Sobota, 6 Czerwiec, Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

Podpalacz czeka na opinię psychiatrów


Biegli psychiatrzy sprawdzają, czy 34-letni Paweł S., który podpalał kamienice w Szczytnie jest poczytalny. Mężczyzna od października ubiegłego roku przebywa w odosobnieniu. Usłyszał aż pięć zarzutów dotyczących podpaleń i zniszczenia mienia.Z ustaleń, do których dotarli dziennikarze „Tygodnia Szczytno” wynika, że mężczyzna opuścił już szpital psychiatryczny, w którym przebywał na obserwacji. Wrócił do aresztu śledczego.


Reklama

 

- Wciąż jednak czekamy na opinię biegłych psychiatrów – mówi Krzysztof Batycki, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie. - Od niej zależą dalsze nasze kroki.

 

Mężczyzna może stanąć przed sądem, ale postępowanie może też zostać umorzone, jeśli biegli stwierdzą u niego niepoczytalność. Na razie 34-latek ma przedłużony areszt tymczasowy do 17 kwietnia tego roku.

Reklama

 

Przypomnijmy. Mężczyźnie przypisuje się podpalenie kamienic przy ulicy Ogrodowej i 1 Maja, oraz wózków na klatkach schodowych w kilku blokach. 34-latek został zatrzymany 21 października przez mieszkańców kamienicy przy ulicy 1 Maja. Następnego dnia trafił do aresztu tymczasowego. Przez jego działania kilkanaście osób straciło dach nad głową. Kamienica przy ulicy 1 Maja raczej nie nadaje się do odbudowania, a ta przy ulicy Ogrodowej wciąż jest odbudowana. Na szczęście nikt nie zginął, choć śledczy mówią, że do tragedii mogło dojść, bo pożary wszczynane były nocą.Komentarze do artykułu

Do władz :

Tym ekspertom trzeba przestać płacić nie ma pracy nie ma pieniędzy ja dostawałem zawsze za wykonywaną pracę.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Widziałem kilkukrotnie,jak wyglądają ,,odłowy\" panów rybaków. ,,Legalni kłusownicy\"- to najlepsze określenie tych bandytów.

  Otwarte oczy


  2020-06-05 09:29:07
 • Pijane rekordy na drogach powiatu
  Ja pier.... czy Ci ludzie to nie mają wyobraźni, tylko idioci jeżdżą po alkoholu, stare to a głupie. Chociaż nie trzeba alkoholu żeby kretynów na drodze spotkać, jeżdże busem to nie raz się napatrze. Ludzie ogarnijcie się, ryzykujecie życie swoje i innych!!!

  Kaja


  2020-06-05 04:08:30
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  Ptaki ważniejsze od asfaltu na drodze dla burmistrza.

  Wachacz


  2020-06-04 22:38:30
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan dyrektor widocznie nie wie co się nad wodą dzieje.

  Enduro


  2020-06-04 18:43:14
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  A kiedy będzie asfalt na drodze w tej wiosce ?

  Zainteresowany


  2020-06-04 15:14:19
 • Bukiet dostarczył kurier
  To jest wygodna opcja, też wysyłałam babci na urodziny bukiet i kosz słodyczy pocztą kwiatową. Z racji korony nie ma co narażać seniora poprzez osobisty kontakt, a można złożyć życzenia telefonicznie.

  Maria


  2020-06-04 15:10:03
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43