Czwartek, 27 Czerwiec, Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Podniosą most i zlikwidują zieloną rurę


Szykuje się drogowa rewolucja w Szczytnie. Do 2020 roku mają zostać wybudowane aż trzy ronda, podniesiony ma zostać też most na styku ulic Sienkiewicz i Mickiewicz oraz zdjęty bruk. Nie jest wykluczone, że w tym samym czasie zniknie tajemnicza zielona rura nad przesmykiem pomiędzy jeziorami.O planowanej przebudowie ulic, będących drogami krajowymi, mówiło się już od dość dawna. I o trzech rondach. Jedno z nich praktycznie już istnieje u zbiegu ulic Polskiej, Piłsudskiego, Wileńskiej i Leyka, nawet jeśli inwestycja budowy i przebudowy ulic jeszcze trwa. Mimo to, jak się okazuje, nadal są do zbudowania w Szczytnie trzy ronda. Pierwsze powstanie przed przejazdem kolejowym na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Kolejowej, Chrobrego i Skłodowskiej-Curie.

 

Jest to inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad, ale konsultowana z władzami miasta.

 

- Dzięki naszym uwagom wjazdy do Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ulicy Polnej zostaną nieco przesunięte, będą więc bezpieczniejsze – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Wzdłuż remontowanych ciągów oczywiście powstaną też ścieżki pieszo-rowerowe. Utworzone zostaną tam też zatoki autobusowe. Finał tych prac ma nastąpić w roku 2020.

 

 

Zdejmą bruk

 

W kolejnym etapie GDDKiA będzie remontować odcinek od ronda przy ulicy Odrodzenia w kierunku na Dźwierzuty, czyli ulice: Sienkiewicza, Mickiewicza aż do ulicy Śląskiej i Mrongowiusza. Tam zdjęty ma być między innymi bruk. Wykorzystany zostanie do budowy zatok autobusowych. Co ciekawe podczas tych prac drogowych ma być także przebudowany most nad przesmykiem łączącym oba jeziora. - Bardzo nam zależało, aby go podnieść – mówi Danuta Górska. - Dzięki temu będzie możliwe przepłynięcie pomiędzy naszymi jeziorami.

 

 

 

 

Rura do poprawki

 

A co z zieloną rurą blokującą przesmyk?


 

 

 

 

- Wszystko jest możliwe – mówi burmistrz. - Gdy pewna będzie przebudowa mostu, my zainwestujemy w przebudowę kanalizacji. Bo ta rura, to kanalizacja. Ktoś, kto to projektował nie pomyślał, że będzie blokowała ona ruch pomiędzy jeziorami. Likwidacja tej rury i konieczna przy tym przebudowa kanalizacji w centrum miasta to będzie niebagatelny koszt. Ale gdy most będzie podniesiony, my też staniemy na wysokości zadania i zlikwidujemy tę blokadę.

 

Miasto z rondami i ścieżkami

 

Kolejne dwa ronda „wyrosną” już za mostem. Jedno przy „dużym kościele”, czyli na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Konopnickiej, Kętrzyńskiego i Śląskiej. Kolejne rondo powstanie tuż za cmentarzem, na skrzyżowaniu ulic Gizewiusza, Pomorskiej, Sybiraków i Mrongowiusza. Dalej droga będzie poprawiona aż do ulicy Suwalskiej. Na całej jej długości postanie też ciąg pieszo-rowerowy.

 

- Owszem, jest to inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale bardzo się o nią staraliśmy – mówi burmistrz Danuta Górska. - Uwzględnione zostaną tam też sygnały mieszkańców Szczytna, między innymi ten o utworzeniu wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej, aż od ulicy Suwalskiej. Jestem przekonana, że ronda i przebudowa tych głównych dróg krajowych usprawni ruch w naszym mieście. A poza tym w perspektywie, gdy GDDKiA zdecyduje się na budowę obwodnicy Szczytna, to drogi krajowe wewnątrz miasta będą w dobrym stanie i samorząd, gdy je przejmie, nie będzie musiał inwestować w nie ogromnych pieniędzy.

 

 

 

Za parę lat zniknie szpetna zielona rura blokująca ruch między jeziorami i granitowy bruk z centrum miasta

 

 Komentarze do artykułu

pappa

Do KRAJANA, a mi nie szkoda !!!!! Proponuje , żebyś zamieszkał przy ulicy Sienkiewicza lub Mickiewicza i spróbował spać w nocy przy otwartym oknie, wówczas zrozumiesz dlaczego mi nie SZKODA tego bruku !!!!!!

pofajdokzparku

PAni burmistrz podziekujemy juz mialas kobieto 12 lat na to, od 10 lat jestes zarządcą miasta a nie jego burmistrzem.Twoj czas przeminal bardzo zle go wykorzystalas szczegolnie dla Szcyztna zle.

iks86

tego bruku wcale mi nie szkoda, bo nie jest dobrze położony. Ciągłe jego poprawki niewiele dawały i jeździ się po nim gorzej jak po żwirówce

Krajan

Jak to sobie czytam, to się niby cieszę. Ale szkoda mi bruku na ulicy Mickiewicza i Sienkiewicza- bo prawdziwy i dobrze położony. Świadek historii - pamiętacie, co się stało z brukiem na Pl. Juranda - po różnych przełożeniach - strach. Natomiast nie będę ukrywać, że wzrastająca liczba rond w Szczytnie - które niewątpliwie zwiększają bezpieczeństwo drogowe - może wprawić mieszkańców w zawrót głowy. A naród skołowany - to dobry naród. szkoda, że to wszystko dzieje się na koniec kadencji.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2019-06-05 15:23:55

Piece z gminnym pomostem

 • Czwartek, 2019-05-30 12:43:55

Zielona rura czeka na przebudowę krajówki

 • Wtorek, 2018-09-11 17:03:41

Pomost jest już gotowy (zdjęcia)

 • Środa, 2018-08-15 18:28:30

Gmina buduje pomosty w Piecach i Jęczniku

 • Piątek, 2015-11-13 14:01:42

Zlikwidują śmiertelne skrzyżowania


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48