Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Pojedynek Matłach vs Oświeciński, cel... charytatywny


Przed nami kolejna, już trzecia edycja meczu charytatywnego „Gramy dla...”. Tym razem organizatorzy dochód z wydarzenia chcą przeznaczyć na leczenie i rehabilitację 14-letniej Anielki Śpiewak z Rozóg i 6-letniego Fabianka Jarząbka ze Szczytna. - Jedną z gwiazd tegorocznej imprezy będzie Tomasz Oświeciński, który przyjął zaproszenie na nasze wydarzenie charytatywne – mówi Jarosław Matłachm, starosta szczycieński.Tomasz Oświeciński to znakomity aktor, znany między innymi z filmy „Pitbull. Nowe porządki”. Poprowadzi drużynę reprezentacji TVP, czyli gwiazd. Ich rywalem będzie drużyna Przyjaciele Anielki i Fabiana, na której czele stanie starosta Jarosław Matłach.

 

 

- Bardzo się cieszę, że mecz charytatywny „Gramy dla...” doczekał się już trzeciej edycji – mówi starosta. - Na tej imprezie pojawia się też coraz więcej gwiazd, takich jak właśnie pan Tomasz Oświeciński. Ale nie dziwie się temu, bo jest to wydarzenia, które pomaga potrzebującym, ale też integruje naszą powiatową społeczność. W poprzednich edycjach w organizację włączyła się Gmina Dźwierzuty, w tym roku Gmina Rozogi. Zachęcam pozostałe samorządy do współuczestnictwa i współorganizowania przyszłorocznych edycji akcji.

 

 

W drużynie Przyjaciół może zagrać każdy. Ruszyły właśnie zapisy do tej reprezentacji. Koszt uczestnictwa to 300 zł od osoby. Pieniądze będą zbierane do specjalnej puszki w dniu wydarzenia. Trafią oczywiście do Anielki i Fabiana.

 

Jest też możliwość gry w drużynie Gwiazd. Do wzięcia jest jedno miejsce. Jego cena wywoławcza to 1 tys. zł. Oprócz gry w tak elitarnym składzie organizatorzy zapewniają, że osoba, która wylicytuje to miejsce spotka się z gwiazdami na kolacji.

 

 

- Osoby które są zainteresowaną grą w zespole Przyjaciół, jak również licytację miejsca w drużynie Gwiazd mogą zgłaszać się do Wydziału Promocji i Współpracy w Starostwie Powiatowym w Szczytnie, wejście A, pokój 03 – mówi Rafał Kiersikowski, pomysłodawca i koordynator projektu. - Do współpracy zapraszamy też wolontariuszy oraz firmy, instytucje, czy osoby prywatne, które chciałby przekazać jakieś gadżety, czy vouchery na licytacje. Można też skontaktować się telefonicznie pod numerem 89 624-70-38 lub 89 624-70-54.

 

 

Drużynę Gwiazd poprowadzi Tomasz Oświeciński.

 

Drużynę Przyjaciół Anielki i Fabiana poprowadzi starosta Jarosław Matłach.


Reklama

 

 

 

Podczas dwóch edycji imprezy udało się zebrać około 35 tys. zł. Pieniądze trafiły do Dawida i Wioli z gminy Dźwierzuty. W tym roku organizatorzy na cel biorą młodych mieszkańców Rozóg i Szczytna – 14-letnią Anielę Śpiewak i 6-letniego Fabiana Jarząbka. To właśnie do nich trafi dochód z III edycji meczu charytatywnego „Gramy dla...”.

 

 

- Sam mecz jest jedynie kulminacyjnym momentem – mówi Rafał Kiersikowski, pomysłodawca i koordynator wydarzenia. - Tego dnia, a w tym roku dokładnie w niedzielę, 23 lutego, będzie mnóstwo innych wydarzeń, zbiórek i pokazów. Co dokładnie - to na razie tajemnica. Wszystko będzie działo się w hali Wagnera przy ulicy Lanca w Szczytnie. Mogę na razie powiedzieć, że wśród fantów do wylicytowania będzie na przykład trening personalny ze znakomitym zawodnikiem MMA Marcinem Różalskim, czy przejazd rajdówką z kierowcą rajdowym Zbigniewem Staniszewskim. Na pewno nie zabraknie też gwiazd telewizyjnych. W ubiegłych latach naszymi gośćmi byli m.in.: Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Turbo Kozak, Tomasz Kłos, Piotr Świerczewski, czy Robert Moskwa.

 

W tym roku do organizacji wydarzenia włączyła się też gmina Rozogi.

 

- Ta forma pomagania jest ciekawa, dlatego postanowiliśmy się w to włączyć – mówi Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy Rozogi. - Z jednej strony pomagamy osobom potrzebującym, a z drugiej mamy imprezę, która integruje różne środowiska. Daje radość. Dodatkowo pomagamy mieszkance naszej gminy. Rodzice Anielki są bardzo zaangażowani w leczenie swojej córki. Jestem pewien, że każda ofiarowana im pomoc będzie dobrze spożytkowana. Gorąco zapraszam do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

 

W organizację meczu włącza się też powiat żywiecki. Mirosław Dziergas, szef promocji powiatu żywieckiego, przekaże na licytację książkę z autografem Henryka Szosta, polskiego lekkoatlety specjalizującego się w biegach długodystansowych oraz gadżety olimpijczyków z terenu Żywiecczyzny.

 

 

 

 

Aniela Śpiewak

 

Reklama

ma 14 lat i zdiagnozowane dwie choroby genetyczne. W czasie swojego krótkiego życia przeszła już kilkanaście pobytów w szpitalu i jest pod stałą opieką wielu specjalistów: neurologa, ortopedy, nefrologa, audiologa. Aby dziewczynka mogła być w miarę samodzielna musi systematycznie ćwiczyć, jeździć na rehabilitację zalecaną przez lekarzy specjalistów. Przez długi czas nie chodziła, nie komunikowała swoich potrzeb, nie potrafiła się bawić jak jej rówieśnicy. Dopiero wielokierunkowa terapia sprawiła, że dziecko zaczęło być bardziej samodzielne, otwarte.

 

Leczenie przynosi efekty, ale jest bardzo kosztowne i znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny. Koszt dwutygodniowej rehabilitacji ambulatoryjnej wynosi 7.000 zł, ponadto terapia odpłatna taka jak logopeda, rehabilitant, do którego trzeba dojechać dwa razy w tygodniu 30 km w jedną stronę, to dalsze, wcale niemałe koszty. - Robimy wszystko, aby w przyszłości Anielka była w miarę możliwości samodzielna, jednakże brak środków na dalsze leczenie i rehabilitację może doprowadzić do regresu - mówią rodzice Anielki.

 

 

Fabian Jarząbek

 

 

ma 6 lat. Cierpi na ultrarzadką chorobę genetyczną - PPM-X syndrome. Schorzenie objawia się poprzez padaczkę lekooporną, ataksję, zaburzenia zachowania, upośledzenie umysłowe, opóźniony rozwój mowy, drżenie parkinsonowskie rąk, chód na szerokiej podstawie, bezdechy, nadpobudliwość. Dodatkowo ma wadę wzroku. Z czasem objawy będą się pogłębiać i dojdzie polineuropatia (rączki i nóżki staną się bezwładne). Ostatnie badania i konsultacje do już zdiagnozowanych problemów dołożyły kolejne, m.in. skoliozę.

 

- Walczymy na ile mamy możliwości, bo gdy dostałam diagnozę rok temu, nie było żadnych szans by wygrać z chorobą. Na chwilę obecną szukają leku na zespół Retta, który może mieć zastosowanie w naszym zespole oraz za granicą prowadzone są badania u dzieci z mutacjami genu MECP2 - mówi mama chłopca. - Niezbędna jest ciągła terapia, głównie rehabilitacja, by poprawiać stan Fabiana i opóźnić rozwój choroby. Dlatego bardzo bardzo chcielibyśmy pojechać na turnus do Ośrodka Rehabilitacji i Hipoterapii w Małym Gacnie koło Bydgoszczy, ale to koszt około 6 tysięcy złotych. Jeśli uda nam się osiągnąć zamierzony cel to będziemy bardzo szczęśliwi. Jeśli coś nie wyjdzie to proszę pamiętać, że i tak jesteśmy wdzięczni za zainteresowanie się naszą historią i chęcią niesienia pomocy – dodaje mama Fabianka.Komentarze do artykułu

wolf

Facet od ściągania haraczy w Olsztynie teraz gwiazdą został. Ja pierdziu

Klaudia

Nie ważne kto się lansuje i czy to dobre czy źle, ważne kto przy okazji na tym skorzysta i to się liczy. Super że są takie akcje a tym którzy we wszystkim doszukuja się drugiego dna życzę zdrowia i pomyslnosci

Tomasz

Dlaczego Starosta nie wystawił do walki swojego zwierzchnika partyjnego Rafała?

Bb

No nie mogę gangster, który teraz udaje świętego. Obejrzyjcie sobie \' Strachu frajer z kina i wolności\'

Tomasz

Panie Jarosławie, wiem jaki będzie wynik meczu :-D. Oglądałem właśnie wystąpienie dr. ekonomii i zarządzanie z pańskiego elektoratu. Człowiek udowadniał, że 500+ to kłamstwo. Argumentował to, 500+ na drugie dziecko, na pierwsze brak, a dzietność w kraju 1,3. Wyciągnął więc równanie: 500(1.3-1)=150. Uważam , że równanie jest błędne i nie zawiera wszystkich wiadomych. Powinien jeszcze uwzględnić kwadrat przyprostokątnej, obwód kraju, coś podzielić, dodać, a może i coś odpierwiastkować. Wynik zaskoczyłby nawet tych co biorą 500+. Okazało by się, że ludzie dopłacają do tematu:-D. To pewnie z tych doktorów, co to chcieli Rosjan wysłać na słońce. Słońce gorące, to z wyliczeń im wyszło, że powinni lądować w nocy :-D Elektorat :-D

Waldemar

Odnoszę wrażenie, że starosta za wszelką cenę chce być na tapecie, chce być rozpoznawaną gwiazdą, może niech poprostu przekaże 50.000zl na szczytny cel a nie lansuje się kosztem........,..

Napisz

Reklama


Komentarze