Reklama


Reklama

Podpalacz terroryzuje wieś?


Coraz trudniej o dobry sen w Dąbrowach w gminie Rozogi. Mieszkańcy wsi, ale też strażacy nie mają już wątpliwości, że ktoś świadomie zaprósza ogień. 26 czerwca spłonął tam samochód, a 29 stodoła. To nie są sporadyczne przypadki. Od początku roku w Dąbrowach było już sporo innych tajemniczych pożarów.



To zaczyna być bardzo niebezpieczne – mówi nam jeden z mieszkańców Dąbrów. - Rośnie podejrzliwość wśród sąsiadów. Z tego, co wiem, strażacy o tych pożarach powiadomili już policję, ale chyba się nic w tej sprawie nie dzieje.

 

W piątek, 26 czerwca w Dąbrowach spaliła się skoda octavia. Zaparkowana była przy jednej z posesji. Auto zostało zniszczone niemal doszczętnie. Mimo że oficjalnie uznano, że pożar rozwijał się w komorze silnika, to strażacy przyznają, że na miejscu było sporo śladów, które mogłyby też świadczyć o świadomym podpaleniu auta.


Reklama

 

Trzy dni później, w poniedziałek, 29 czerwca w Dąbrowach doszło do kolejnego pożaru. Tym razem spaliła drewniana stodoła. Pożar zauważono nocą. Gdy na miejsce dotarli strażacy obiekt był cały w ogniu. - W sąsiedztwie budynku była drewniana obora, ją udało się osłonić i uratować od spalenia – mówi kapitan Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie.

 

Jak wynika ze strażackich statystyk pożary w Dąbrowach powstają niemal w jednej lokalizacji na działkach o numerach domów od 170 do 190.

Reklama

 

- Tylko od stycznia odnotowaliśmy w tej lokalizacji aż 10 pożarów – mówi kapitan Wróblewski. - Płonęły między innymi samochody, stodoła, stóg siana, a nawet budynek mieszkalny.

 

Sprawą zajmują się policjanci.



Komentarze do artykułu

Do Xyz

To teraz należałoby mu jaja podpalić !.

Xyz

Podpalacz chyba już za kratkami

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2020-06-09 13:38:32

Podpalacz kamienic stanął przed sądem

  • Poniedziałek, 2020-03-23 14:29:00

Podpalacz czeka na opinię psychiatrów

  • Poniedziałek, 2019-10-21 13:00:34

Pogorzelcy zatrzymali 34-letniego podpalacza?

Reklama


Komentarze

  • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
    Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

    Brawo!


    2020-08-10 18:54:09
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

    Proponuję...


    2020-08-10 13:55:53
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

    Mdli mnie


    2020-08-09 15:16:42
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

    Korniszon


    2020-08-09 14:39:18
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

    Aluminium w cenie.


    2020-08-09 09:46:55
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

    Wniosek do prokuratury.


    2020-08-09 08:01:33
  • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
    Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

    Marek


    2020-08-07 23:05:37
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

    Waga


    2020-08-06 16:26:48
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

    Też kierowca


    2020-08-06 09:56:28
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

    Matka


    2020-08-06 07:59:04