Reklama


Reklama

Pół miliona od marszałka na szpital, umowa już podpisana


Kolejne pieniądze na walkę z koronawirusem trafią do szczycieńskiego szpitala. Placówka podpisała umowę z marszałkiem województwa. Na jej podstawie do Szczytna trafi 500 tys. zł. - Pieniądze pójdą na sprzęt medyczny – zapowiada Beata Kostrzewa dyrektor Szpitala w Szczytnie.Z podpisanej umowy zadowolony jest Jarosław Matłach, starosta szczycieński.

 

- To kolejne wsparcie, które trafi do naszego szpitala – mówi. - Bardzo dobrze, że te środki zostały tak szybko uruchomione. Kończymy rozbudowę szpital, a pieniądze na nowy sprzęt jeszcze bardziej podniosą bezpieczeństwo naszych mieszkańców. A od zdrowa i życia nie ma nic ważniejszego.

 

Ze wsparcia marszałka cieszy się też Beata Kostrzewa, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie.


Reklama

 

- Całość tej kwoty przeznaczymy na zakup sprzętu – mówi. - Do walki z covid19 potrzebujemy nie tylko tych wielkich urządzeń, ale też i tych mniejszych. Kupimy na pewno urządzenia do ekg, kardiomonitory, myjnie, maszynę do dezynfekcji powierzchni płaskich, czy chociażby aparaty do mierzenia ciśnienia. Na naszej liście zakupów jest łącznie 20 pozycji.

 

Pieniądze do szpitala mają trafić lada dzień, ale placówka ma czas do końca roku na zakup sprzętu.

Reklama

 

Jednym z najważniejszych urządzeń do wspomagania leczenia koronawirusa jest respirator. Szczycieński szpital będzie dysponował do końca roku 8 takimi urządzeniami.

 

Pieniądze, które przekaże marszałek, pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Fot. Kacper StepokuraKomentarze do artykułu

???

A ile od wojewody???

Napisz

Reklama


Komentarze