Sobota, 25 Styczeń, Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Podatek od nieruchomości poszybował


Miejscy radni zadecydowali o powyżce podatków od nieruchomości. Stawka od budynków mieszkalnych poszybowała aż o 10,77 procent. Było 0,65 zł za metr kwadratowy, będzie 0,72 zł. Ale to niejedyne zmiany, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia.Radni nie byli jednogłośni. Za podwyżką podatków głosowało 15 radnych: Tomasz Łachacz, Paweł Malec, Robert Siudak, Beata Boczar, Stefania Czerw, Karol Furczak, Piotr Gregorczyk, Rafał Kiersikowski, Aleksandra Malwina Kobus–Drężek, Arkadiusz Myślak, Zbigniew Janusz Orzoł, Mariusz Pardo, Sławomir Staszak, Artur Trochimowicz, Waldemar Zimny.

 

Przeciw było 6: Agnieszka Kosakowska, Teresa Moczydłowska, Anna Rybińska, Andrzej Dziuban, Paweł Krasowski, Tomasz Żuchowski.


Reklama

 

Przed samym głosowaniem rozgorzała też dyskusja. Radna Kosakowska tłumaczyła, że mieszkańcy, z którymi rozmawiała, nie wyobrażają sobie podwyżek podatku o 10 procent. - Z roku na rok taka podwyżka to jakieś nieporozumienie – mówiła. - Mieszkańcy mogą nie podołać temu ciężarowi.

 

W podobnym tonie wypowiadał się radny Krassowski. - Podwyżka na poziomie niemal 11 procent jest stanowczo za duża – przekonywał. - W innych podobnych miastach w naszym województwie podatki są znacznie niższe.

Reklama

 

Podatek od nieruchomości nie był w Szczytnie podnoszony przez ostatnich kilka lat, dokładnie od 2014 roku, a w 2016 ostatnie podwyżki dotknęły tylko wielkopowierzchniowe sklepy. W uzasadnieniu przyjętej uchwały wskazano m.in., że podatki stanowią jedno z głównych źródeł dochodów własnych gminy, a wzrost stawek spowoduje zwiększenie tych dochodów o około 650 tysięcy złotych.

 Komentarze do artykułu

Mirosław

jak do koryta to są obiecanki naiwnych nie sieją głosować dalej na tych nierobów

Lol do \"do Lol\"

Skoro dawniej tak było to niech i będzie,jestem chamem ale jak chcę to inteligentnie potrafię to ukryć a Ty możesz próbować na ze wszystkich sił i choćbyś się zesrał to i tak od razu wiadomo,że to pisiorowe gówno bo śmierdzi na kilometry a tego smrodu się nie pozbędziesz. Cuchniecie wrogowie narodu polskiego, ale wam to nie przeszkadza skoro macie Dupę za przywódce.

Radosław

Panie Mańkowski ,Panie Łachacz , państwo radni gratulacje z powodu ostatniej kadencji. Ogromny marazm ogarnia miasto, brak rozwoju i możliwości rozwoju dla naszych dzieci a Państwo dobijają miasto jeszcze bardziej. Gratulacje.

Zbigniew

Lodowisko, wypłacanie pieniędzy nauczycielom za strajk więc czymś ten wydatek trzeba pokryć, najlepiej podnieść podatki. Pomysł niczym z komuny. Brawo wysoka rado, brawo burmistrzu.

Ewa

Czy radni w dobie kryzysu w jakim obecnie się znajdujemy , gdyż podniesienie podatków w tym stopniu o tym świadczy nie powinni zrzec się diet radnych w celu poprawy sytuacji finansowej miasta? Bycie radnym to funkcja społeczna , zacne stanowisko dla ludzi o czystym sercu, szczerych intencjach . Stanowisko nie dla ludzi kierujących się chęcią zysku a wizją rozwoju ogółu. Tak więc oczekuję jak i oczekujemy by radni z pełną świadomością swoich poczynań w stosunku do mieszkańców również dali coś od siebie dla miasta tj ,, dietę radnych\" nie puste słowa i obietnice gdyż tych mamy już dość.

EVI

O, i jest na lodowisko... A ludzie mysleli, ze te wszystkie przyjemnosci za darmo beda? Teraz czas na basen miejski - tez tak bardzo potrzebny w Szczytnie. Bo przeciez inwestycje sie nie powioda, miasto za male na duze inwestycje...

Piotr

Pan Furczak takimi posunięciami kariery w polityce Pan nie zrobi już z mapą cmentarza Pan się na kpiny naraził a teraz do kieszeni mieszkańców tak śmiało Pan sięga... Oj epizod w polityce krótki Pana będzie.

Czy Pan Łachacz już zapomniał co obiecywał przed wyborami? Ma Pan wiele twarzy.

Janusz

Pan Łachacz, Kiersikowski, Myślak ot społecznicy i działacze proszę jakie to dobre serduszka mają jak o społeczeństwo dbają niedługo niczym poborcy po domach chodzić będą lecz nie z ulotkami a po pieniądze.

Do LOL

Dawnej osobę niskiego stanu, parobka bądź chłopa określano mianem CHAM. Chamskim określamy zachowanie jakie pan prezentuje. Zatem panie LOL, zachowuj się pan jak CHAM i nie bądź pan chamski.

Lol

Wcale nie jestem zaskoczony...ceny za wszystko rosna w takim tempie ze niedlugo nie bedzie czego po nas zbierac, a za to wszystko mozemy podziekowac j...nym pisiorom i wyznawcom jaroslawa zawsze dziewicy.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
  Autor: seb
  2020-01-24 10:55:29
 • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
  Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
  Autor: atom
  2020-01-24 10:46:39
 • Galeria Jurand odsłania tajemnice
  Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
  Autor: Zbyszek
  2020-01-24 10:20:00
 • Nie wszyscy porzucają Szczytno
  To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
  Autor: lena
  2020-01-24 09:25:18
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
  Autor: Manek
  2020-01-23 22:40:00
 • Koperta czy dobre słowo?
  Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
  Autor: Arek
  2020-01-23 22:08:06
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
  Autor: pirania
  2020-01-23 20:48:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
  Autor: massakra
  2020-01-23 20:42:24
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
  Autor: czytelnik
  2020-01-23 19:25:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
  Autor: Atom
  2020-01-23 16:20:43

Reklama