Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pół tony nielegalnego tytoniu w mercedesie, zatrzymany 26-latek


Pół tony nielegalnej krajanki tytoniowej zabezpieczyli kryminalni ze Szczytna i funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej z Olsztyna w Rozogach. Na ul. Warszawskiej zatrzymali mężczyznę, który przewoził kontrabandę w samochodzie.- Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć skąd wziął blisko 500 kg nielegalnego tytoniu – mówi Anna Walerzak, oficer prasowy szczycieńskiej komendy policji. - 26-latek przyznał jedynie, że jest jego własnością.

 

 

Do zatrzymania doszło w piątek, 25 stycznia przed godz. 22. 26-latek krajankę tytoniową, bez polskich znaków akcyzy, przewoził samochodem Marki Mercedes Benz.

 

- W trakcie składanych wyjaśnień 26-letni mieszkaniec gminy Szczytno przyznał się do zarzucanego mu czynu – potwierdził, że zabezpieczony susz stanowi jego własność – mówi policjantka. - Odmówił natomiast odpowiedzi na pytanie skąd pochodzi krajanka tytoniowa i jak wszedł w jej posiadanie.


 

 

Straty w podatku akcyzowym, które mógłby ponieść Skarb Państwa, gdyby krajanka trafiła do sprzedaży wyceniono na ok. 250 tys. zł. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

 

Fot. Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze