Reklama


Reklama

Podatek od nieruchomości poszybował


Miejscy radni zadecydowali o powyżce podatków od nieruchomości. Stawka od budynków mieszkalnych poszybowała aż o 10,77 procent. Było 0,65 zł za metr kwadratowy, będzie 0,72 zł. Ale to niejedyne zmiany, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia.Radni nie byli jednogłośni. Za podwyżką podatków głosowało 15 radnych: Tomasz Łachacz, Paweł Malec, Robert Siudak, Beata Boczar, Stefania Czerw, Karol Furczak, Piotr Gregorczyk, Rafał Kiersikowski, Aleksandra Malwina Kobus–Drężek, Arkadiusz Myślak, Zbigniew Janusz Orzoł, Mariusz Pardo, Sławomir Staszak, Artur Trochimowicz, Waldemar Zimny.

 

Przeciw było 6: Agnieszka Kosakowska, Teresa Moczydłowska, Anna Rybińska, Andrzej Dziuban, Paweł Krasowski, Tomasz Żuchowski.


Reklama

 

Przed samym głosowaniem rozgorzała też dyskusja. Radna Kosakowska tłumaczyła, że mieszkańcy, z którymi rozmawiała, nie wyobrażają sobie podwyżek podatku o 10 procent. - Z roku na rok taka podwyżka to jakieś nieporozumienie – mówiła. - Mieszkańcy mogą nie podołać temu ciężarowi.

 

W podobnym tonie wypowiadał się radny Krassowski. - Podwyżka na poziomie niemal 11 procent jest stanowczo za duża – przekonywał. - W innych podobnych miastach w naszym województwie podatki są znacznie niższe.

Reklama

 

Podatek od nieruchomości nie był w Szczytnie podnoszony przez ostatnich kilka lat, dokładnie od 2014 roku, a w 2016 ostatnie podwyżki dotknęły tylko wielkopowierzchniowe sklepy. W uzasadnieniu przyjętej uchwały wskazano m.in., że podatki stanowią jedno z głównych źródeł dochodów własnych gminy, a wzrost stawek spowoduje zwiększenie tych dochodów o około 650 tysięcy złotych.

 Komentarze do artykułu

Mirosław

jak do koryta to są obiecanki naiwnych nie sieją głosować dalej na tych nierobów

Lol do \"do Lol\"

Skoro dawniej tak było to niech i będzie,jestem chamem ale jak chcę to inteligentnie potrafię to ukryć a Ty możesz próbować na ze wszystkich sił i choćbyś się zesrał to i tak od razu wiadomo,że to pisiorowe gówno bo śmierdzi na kilometry a tego smrodu się nie pozbędziesz. Cuchniecie wrogowie narodu polskiego, ale wam to nie przeszkadza skoro macie Dupę za przywódce.

Radosław

Panie Mańkowski ,Panie Łachacz , państwo radni gratulacje z powodu ostatniej kadencji. Ogromny marazm ogarnia miasto, brak rozwoju i możliwości rozwoju dla naszych dzieci a Państwo dobijają miasto jeszcze bardziej. Gratulacje.

Zbigniew

Lodowisko, wypłacanie pieniędzy nauczycielom za strajk więc czymś ten wydatek trzeba pokryć, najlepiej podnieść podatki. Pomysł niczym z komuny. Brawo wysoka rado, brawo burmistrzu.

Ewa

Czy radni w dobie kryzysu w jakim obecnie się znajdujemy , gdyż podniesienie podatków w tym stopniu o tym świadczy nie powinni zrzec się diet radnych w celu poprawy sytuacji finansowej miasta? Bycie radnym to funkcja społeczna , zacne stanowisko dla ludzi o czystym sercu, szczerych intencjach . Stanowisko nie dla ludzi kierujących się chęcią zysku a wizją rozwoju ogółu. Tak więc oczekuję jak i oczekujemy by radni z pełną świadomością swoich poczynań w stosunku do mieszkańców również dali coś od siebie dla miasta tj ,, dietę radnych\" nie puste słowa i obietnice gdyż tych mamy już dość.

EVI

O, i jest na lodowisko... A ludzie mysleli, ze te wszystkie przyjemnosci za darmo beda? Teraz czas na basen miejski - tez tak bardzo potrzebny w Szczytnie. Bo przeciez inwestycje sie nie powioda, miasto za male na duze inwestycje...

Piotr

Pan Furczak takimi posunięciami kariery w polityce Pan nie zrobi już z mapą cmentarza Pan się na kpiny naraził a teraz do kieszeni mieszkańców tak śmiało Pan sięga... Oj epizod w polityce krótki Pana będzie.

Czy Pan Łachacz już zapomniał co obiecywał przed wyborami? Ma Pan wiele twarzy.

Janusz

Pan Łachacz, Kiersikowski, Myślak ot społecznicy i działacze proszę jakie to dobre serduszka mają jak o społeczeństwo dbają niedługo niczym poborcy po domach chodzić będą lecz nie z ulotkami a po pieniądze.

Do LOL

Dawnej osobę niskiego stanu, parobka bądź chłopa określano mianem CHAM. Chamskim określamy zachowanie jakie pan prezentuje. Zatem panie LOL, zachowuj się pan jak CHAM i nie bądź pan chamski.

Lol

Wcale nie jestem zaskoczony...ceny za wszystko rosna w takim tempie ze niedlugo nie bedzie czego po nas zbierac, a za to wszystko mozemy podziekowac j...nym pisiorom i wyznawcom jaroslawa zawsze dziewicy.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04