Reklama


Reklama

Pół miliona złotych dla sołtysów od marszałka


Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił konkurs "Małe Granty Sołeckie Marszałka". Wnioski można składać do 1 czerwca.- Sołtys jest pierwszym ogniwem samorządu, który lada dzień będzie świętował 30-lecie funkcjonowania - mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. - Jest gospodarzem i opiekunem wsi, najlepiej zna problemy i potrzeby lokalnego środowiska. Organizujemy konkurs grantowy, by pomóc przekuć ten zapał lokalnych liedrów na konkretne działania modernizujące oblicze obszarów wiejskich na Warmii i Mazurach i wzmocnić zaangażowanie wspólnoty mieszkańców.

 

Finansowe wsparcie może być przyznane m.in. na: zagospodarowanie przestrzeni publicznej (kształtowanie terenów zieleni, zadrzewień, skwerów, parków i miejsc spotkań na świeżym powietrzu), budowę i modernizację przystanków, oznakowanie miejscowości w sposób trwały, wprowadzanie do krajobrazu dzieł sztuki, budowę wiat, altan czy zadaszenia sceny, zagospodarowanie przestrzeni publicznej do odpoczynku wpływające na poprawę estetyki miejscowości oraz zakupy inwestycyjne służące zwalczaniu koronawirusa i przeciwdziałaniu COVID-19.


Reklama

 

Na realizację zadań samorząd województwa przeznaczył łączną kwotę 500 tys. zł. Maksymalna wysokość dotacji nie może przekroczyć kwoty 15 tys. zł, przy czym dofinansowanie nie może stanowić więcej niż 80% łącznych kosztów przedsięwzięcia. Szczegółowe informacje w Departamencie Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, tel. 895219264.

 

 

 

Fot. Jakub Klepański

 

ReklamaKomentarze do artykułu

Taki sobie czytelnik

Zgadzam się, słabiutkie, słabiuteńkie. nieprofesjonalne.

mol

Drogi redaktorze a co na zdjęciu robi pani Jaskulska? Przecież w artykule nie ma ani słowa o tej osobie. Czyżby miała nam się skojarzyć z tym dofinansowaniem? To jednak jest słabe panie redaktorze.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze