Poniedziałek, 30 Marzec, Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Podpalacz czeka na opinię psychiatrów


Biegli psychiatrzy sprawdzają, czy 34-letni Paweł S., który podpalał kamienice w Szczytnie jest poczytalny. Mężczyzna od października ubiegłego roku przebywa w odosobnieniu. Usłyszał aż pięć zarzutów dotyczących podpaleń i zniszczenia mienia.Z ustaleń, do których dotarli dziennikarze „Tygodnia Szczytno” wynika, że mężczyzna opuścił już szpital psychiatryczny, w którym przebywał na obserwacji. Wrócił do aresztu śledczego.


Reklama

 

- Wciąż jednak czekamy na opinię biegłych psychiatrów – mówi Krzysztof Batycki, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie. - Od niej zależą dalsze nasze kroki.

 

Mężczyzna może stanąć przed sądem, ale postępowanie może też zostać umorzone, jeśli biegli stwierdzą u niego niepoczytalność. Na razie 34-latek ma przedłużony areszt tymczasowy do 17 kwietnia tego roku.

Reklama

 

Przypomnijmy. Mężczyźnie przypisuje się podpalenie kamienic przy ulicy Ogrodowej i 1 Maja, oraz wózków na klatkach schodowych w kilku blokach. 34-latek został zatrzymany 21 października przez mieszkańców kamienicy przy ulicy 1 Maja. Następnego dnia trafił do aresztu tymczasowego. Przez jego działania kilkanaście osób straciło dach nad głową. Kamienica przy ulicy 1 Maja raczej nie nadaje się do odbudowania, a ta przy ulicy Ogrodowej wciąż jest odbudowana. Na szczęście nikt nie zginął, choć śledczy mówią, że do tragedii mogło dojść, bo pożary wszczynane były nocą.Komentarze do artykułu

Do władz :

Tym ekspertom trzeba przestać płacić nie ma pracy nie ma pieniędzy ja dostawałem zawsze za wykonywaną pracę.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  Po prostu śmieszne. Przecież wiadomo, że z pieniędzy unijnych, których Polska nie wykorzystała, nasz kraj może finansować działania na rzecz ograniczania epidemii koronawirusa. Pan Kiersikowski lubi się lansować i umie to robić. Ale ja wolałbym, aby te min. 40 tys. zł. zostało aplikowane na wyposażenia szpitala powiatowego i przychodni (chociażby i natury elektronicznej). To nie jest sytuacja, w której priorytetem są laptopy, czy tablety (wystarczy, że radni je mają - nie wiem, po co). Ważny jest respirator, kombinezon ochronny, przyłbica, jednorazowe rękawice i maski dla lekarzy. Panie Kiersikowski - chyba urwał się Pan z choinki.

  Śmieszek


  2020-03-29 19:28:16
 • [Aktualizacja] Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, stan na 29 marca
  niestety stan ten się może zmienić na gorsze. mamy najazd warszawiaków. ludzie uważajcie na nich, mają się za młodych z wielkich miast, których COVID-19.

  mol


  2020-03-29 18:01:24
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Dalej szczujcie i podsycajcie nastroje, to \"więcej\" pożytku z tego będzie. Ludzie czego się czepiacie. Opamiętajcie się w tej zajadłości nie wiadomo po co i przeciw Komu!!! Dziękujcie Bogu żeście zdrowi.

  Obserwator


  2020-03-29 17:00:40
 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  z 500plus nie kupuje sie laptopow, bo dzieci to ekranowcy co im skutecznie wybijamy z glowy, ja kupuję banany i ciuchy z pepko, w zyciu bym synowi nie kupila tableta, prędzej rower, zobacz na te dzieci, ze szkoly idą z ekranem przed nosem, to im wybijalismy z glowy!!!

  do turkuc podjadek


  2020-03-29 14:46:11
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  A w wioskach palą ogniska, smród na całą wieś a w ognisku wszystko .

  Dbanie o czyste powietrze.


  2020-03-29 13:09:15
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  Komuś przeszkadzało....

  Ania


  2020-03-29 09:56:47
 • Ceny śmieci w Pasymiu... odleciały
  Pierd...nie głupot, ze ceny generują nieruchomości rekreacyjne! Większej bzdury nie słyszałem. Na działce łącznie prze cały rok nie jestem nawet dwa miesiące, a płacić muszę przez cały rok. Taka dojna krowa dla gminy, skandal!

  Letnik


  2020-03-28 21:19:04
 • KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach
  Po części wszyscy mamy kwarantannę.

  Do mieszkańca.


  2020-03-28 19:31:11
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

  Andrzej


  2020-03-28 18:04:49
 • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
  Jesteścue wspaniali!❤(NIE POZDRAWIAM LIKWIDATOROW????)????

  Irek


  2020-03-28 10:04:13