Reklama


Reklama

Po udręce budowy w szpitalu ma być super


Przy szpitalu w Szczytnie ruszyła budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, która zbiegła się z rozbudową szpitala. A to oznacza mnóstwo utrudnień dla pacjentów, za co dyrekcja placówki już przeprasza. - Musimy to przetrwać – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor ZOZ w Szczytnie.Takich samorządowych inwestycji Szczytno nie widziało od kilkudziesięciu lat. Trwa rozbudowa szpitala w Szczytnie, właśnie ruszyła też budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, kilka miesięcy wcześniej zakończyła się budowa lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łączna wartość tych inwestycji to niemal 30 mln złotych.

 

- Zakończenie rozbudowy szpitala planowane jest na luty, a SOR-u na kwiecień 2020 roku – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Trwające jednocześnie dwie potężne inwestycje to utrudnienie i dla pacjentów, i dla odwiedzających. Niestety, musimy to jakoś przetrwać. Za utrudnienia oczywiście przepraszam.

 


Reklama

Te utrudnienia to ograniczona liczba miejsc parkingowych przy samym szpitalu. Teren inwestycji został bowiem ogrodzony. Najbliższy parking znajduje się po drugiej stronie ulicy, tuż przy sklepie Carrefour.

 

- Na jakiś czas będziemy musieli też wstrzymać odwiedziny na oddziale noworodkowym – mówi Kostrzewa. - To efekt prac ziemnych. Utrudnione będzie też dojść do laboratorium, bo trzeba będzie iść do niego przez szpital. Ale po zakończonych pracach warunki polepszą się pacjentom, personelowi oraz odwiedzającym. Warto przetrwać ten trudniejszy czas bez zbędnych emocji. Dlatego proszę wszystkich o wyrozumiałość, bo ta inwestycja jest bardzo potrzebna dla nas wszystkich.

 

Do apelu przyłącza się też Jarosław Matłach, starosta szczycieński.

Reklama

 

- Zdrowie jest dla każdego najważniejsze – mówi. - Nasza inwestycja w szpital ma poprawić bezpieczeństwo każdego z nas. Zdecydowanie polepszą się warunki lokalowe w szpitalu, będzie lepszy sprzęt. Z kolei budowa SOR to gwarancja profesjonalnej pomocy w tym pierwszym, często najważniejszym momencie dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Niestety, budowa niesie za sobą pewne niedogodności, dlatego proszę o wyrozumiałość.

 

Rocznie przez szczycieński szpital przechodzi około 50 tys. pacjentów. Pracuje tam około 450 osób, w tym do 100 lekarzy.Komentarze do artykułu

Krajan

Pewnie te złe opinie dlatego, że zbliżają się święta i nie będzie gdzie umieścić przewlekle i ciężko chorych, leżących krewnych: rodziców, dziadków, ciotek, wujków. Po prostu sama niewygoda. teraz szpital w stanie \"ostrym\" przyjmuje tylko pacjentów w stanie zagrożenia życia. Ot i to kłopot. Bez względu na opinię o szpitalu w Szczytnie - szanujmy teraz służbę zdrowia - wszyscy możemy w jej opiekę trafić teraz w dobie epidemii, a i nie tylko z tego powodu.

Black

Do tej profesjonalnej opieki to duuuiżo brakuje,to że szpital się rozbuduje to wcale nie oznacza,że będzie lepsza opieka i będą lepsi lekarze. Kto tu przyjdzie pracować.Nigdy tu nie było dobrze. Ja mam przykre doświadczenia zwiazane z tym szpitalem,więc nie czarujcie i nie zaslaniajcie się rozbudową,bo każdy kto miał styczność że szpitalem doskonale wie,jak tam wygląda opieka i leczenie,a o pomocy już nie wspomnę.

johnny

To muszą i kostnice rozbudować :))

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taki sobie czytelniczku z Razem dla Mieszkańców. Jaki pomysł na miasto mają Twoi koledzy p. Siudak, p. Boczar, p. Malec, p. Furczak i inni? Czy jedynym Waszym pomysłem jest kredyt i zadłużenie miasta? A może etaciki w Urzędzie?

  Anna


  2021-01-26 13:39:36
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Odpowiedź jest prosta. Szeregowa p. Rybińska prawdopodobnie nie dostała zgody z góry. Zresztą łatwo jest klepać swoje mądrości, ale już brać pieniądze za odpowiedzialność, to zupełnie inna sprawa. I to wychwalanie Henryka, obrzydliwe. Tyle teraz robi dla miasta... A ile zepsuł lub przespał, gdy miał swoje pięć minut? Widzę tu pewną sprzeczność. Brudne polityczne gierki!

  Do TSC


  2021-01-26 09:18:09
 • 90 pensjonariuszy domu pomocy zaszczepionych
  Zaszczepiono, czy raczej poddano eutanazji?...przecież Pfizer jasno napisał w ulotce, że nie wolno szczepić ludzi z osłabioną odpornością i przyjmujących leki... To jest ludobójstwo....a ci, co są tego świadomi, a jednak wstrzykują staruszkom ten eksperymentalny preparat, są zbrodniarzami, dla których specjalnie stworzono ustawę bezkarnościową.

  kroll


  2021-01-26 08:31:06
 • Afrykański pomór w powiecie szczycieńskim
  W 2018r. było głośno o dzikach spadających z nieba, może i w tym znowu zaczęły spadać???...właściwie to nie ma co się dziwić, kawał drogi mają do przelecenia :D A tak na poważnie, to mógłby ktoś ustalić stawkę, za odstrzelenie myśliwego???...chętnie bym zapolował...z ich truchła, darmową karmę dla psów można zrobić.

  kroll


  2021-01-26 08:22:18
 • Krzyżówki znowu niebezpieczne dla kierowców (zdjęcia)
  To jest doskonałe miejsce na duże rondo - ono spowolniłoby ruch w tym miejscu oraz ułatwiłoby włączanie się do ruchu od strony Świętajna.

  PLAY


  2021-01-26 08:09:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - źle przeczytałeś, temu, co zginął pod autobusem, wpisali covida w akcie zgonu...a ci, co teraz umierają, zaraz po poddaniu się eksperymentowi medycznemu, wpisują, że umarli na choroby współistniejące....ciekawe, co Tobie wpiszą :)

  kroll


  2021-01-26 08:06:39
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Moje odczucia wobec RADNEJ RYBIŃSKIEJ są bardzo mieszane. Dziwi mnie, że taka mądra i dbająca o dobro miasta przez wiele kadencji osoba nie starowała na stanowisko Burmistrza Miasta. Nie wiem jak to się dzieje, że takie SKARBY jak radna RYBIŃSKA i radny KIERSIKOWSKI oraz doktor ŁACHACZ nie stworzyli do tej pory (wszyscy z kilkoma kadencjami i giganci intelektu) jakiegoś triumwiratu w mieście. Aż żal patrzeć jak się marnują.

  Taki sobie czytelnik


  2021-01-26 00:44:44
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  Jak burdel nie zarabia to się wymienia ku...wy nie firanki.....

  Ironia


  2021-01-25 21:16:51
 • Śmieci drenują portfele, skąd się biorą te kwoty?
  Problemem w opłatach nie są ani osoby,ani firmy... bo firmy rozliczają się na jeszcze innych zasadach:) problemem są nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjne. I to tych nieruchomości ( które ani nie są stałe zamieszkiwane, więc nie można stosować stawki od osoby, ani nie jest tam prowadzona działalność gospodarczą, więc nie rozliczają się jak przedsiębiorcy) dotyczy stawka 169 zł rocznie. A to czy kogoś można tak czy inaczej policzyć reguluje ustawa.Wynika wiec z tego że nawet jeśli jest beznadzieja,to w obowiązującym prawie.Dura lex, sex lex.I na to ani my jako mieszkańcy,ani nasi samorządowcy wpływu nie mamy.

  Roman


  2021-01-25 15:18:03