Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Po udręce budowy w szpitalu ma być super


Przy szpitalu w Szczytnie ruszyła budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, która zbiegła się z rozbudową szpitala. A to oznacza mnóstwo utrudnień dla pacjentów, za co dyrekcja placówki już przeprasza. - Musimy to przetrwać – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor ZOZ w Szczytnie.Takich samorządowych inwestycji Szczytno nie widziało od kilkudziesięciu lat. Trwa rozbudowa szpitala w Szczytnie, właśnie ruszyła też budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, kilka miesięcy wcześniej zakończyła się budowa lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łączna wartość tych inwestycji to niemal 30 mln złotych.

 

- Zakończenie rozbudowy szpitala planowane jest na luty, a SOR-u na kwiecień 2020 roku – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Trwające jednocześnie dwie potężne inwestycje to utrudnienie i dla pacjentów, i dla odwiedzających. Niestety, musimy to jakoś przetrwać. Za utrudnienia oczywiście przepraszam.

 


Reklama

Te utrudnienia to ograniczona liczba miejsc parkingowych przy samym szpitalu. Teren inwestycji został bowiem ogrodzony. Najbliższy parking znajduje się po drugiej stronie ulicy, tuż przy sklepie Carrefour.

 

- Na jakiś czas będziemy musieli też wstrzymać odwiedziny na oddziale noworodkowym – mówi Kostrzewa. - To efekt prac ziemnych. Utrudnione będzie też dojść do laboratorium, bo trzeba będzie iść do niego przez szpital. Ale po zakończonych pracach warunki polepszą się pacjentom, personelowi oraz odwiedzającym. Warto przetrwać ten trudniejszy czas bez zbędnych emocji. Dlatego proszę wszystkich o wyrozumiałość, bo ta inwestycja jest bardzo potrzebna dla nas wszystkich.

 

Do apelu przyłącza się też Jarosław Matłach, starosta szczycieński.

Reklama

 

- Zdrowie jest dla każdego najważniejsze – mówi. - Nasza inwestycja w szpital ma poprawić bezpieczeństwo każdego z nas. Zdecydowanie polepszą się warunki lokalowe w szpitalu, będzie lepszy sprzęt. Z kolei budowa SOR to gwarancja profesjonalnej pomocy w tym pierwszym, często najważniejszym momencie dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Niestety, budowa niesie za sobą pewne niedogodności, dlatego proszę o wyrozumiałość.

 

Rocznie przez szczycieński szpital przechodzi około 50 tys. pacjentów. Pracuje tam około 450 osób, w tym do 100 lekarzy.Komentarze do artykułu

johnny

To muszą i kostnice rozbudować :))

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

  Do moherka


  2020-02-18 02:38:53
 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13

Reklama