalizacja i jakie znaczenie ma ujawnianie i zabezpieczanie śladów kryminalistycznych dla śledztwa. Zaprezentował także zawartość swojej służbowej walizki, która pełna jest „tajemniczych” sprzętów. Dzieci miały szanse zrobić sobie odcisk linii papilarnych palców.

Reklama

 

 

Na zakończenie kom. Paweł Przybyłek wręczył dzieciom słodkości oraz życzył udanych i bezpiecznych ostatnich dni ferii.

 

 

KPP Szczytno/ip



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

  • Europejski sukces Stashki (video)
    Pani Katarzyno. Gratulacje. Jest Pani niezwykle urocza osoba.

    cichy fan


    2020-08-14 09:19:56
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Szpital to nie obiekt to personel. A tu istny Mordor.

    Akrobatyczny Mateusz


    2020-08-14 08:12:45
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Wszystko dobrze ale gdzie radni miejscy z PSL u? Czyżby nie załapali się na zdjęcie? Tomku teraz to już ludzie o Tobie zapomną i nikt już nie rozpozna.....

    Kasia


    2020-08-14 07:38:00
  • Zwolniony po 28 latach dyrektorowania
    Prlowski komuch o 20 lat za dlugo siedział na stołku facet bez wlasnego zdania...od zarania dziejów są mężczyźni i kobiety reszta to defekt w rozwoju koniec i kropka niech sobie wszyscy żyją po cichu w swoich domach Ale nie wmawiajcie nam ludziom , że facet to baba .

    Ewe


    2020-08-14 05:55:01
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

    Szczytnianka 00


    2020-08-13 22:02:14
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

    szczytnianka


    2020-08-13 20:43:30
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

    Do WCpiker


    2020-08-13 19:09:16
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

    Piotr


    2020-08-13 16:53:51
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

    WCpiker


    2020-08-13 12:18:06
  • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
    Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin