Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Podpalił mieszkanie, piłą spalinową ciął okna i samochód


Sceny niczym z kaskaderskiego filmu rozegrały się na terenie jednej z posesji położonej przy ulicy K. Wielkiego w Szczytnie. 34-letni najemca podpalił wynajmowane przez siebie mieszkania oraz znajdujący się na posesji budynek gospodarczy. Biegał z piłą spalinową wybijając szyby, a finalnie pociął karoserii pojazdu należącego do 70-letniego mieszkańca Szczytna. Agresywny 34-latek został zatrzymany i trzeźwiał w policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy, za co grozi mu teraz kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.Do zdarzenia doszło w niedzielę, 14 listopada. Tuż przed godziną 11:00 z oficerem dyżurny szczycieńskiej komendy skontaktował się 70-letni mieszkaniec Szczytna, który oświadczył, że znany mu osobiście 34-latek podpalił szopę znajdującą się na jego posesji.

 

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca interwencji odpalił piłę spalinową i zniszczył jego samochód – mówi sierżant Izabela Cygnaiuk ze szczycieńskiej policji.

 

Zgłoszenie to postawiło na nogi szczycieńskich policjantów, którzy natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu interwencji zastali strażaków, którzy dogaszali palący się na posesji budynek mieszkalny oraz gospodarczy.

 

Z ustaleń mundurowych wynikało, że 34-letni mieszkaniec Szczytna, który wynajmował jedno z trzech mieszkań w budynku położonego przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Podpalił wynajmowane przez siebie mieszkanie, a następnie budynek gospodarczy służący do przechowywania drewna na opał.


Reklama

 

Następnie wybił piłą spalinową 13 szyb w budynku oraz zniszczył bramę wjazdową do posesji. Jakby tego było mało w szale pociął piłą karoserię pojazdu marki Opel Meriva, który należał do 70-latka.

 

Szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali agresywnego, nietrzeźwego 34-latka i osadzili go w policyjnej celi. Pokrzywdzony złożył stosowne zawiadomienie o popełnionym na jego szkodę przestępstwie wyceniając wartość poniesionych strat na kwotę 35 tys. złotych.

 

34-latek w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

- W trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów, jednak nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swoje zachowania – mówi policjantka. - Nie był w konflikcie z gospodarzem ani pozostałymi lokatorami. Całe zajście tłumaczył silnym stanem upojenia alkoholowego. Sam był w szoku, gdyż tak naprawdę podpalił wynajmowane przez siebie mieszkanie, w którym znajdowały się również jego rzeczy.

Reklama

 

Mężczyzna dopuścił się przestępstwa zniszczenia cudzego mienia, pomimo, iż w ciągu ostatnich pięciu lat odbywał już karę pozbawienia wolnonośni za umyślne przestępstwo podobne. Teraz grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

KPP Szczytno/ip

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama