Poniedziałek, 28 Wrzesień, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Reklama


Reklama

Podczas prac drogowych wykopali pocisk przeciwpancerny


Pracownicy firmy budowlanej zajmującej się przebudową i modernizacją drogi w Przeździęku Wielkim w gminie Wielbark, natknęli się na pocisk przeciwpancerny.Na miejsce natychmiast został skierowany patrol minersko – pirotechniczny Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.


Reklama

 

- Według policyjnych pirotechników jest to pocisk przeciwpancerny kaliber 75 mm, o dł. około 40 cm. i szerokości 30 cm – tłumaczy sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu saperów z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

 

Na pocisk natknięto się we wtorek, 9 września.

 

Reklama

 

Policja przypomina!

 

W przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić, lecz natychmiast zadzwonić na policję. Miejsce znalezienia niewybuchu należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i natychmiast przekazać informację o znalezisku odpowiednim służbom, np. policji.

 

 

Apelujemy również do grzybiarzy, którzy licznie wyruszyli do lasów, aby o każdym takim znalezisku informowali miejscową policję. Informując o niebezpiecznym znalezisku należy precyzyjnie określić miejsce odnalezienia, określić, co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość, podać telefon lub adres kontaktowy do osoby informującej o znalezisku.

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze