Czwartek, 21 Listopad, Imieniny: Janusza, Marii, Reginy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Po udręce budowy w szpitalu ma być super


Przy szpitalu w Szczytnie ruszyła budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, która zbiegła się z rozbudową szpitala. A to oznacza mnóstwo utrudnień dla pacjentów, za co dyrekcja placówki już przeprasza. - Musimy to przetrwać – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor ZOZ w Szczytnie.Takich samorządowych inwestycji Szczytno nie widziało od kilkudziesięciu lat. Trwa rozbudowa szpitala w Szczytnie, właśnie ruszyła też budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, kilka miesięcy wcześniej zakończyła się budowa lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łączna wartość tych inwestycji to niemal 30 mln złotych.

 

- Zakończenie rozbudowy szpitala planowane jest na luty, a SOR-u na kwiecień 2020 roku – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Trwające jednocześnie dwie potężne inwestycje to utrudnienie i dla pacjentów, i dla odwiedzających. Niestety, musimy to jakoś przetrwać. Za utrudnienia oczywiście przepraszam.

 

Te utrudnienia to ograniczona liczba miejsc parkingowych przy samym szpitalu. Teren inwestycji został bowiem ogrodzony. Najbliższy parking znajduje się po drugiej stronie ulicy, tuż przy sklepie Carrefour.

 

- Na jakiś czas będziemy musieli też wstrzymać odwiedziny na oddziale noworodkowym – mówi Kostrzewa. - To efekt prac ziemnych. Utrudnione będzie też dojść do laboratorium, bo trzeba będzie iść do niego przez szpital. Ale po zakończonych pracach warunki polepszą się pacjentom, personelowi oraz odwiedzającym. Warto przetrwać ten trudniejszy czas bez zbędnych emocji. Dlatego proszę wszystkich o wyrozumiałość, bo ta inwestycja jest bardzo potrzebna dla nas wszystkich.


 

Do apelu przyłącza się też Jarosław Matłach, starosta szczycieński.

 

- Zdrowie jest dla każdego najważniejsze – mówi. - Nasza inwestycja w szpital ma poprawić bezpieczeństwo każdego z nas. Zdecydowanie polepszą się warunki lokalowe w szpitalu, będzie lepszy sprzęt. Z kolei budowa SOR to gwarancja profesjonalnej pomocy w tym pierwszym, często najważniejszym momencie dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Niestety, budowa niesie za sobą pewne niedogodności, dlatego proszę o wyrozumiałość.

 

Rocznie przez szczycieński szpital przechodzi około 50 tys. pacjentów. Pracuje tam około 450 osób, w tym do 100 lekarzy.Komentarze do artykułu

johnny

To muszą i kostnice rozbudować :))

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Turystyczna perełka powiatu już dostępna
  Dziwne, dlaczego nie ma na zdjęciu Sylwii. A nie, jest, przepraszam, wszystko ok.
  Autor: fan Sylwii
  2019-11-21 15:25:55
 • Toyota zderzyła się z dzikami
  Policja po przyjęciu zgłoszenia pomoże nam w taki sposób, że ukarze nas mandatem. Więc dwa razy się zastanówcie czy powiadamiac policję. Sporadycznie się zdarza by ta formacja komuś pomogła.
  Autor: Marti
  2019-11-21 07:09:55
 • Turystyczna perełka powiatu już dostępna
  Jak zwykle - pani Jaskulska. pyza na polnych ścieżkach... Przepraszam - na ścieżkach rowerowych. To naprawdę innowacyjne. A przez mazurskie okno na świat wyglądamy codziennie. Gdyby nie okejki, to byśmy nie mieli czym dojechać i wrócić z Olsztyna. Może zamiast ścieżek rowerowych - pyza z polnych (rowerowych) dróżek zajęłaby się przewozami regionalnymi.
  Autor: Śmieszek
  2019-11-20 19:47:57
 • Uszedł z życiem po uderzenia TIRA... i zaczęły się kłopoty
  A co na to fundusz gwarancyjny? Po to on chyba jest?
  Autor: Kierowca
  2019-11-20 17:55:39
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Za taki bałagan tylko pouczenie ? Widocznie policjanci nie szanują naszego miasta i zlitowali się nad kowbojami, co myślą, że im wszystko na drodze wolno. To, że wiozą duży ładunek to ich od niczego nie zwalnia. A wręcz przeciwnie powinni wykazać się większą kreatywnością i odpowiedzialnością.
  Autor: Zawiedzony
  2019-11-20 09:47:13
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Do tygodnik.szczytno.pl . TIR, dwa TIRy???? .TIR - Transport International Routier porozumienie z 1975 roku o przewożeniu towarów transportem drogowym, tabliczka zabezpieczająca uiszczenie opłaty celnej przez przewoźnika. Polska jako państwo członkowskie UE nie używa tych tablic, stosujemy je tylko gdy pojazd Wywozi , przywozi towar poza UE do kraju objętego poroz. Z 14.11. 1975r . Poprawnie - Ciągnik siodłowy z naczepa . Wiem że się czepiam, ale nie jestem TIRowcem, tylko kierowcą ciężarówki , a z TIRówek korzystają głównie przedstawiciele handlowi ????
  Autor: Kierowca Ciężarówki
  2019-11-20 09:37:44
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Przypomina mi to czasy minione. I sekretarz na kopalni do górników /towarzysze, nasi bracia towarzysze w Gdańsku marzną, zimno jest, trzeba więcej wyngla fedrować/. Chłopy narobili się, całe noce fedrowali, nie jedli, nie pili i 100 ton węgla więcej urobili. Węgiel na wagony załadowano i opisano kartką / dla marznących towarzyszy w Gdańsku/. Skład dojechał do Gdańska, już mają go rozładowywać a tamtejszy I sekretarz do swych towarzyszy /towarzysze jest nam zimno, w zimie zawsze jest zimno, towarzysze w Warszawie marzną, pokażmy im, że jesteśmy mężczyznami, pomożecie?-pomożemy/. W ten sposób skład z węglem pojechał do Warszawy. Tam kolejarz zerwał kartkę z opisem nadawcy i odbiorcy i przykleił następną o treści/dla towarzyszy w Moskwie w ramach solidarności narodów/. W ten oto sposób wszyscy mieli węgiel za darmo. Pieniędzy za węgiel nikt nie zobaczył. Przypadkiem tylko i mocą natury, węgiel ten słabo grzał bo i zima szczególnie mroźna była. Widać już wtedy ekonomistów mieliśmy nie od parady.
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-20 08:36:12
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Jakie zmniejszenie wymiaru zatrudnienia? Jakie wypowiedzenia pracy? Wszystko się zgadza. Zamiast ciężkiej pracy na cały etat w szkole, będzie 3/4 etatu w szkole i 1/4 etatu na lodowisku. Niby mniejsze wynagrodzenie za pracę ale za jaka pracę. Trud i przyjemność w jednym. Przedmiotowy ubytek wynagrodzenia też jest wyłącznie pozorny. Ślizgawka kosztuję 200 tys zł.Z ekonomicznego punktu widzenia rachunek się spina. Nikt nie traci, no może niektórzy zyskują ale, nie bądźmy hejterami. Nie ładnie zazdrościć komuś, że ma więcej.
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-20 08:11:37
 • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
  Sołtys który nawet nie wychodzi z domu i znając życie nawet nie zna wszystkich mieszkańców
  Autor: Mieszkaniec!
  2019-11-19 22:28:00
 • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
  Otóż to taka prawda , co za sołtys , podstawiony ? Śmiech na sali!
  Autor: Mieszkanka ...
  2019-11-19 22:22:58