Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Podzielone pieniądze dla organizacji


Trzy tysiące na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży oraz 10 tysięcy na inne dziedziny – tyle w tym roku w gminnym budżecie Rozóg wygospodarowano na finansowanie zadań publicznych zlecanych organizacjom pozarządowym. Ofert było niewiele i każde z wnioskujących stowarzyszeń kasę dostało.Trzema tysiącami na zadania sportowe zadowoli się Uczniowski Klub Sportowy, który będzie tymi pieniędzmi finansował udział drużyn m.in. młodzików w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej.

 

Kolejne 10 tysięcy złotych ma wspomóc organizację wydarzeń z takich zakresów jak: 1) przeciwdziałanie uzależnieniom społecznym, 2/ rozwój kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury, podtrzymywania i upowszechniania tradycji, 3) wspieranie i upowszechniania kultury fizycznej, 4) działania na rzecz integracji lokalnej.


Reklama

 

O środki ubiegały się trzy stowarzyszenia składając w sumie pięć wniosków i wszystkie one zostały zaakceptowane. Na trzy różne przedsięwzięcia: dwa o charakterze sportowym i jedno dotyczące folkloru i tradycji (na kalendarzu na rok 2022), środki otrzymało rozoskie stowarzyszenie o nazwie „Aktywni Razem”. Z kolei „Nasze Jutro” z Faryn przy wsparciu gminnej kasy, zorganizuje festyn integracyjny o nazwie: „Dzień Jagódki”. Jedyna organizacja spoza gminy – Kreolia z Jerutek – za 4000 złotych tworzyć będzie w Rozogach Kuźnię Talentów.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze