Niedziela, 5 Lipiec, Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny -

Reklama


Reklama

Podwyżka diet radnych od stycznia 2019 r.


NAPISALI DO NAS: Do historii przeszła już druga sesja Rady Miejskiej w Szczytnie, podczas której radni koalicji rządzącej „Razem Dla Mieszkańców” oraz „Wszystko Dla Szczytna” przeprowadzili kosmetyczny zabieg polegający na obniżeniu uposażenia radnych o 5%. Dzięki temu wybiegowi, dieta podstawowa radnego wzrośnie z obecnych 1680 zł do kwoty 1687,5 zł. Jak to możliwe?Odpowiedź jest prosta, od stycznia wzrasta o 150 zł płaca minimalna, a to na niej oparty jest sposób wyliczania diet. Po nowym roku odpowiednio dieta przewodniczącego komisji stałej rady wynosić będzie 1940,62 zł, a przewodniczący rady otrzyma 2109,37 zł.

 

Dodatkowo koalicja przegłosowała również obniżenie kwoty za nieobecność nieusprawiedliwioną radnego na posiedzeniu komisji czy sesji z 10% do 5% miesięcznego uposażenia. Spotkało się to z moim sprzeciwem, dlatego zgłosiłem wnioski o obniżenie podstawowego uposażenia radnego do 60% kwoty płacy minimalnej czyli do 1350 zł od nowego roku.

 

Dla przypomnienia np. dieta podstawowa radnego w Giżycku wynosi niespełna 1 tys zł.

 

Przyjęte zapisy umożliwiają dodatkowo usprawiedliwić swoją nieobecność u przewodniczącego rady, co w konsekwencji może skutkować tym, że radny, który nie będzie w ogóle uczestniczył w pracach rady otrzyma 100% uposażenia.... Idąc dalej zgłosiłem propozycję, którą składał w poprzedniej kadencji “Klub Razem Dla Mieszkańców” tj. zrównania kwoty uposażenia zastępcy przewodniczącego rady do kwoty podstawowej, którą otrzymuje szeregowy radny.


Reklama

 

 

Niestety ten wniosek również upadł, jedynie Klub Prawa i Sprawiedliwości poparł moje propozycje. Dla przypomnienia obecni zastępcy przewodniczącego rady to przedstawiciele “Klubu Razem Dla Mieszkańców”. Cóż, zmiana punktu widzenia... jednak dajmy szansę. Są i plusy. \

 

Mieszkańcy, którzy posiadają grunty na cele mieszkaniowe w użytkowaniu wieczystym mogą cieszyć się od nowego roku dodatkową ulgą, którą przyjęliśmy na obecnej sesji. Podwyższyliśmy również kryterium dochodowe uprawiające do świadczenia na zakup posiłku lub żywności w ramach rządowego programu “Posiłek w szkole i domu”.

 

 

Słowa uznania należą się również Burmistrzowi Miasta Szczytno Krzysztofowi Mańkowskiemu, który 22 grudnia organizuje świąteczne spotkanie dla samotnych mieszkańców. Inicjatywa godna pochwały. Na ostatniej w tym roku sesji przyjęliśmy również uchwałę realizującą projekt “Senior +” skierowany do 20 uczestników, których wytypuje MOPS. Zgłosiłem swoją prośbę, aby poszerzyć ten program i umożliwić w ramach działającego klubu innym mieszkańcom możliwość uczestnictwa w zajęciach.

Reklama

Na zakończenie sesji Szczycieński Zespół SAKS wystąpił ze świątecznym repertuarem, łagodząc nastroje panujące na sali.

 

Ps. przypominam, że jestem do Państwa dyspozycji codziennie nie tylko na dyżurach, których formę chciałbym w tej kadencji zmienić.

 

Pozdrawiam serdecznie Paweł Kamil Krassowski, Radny Rady Miejskiej w SzczytnieKomentarze do artykułu

Tomasz

Panie Krassowski dając przykład innym radnym jak i pokazując że nie jest Pan gołosłownym populistą jak niektórzy Pana koledzy z rady powinien Pan obniżyć własną dietę do wskazanego przez siebie poziomu a zaoszczędzone pieniądze przekazać do budżetu miejskiego tam gdzie ich miejsce. Zachowanie godne króla.... Więc czekamy na Pana decyzję, mam też nadzieję że umotywuje ja Pan na łamach prasy jw.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2020-06-08 17:10:39

Nie było przymusu w głosowaniu radnych

 • Niedziela, 2020-05-10 20:29:11

Radni PiS chcą niższych diet

 • Niedziela, 2020-05-10 20:13:38

Diety radnych poszły na maseczki

Reklama


Komentarze

 • Firma z Gdańska chce miejski półwysep
  Kup se półwysep...postaw se kurnik.albo świniarnia..i doglądam jak masz lepsze pomysły....

  Durer421


  2020-07-04 20:49:43
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Zajęcia bezpłatne dla seniorów, a kiedy napiszą, że pozyskali inwestorów będzie praca dla bezrobotnych, ławeczki z przewijakami. Chloluszek z łyżwą tematy płytkie i zastępcze. Przestańcie mydlić oczy młodym, seniorom

  Zuza


  2020-07-04 17:30:43
 • Proboszcz nie chce już szkoły na kościół
  A kto twierdzi że budynek jest pod opieką konserwatorską? Jedyne dwa obiekty w Farynach wpisane do rejestru zabytków to: Faryny - cmentarz ewangelicki (mogiły ziemne, nr rej.: 269 z 30.01.1986 - dom (chata) nr 9, drewn., XVIII/XIX, nr rej.: dec. z 12.04.1968 (brak nr na decyzji)

  Mazur


  2020-07-04 12:04:10
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Sam nie narzekam zajęty od rana do wieczora lecz widzę pustkę wokół wielu starszych ludzi, którzy wypadli z aktywności zawodowej. Każda forma przywrócenia ich \"do obiegu\" jest ważna i cenna. Rozumiem rozżalenie niektórych osób młodszych. Macie jednak wokół swój świat, swoje aktywności, energię, która rozpiera. Nie zazdrośćcie seniorom, też nimi będziecie bardzo szybko. Piwko owszem ale dlaczego tylko na to niektórych stać? Dlaczego czekać aż ktoś mi zorganizuje coś atrakcyjnego. Masz dwie zdrowe ręce i głowę na karku? To już wystarczy aby się nie nudzić. Tylko trzeba trochę chęci.

  wiesław mądrzejowski


  2020-07-04 07:38:07
 • Rewitalizacja zamku krzyżackiego (zdjęcia)
  Do osobnika/osobniczki o nicku Ula. Żeby tacy ludzie jak ty bez przeszłości, bez tradycji, ludzie znikąd - podążajacy donikąd mogli przez chwilę otrzeć się o coś co nazywamy dobrem wyższym. Żebyś podążając wiecznie za garnkiem ziemniaków z kapustą przez ten ziemski padół mogła na chwilę przystanąć i pomyśleć o tym skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy. Może podniesiesz czasami głowę znad michy i zwrócisz uwagę na otaczający świat. Bo tym się różnimy od zwierząt, że nie tylko spożywamy i wydalamy.

  Jacek


  2020-07-03 22:49:07
 • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
  Tor wyścigowy otwarty .

  Będzie się działo.


  2020-07-03 12:57:45
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

  esges


  2020-07-03 12:53:43
 • 20 i 21-latek włamali się do audi
  Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

  tyklos


  2020-07-03 11:37:03
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Już nie działają, sanepid zamknął.

  Turysta 2


  2020-07-03 11:04:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

  Mieszkaniec


  2020-07-03 10:58:09