Środa, 21 Sierpień, Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Podwyżka diet radnych od stycznia 2019 r.


NAPISALI DO NAS: Do historii przeszła już druga sesja Rady Miejskiej w Szczytnie, podczas której radni koalicji rządzącej „Razem Dla Mieszkańców” oraz „Wszystko Dla Szczytna” przeprowadzili kosmetyczny zabieg polegający na obniżeniu uposażenia radnych o 5%. Dzięki temu wybiegowi, dieta podstawowa radnego wzrośnie z obecnych 1680 zł do kwoty 1687,5 zł. Jak to możliwe?Odpowiedź jest prosta, od stycznia wzrasta o 150 zł płaca minimalna, a to na niej oparty jest sposób wyliczania diet. Po nowym roku odpowiednio dieta przewodniczącego komisji stałej rady wynosić będzie 1940,62 zł, a przewodniczący rady otrzyma 2109,37 zł.

 

Dodatkowo koalicja przegłosowała również obniżenie kwoty za nieobecność nieusprawiedliwioną radnego na posiedzeniu komisji czy sesji z 10% do 5% miesięcznego uposażenia. Spotkało się to z moim sprzeciwem, dlatego zgłosiłem wnioski o obniżenie podstawowego uposażenia radnego do 60% kwoty płacy minimalnej czyli do 1350 zł od nowego roku.

 

Dla przypomnienia np. dieta podstawowa radnego w Giżycku wynosi niespełna 1 tys zł.

 

Przyjęte zapisy umożliwiają dodatkowo usprawiedliwić swoją nieobecność u przewodniczącego rady, co w konsekwencji może skutkować tym, że radny, który nie będzie w ogóle uczestniczył w pracach rady otrzyma 100% uposażenia.... Idąc dalej zgłosiłem propozycję, którą składał w poprzedniej kadencji “Klub Razem Dla Mieszkańców” tj. zrównania kwoty uposażenia zastępcy przewodniczącego rady do kwoty podstawowej, którą otrzymuje szeregowy radny.

 

 

Niestety ten wniosek również upadł, jedynie Klub Prawa i Sprawiedliwości poparł moje propozycje. Dla przypomnienia obecni zastępcy przewodniczącego rady to przedstawiciele “Klubu Razem Dla Mieszkańców”. Cóż, zmiana punktu widzenia... jednak dajmy szansę. Są i plusy. \


 

Mieszkańcy, którzy posiadają grunty na cele mieszkaniowe w użytkowaniu wieczystym mogą cieszyć się od nowego roku dodatkową ulgą, którą przyjęliśmy na obecnej sesji. Podwyższyliśmy również kryterium dochodowe uprawiające do świadczenia na zakup posiłku lub żywności w ramach rządowego programu “Posiłek w szkole i domu”.

 

 

Słowa uznania należą się również Burmistrzowi Miasta Szczytno Krzysztofowi Mańkowskiemu, który 22 grudnia organizuje świąteczne spotkanie dla samotnych mieszkańców. Inicjatywa godna pochwały. Na ostatniej w tym roku sesji przyjęliśmy również uchwałę realizującą projekt “Senior +” skierowany do 20 uczestników, których wytypuje MOPS. Zgłosiłem swoją prośbę, aby poszerzyć ten program i umożliwić w ramach działającego klubu innym mieszkańcom możliwość uczestnictwa w zajęciach.

Na zakończenie sesji Szczycieński Zespół SAKS wystąpił ze świątecznym repertuarem, łagodząc nastroje panujące na sali.

 

Ps. przypominam, że jestem do Państwa dyspozycji codziennie nie tylko na dyżurach, których formę chciałbym w tej kadencji zmienić.

 

Pozdrawiam serdecznie Paweł Kamil Krassowski, Radny Rady Miejskiej w SzczytnieKomentarze do artykułu

Tomasz

Panie Krassowski dając przykład innym radnym jak i pokazując że nie jest Pan gołosłownym populistą jak niektórzy Pana koledzy z rady powinien Pan obniżyć własną dietę do wskazanego przez siebie poziomu a zaoszczędzone pieniądze przekazać do budżetu miejskiego tam gdzie ich miejsce. Zachowanie godne króla.... Więc czekamy na Pana decyzję, mam też nadzieję że umotywuje ja Pan na łamach prasy jw.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-05-17 11:37:01

Sezon lotowy 2019 został otwarty

  • Czwartek, 2019-04-25 10:06:00

SZKOLNA LIGA PŁYWACKA – WIOSNA 2019

  • Czwartek, 2019-02-28 11:28:08

SZKOLNA LIGA PŁYWACKA – WIOSNA 2019

  • Czwartek, 2019-02-14 22:40:16

Urząd odarł radnych z tajemnicy

  • Środa, 2019-01-16 10:57:39

Najpierw diety, potem sprawy miasta


Komentarze