Poniedziałek, 21 Czerwiec
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała -

Reklama


Reklama

Podatek od nieruchomości poszybował


Miejscy radni zadecydowali o powyżce podatków od nieruchomości. Stawka od budynków mieszkalnych poszybowała aż o 10,77 procent. Było 0,65 zł za metr kwadratowy, będzie 0,72 zł. Ale to niejedyne zmiany, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia.Radni nie byli jednogłośni. Za podwyżką podatków głosowało 15 radnych: Tomasz Łachacz, Paweł Malec, Robert Siudak, Beata Boczar, Stefania Czerw, Karol Furczak, Piotr Gregorczyk, Rafał Kiersikowski, Aleksandra Malwina Kobus–Drężek, Arkadiusz Myślak, Zbigniew Janusz Orzoł, Mariusz Pardo, Sławomir Staszak, Artur Trochimowicz, Waldemar Zimny.

 

Przeciw było 6: Agnieszka Kosakowska, Teresa Moczydłowska, Anna Rybińska, Andrzej Dziuban, Paweł Krasowski, Tomasz Żuchowski.


Reklama

 

Przed samym głosowaniem rozgorzała też dyskusja. Radna Kosakowska tłumaczyła, że mieszkańcy, z którymi rozmawiała, nie wyobrażają sobie podwyżek podatku o 10 procent. - Z roku na rok taka podwyżka to jakieś nieporozumienie – mówiła. - Mieszkańcy mogą nie podołać temu ciężarowi.

 

W podobnym tonie wypowiadał się radny Krassowski. - Podwyżka na poziomie niemal 11 procent jest stanowczo za duża – przekonywał. - W innych podobnych miastach w naszym województwie podatki są znacznie niższe.

Reklama

 

Podatek od nieruchomości nie był w Szczytnie podnoszony przez ostatnich kilka lat, dokładnie od 2014 roku, a w 2016 ostatnie podwyżki dotknęły tylko wielkopowierzchniowe sklepy. W uzasadnieniu przyjętej uchwały wskazano m.in., że podatki stanowią jedno z głównych źródeł dochodów własnych gminy, a wzrost stawek spowoduje zwiększenie tych dochodów o około 650 tysięcy złotych.

 Komentarze do artykułu

Mirosław

jak do koryta to są obiecanki naiwnych nie sieją głosować dalej na tych nierobów

Lol do \"do Lol\"

Skoro dawniej tak było to niech i będzie,jestem chamem ale jak chcę to inteligentnie potrafię to ukryć a Ty możesz próbować na ze wszystkich sił i choćbyś się zesrał to i tak od razu wiadomo,że to pisiorowe gówno bo śmierdzi na kilometry a tego smrodu się nie pozbędziesz. Cuchniecie wrogowie narodu polskiego, ale wam to nie przeszkadza skoro macie Dupę za przywódce.

Radosław

Panie Mańkowski ,Panie Łachacz , państwo radni gratulacje z powodu ostatniej kadencji. Ogromny marazm ogarnia miasto, brak rozwoju i możliwości rozwoju dla naszych dzieci a Państwo dobijają miasto jeszcze bardziej. Gratulacje.

Zbigniew

Lodowisko, wypłacanie pieniędzy nauczycielom za strajk więc czymś ten wydatek trzeba pokryć, najlepiej podnieść podatki. Pomysł niczym z komuny. Brawo wysoka rado, brawo burmistrzu.

Ewa

Czy radni w dobie kryzysu w jakim obecnie się znajdujemy , gdyż podniesienie podatków w tym stopniu o tym świadczy nie powinni zrzec się diet radnych w celu poprawy sytuacji finansowej miasta? Bycie radnym to funkcja społeczna , zacne stanowisko dla ludzi o czystym sercu, szczerych intencjach . Stanowisko nie dla ludzi kierujących się chęcią zysku a wizją rozwoju ogółu. Tak więc oczekuję jak i oczekujemy by radni z pełną świadomością swoich poczynań w stosunku do mieszkańców również dali coś od siebie dla miasta tj ,, dietę radnych\" nie puste słowa i obietnice gdyż tych mamy już dość.

EVI

O, i jest na lodowisko... A ludzie mysleli, ze te wszystkie przyjemnosci za darmo beda? Teraz czas na basen miejski - tez tak bardzo potrzebny w Szczytnie. Bo przeciez inwestycje sie nie powioda, miasto za male na duze inwestycje...

Piotr

Pan Furczak takimi posunięciami kariery w polityce Pan nie zrobi już z mapą cmentarza Pan się na kpiny naraził a teraz do kieszeni mieszkańców tak śmiało Pan sięga... Oj epizod w polityce krótki Pana będzie.

Czy Pan Łachacz już zapomniał co obiecywał przed wyborami? Ma Pan wiele twarzy.

Janusz

Pan Łachacz, Kiersikowski, Myślak ot społecznicy i działacze proszę jakie to dobre serduszka mają jak o społeczeństwo dbają niedługo niczym poborcy po domach chodzić będą lecz nie z ulotkami a po pieniądze.

Do LOL

Dawnej osobę niskiego stanu, parobka bądź chłopa określano mianem CHAM. Chamskim określamy zachowanie jakie pan prezentuje. Zatem panie LOL, zachowuj się pan jak CHAM i nie bądź pan chamski.

Lol

Wcale nie jestem zaskoczony...ceny za wszystko rosna w takim tempie ze niedlugo nie bedzie czego po nas zbierac, a za to wszystko mozemy podziekowac j...nym pisiorom i wyznawcom jaroslawa zawsze dziewicy.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Miejski żłobek powstanie w pomieszczeniach po byłej kręgielni
  Ale radni zdają sobie sprawę, że to oznacza, że w Hali Wagnera będzie się mieścił żłobek. A gdy będą odbywały się tam kolejne rozgrywki, konkursy, targi pracy i różne takie, które odbywały się do tej pory, co będzie z dzieciakami? Mam nadzieję, że pomieszczenie zostanie wyciszone, a to kosztuje niemałe pieniądze. Czy po prostu pójdziemy na żywioł? Na koniec jednak muszę dodać, że żłobek w Szczytnie się przyda, ale tam?

  Kowal


  2021-06-21 12:52:29
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Droga jest jak każda inna ale jak się nie potrafi jechać z odpowiednią prędkością to takie są wyniki.

  Kazik


  2021-06-21 08:52:57
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  Moim zdaniem MW został kozłem ofiarnym , musieli na kogoś zrzucić winę , i padło na najniższy szczebel kierowniczy - czyli na brygadzistę !! A co dyrekcja zakładu nie wiedziała co się dzieje w zakładzie ? A Panie Rozogi rozwiń swoja myśl czy MW kazał Ci wkładać rękę w przenośnik ślimakowy ?

  Wojtek


  2021-06-21 08:15:46
 • Garaż z decyzją wojewody
  Panie radny sytuacja z garażem to taki Pana sukces jak Mańkowskiego z wieżą ciśnień.

  Prowadził ślepy kulawego


  2021-06-21 07:53:36
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  M.W. to ciapa i nieudacznik. Przed laty straciłbym przez niego całe ramię w przenośniku ślimakowym. Ten człowiek już dawno nie powinien pracować na stanowisku brygadzisty.

  Rozogi


  2021-06-20 20:38:54
 • Bogdan Komosiński – sołtys Piasutna (zdjęcia)
  Panie Sołtysie, a może by tak zrobić w Piasutnie prawdziwy plac zabaw dla dzieci zamiast tego zarośnietego trawami z dołami w którym z łatwością schowa się trzylatek i drzazgami wchodzącymi w małe łapki?

  Barbara Kaim


  2021-06-20 17:31:32
 • Letnie nowości imprezowe, Szczytno gotowe na sezon turystyczny
  Ja bym nie bagatelizował wydarzeń kulturalnych - turystycznych, które są organizowane od lat. Nie wiem dokładnie, co z pierogami i świętem ziemniaka - bo to były sztandarowe propozycje samorządu miejskiego za czasów burmistrz Górskiej. Nie byłem publicznością tych imprez, bo kartoflaka i pierogi robi mi żona - i to mi wystarcza. Nie chcę się narażać na niepotrzebne przygody gastryczne. Natomiast pamiętam, jak burmistrz Górska chciała połączyć te dwie \"imprezy\" (ziemniaki i pierogi) z jarmarkiem Mazurskim robionym przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum. A ja od swoich znajomych z tzw. wielkich miast zawsze byłem pytany - no to kiedy ten jarmark - bo to kawałek folkloru, muzyki, rękodzieła - no bo chcą przyjechać. Jestem ciekaw, czy kameralna i niekomercyjna atmosfera jarmarku mazurskiego będzie utrzymana. Ale też pamiętam, że nigdy nie było to traktowane, jako walor miasta. Miasto uważało, że bazar - pod nazwą jarmark jurandowy - jest jego priorytetem. No i mamy, co mamy. Ja akurat od lat obserwuję sobie te wydarzenia i czuję, że mam prawo oceniać. Prochu tutaj promocja (urzędnicy) nie wymyślą, o ile nie zaczną kontaktować się z ludźmi, którzy co nieco się na tym znają. Kto dokładnie - nie wiem. Ale wiem, że i Dni i Noce Szczytna nie muszą być wiejskim festynem, a bazary z chińszczyzną, pomieszane z pierogami i kartoflakiem są po prostu żenadą.

  Krajan


  2021-06-20 15:07:42
 • Garaż z decyzją wojewody
  Tak się właśnie dzieje gdy stanowiska radnych piastują ludzie bez przygotowania i doświadczenia biznesowego, kto z nich choćby jabłkami na rynku handlował, czy jakąkolwiek działalność z sukcesem prowadził? Chyba nikt i właśnie przez takie wybory Bareja może kręcić filmy a my mieszkańcy utrzymujemy takich aktorów.

  Przedsiębiorca


  2021-06-20 14:47:49
 • Nadchodzi upadek szczycieńskiego pływania?
  W każdym sporcie jest to samo :(. Sporty walki także kuleją bo zostały odcięte od maty w WSPolu. Obecnie pozostaje tułaczka po jakichś małych salkach bądź gościnnie treningi w Olsztynie. Nie tylko pływanie \"tonie\" ale myślę że pozostałe dyscypliny także :(

  Sporty Walki


  2021-06-20 11:33:56
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Każdy popełnia błędy , ale nie każdemu jest dane je naprawić.

  Życie


  2021-06-20 10:44:28