Piątek, 3 Kwiecień, Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Podpalaczem kamienic zajmie się w końcu sąd


Po paru miesiącach śledztwa do Sądu Rejonowego w Szczytnie trafił akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi ze Szczytna, który podejrzany jest m.in. o podpalanie dwóch budynków mieszkalnych przy ulicach Ogrodowej i 1 Maja.Straty spowodowane jego „działalnością” oszacowano na blisko 570 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany przez lokatorów jednego z podpalonych budynków, a następnie przekazany szczycieńskim policjantom. Śledczy zabezpieczyli dowody, które pozwoliły na skierowanie do prokuratury, a następnie do sądu wniosku o zastosowanie wobec 35-latka środka izolacyjnego, w postaci tymczasowego aresztu.


Reklama

 

 

Śledczy ustalili, że mężczyzna dostawał się do kamienic i bloków wpisując na domofonie uniwersalny kod. W ten sposób dostawał się na klatki schodowe oraz poddasza budynków, i tam podkładał ogień.

Oprócz podpaleń kamienic śledczy zarzucają 35-latkowi też zniszczenia poprzez podpalenie dwóch wózków dziecięcych oraz ścian i wyposażenia klatki schodowej, a także kontenera do segregacji śmieci.

Reklama

 

 

Za czyny jakich się dopuścił, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 35-latek został zatrzymany w październiku ubiegłego roku.

 

 Komentarze do artykułu

og

hehe, czyli miał wspólnika i nie sypną na komendzie. Uuuu prawdziwy gangus. Jak skończą z Pawełkiem niech się zajmą drugim Pawełkiem któremu ktoś z sądu cały czas pomaga pisać odroczki :) za darmo? nie nie nie

Łukasz

He Pawełek kurde nie możliwe że sam sobie załatwił uniwersalny klucz xD ktoś mu pomagał kto go chociaż trochę zna to wie ze na takie rzeczy był po prostu za głupi ....ktoś inny podsunął mu taki pomysł :]

Napisz

Reklama


Komentarze