Środa, 18 Wrzesień, Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Po udręce budowy w szpitalu ma być super


Przy szpitalu w Szczytnie ruszyła budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, która zbiegła się z rozbudową szpitala. A to oznacza mnóstwo utrudnień dla pacjentów, za co dyrekcja placówki już przeprasza. - Musimy to przetrwać – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor ZOZ w Szczytnie.Takich samorządowych inwestycji Szczytno nie widziało od kilkudziesięciu lat. Trwa rozbudowa szpitala w Szczytnie, właśnie ruszyła też budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, kilka miesięcy wcześniej zakończyła się budowa lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łączna wartość tych inwestycji to niemal 30 mln złotych.

 

- Zakończenie rozbudowy szpitala planowane jest na luty, a SOR-u na kwiecień 2020 roku – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Trwające jednocześnie dwie potężne inwestycje to utrudnienie i dla pacjentów, i dla odwiedzających. Niestety, musimy to jakoś przetrwać. Za utrudnienia oczywiście przepraszam.

 

Te utrudnienia to ograniczona liczba miejsc parkingowych przy samym szpitalu. Teren inwestycji został bowiem ogrodzony. Najbliższy parking znajduje się po drugiej stronie ulicy, tuż przy sklepie Carrefour.

 

- Na jakiś czas będziemy musieli też wstrzymać odwiedziny na oddziale noworodkowym – mówi Kostrzewa. - To efekt prac ziemnych. Utrudnione będzie też dojść do laboratorium, bo trzeba będzie iść do niego przez szpital. Ale po zakończonych pracach warunki polepszą się pacjentom, personelowi oraz odwiedzającym. Warto przetrwać ten trudniejszy czas bez zbędnych emocji. Dlatego proszę wszystkich o wyrozumiałość, bo ta inwestycja jest bardzo potrzebna dla nas wszystkich.


 

Do apelu przyłącza się też Jarosław Matłach, starosta szczycieński.

 

- Zdrowie jest dla każdego najważniejsze – mówi. - Nasza inwestycja w szpital ma poprawić bezpieczeństwo każdego z nas. Zdecydowanie polepszą się warunki lokalowe w szpitalu, będzie lepszy sprzęt. Z kolei budowa SOR to gwarancja profesjonalnej pomocy w tym pierwszym, często najważniejszym momencie dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Niestety, budowa niesie za sobą pewne niedogodności, dlatego proszę o wyrozumiałość.

 

Rocznie przez szczycieński szpital przechodzi około 50 tys. pacjentów. Pracuje tam około 450 osób, w tym do 100 lekarzy.Komentarze do artykułu

johnny

To muszą i kostnice rozbudować :))

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
  KRUS stać na to, aby działkę kupić, a Szczytno jest niedofinansowanym małym miastem, powinno więc walczyć o każdy grosz. Nikt z nas nie dostałby nic za darmo, za ziemię trzeba uczciwie zapłacić, a chcemy przecież, żeby nasze państwo było uczciwe.
  Autor: Magda
  2019-09-17 18:14:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Rada Miejska jest złożona w większości z ludzi PSL, udających niezależne obywatelskie komitety w wyborach 2018. Każdy, kto obserwuje to, co dzieje się w mieście, to wie. Radnymi w mieście są urzędnicy powiatowi. Będą walczyć z H. Żuchowskim, który jest PiS. Będą się nadymać \"w trosce o dobro miasta\". Ale jak PiS wygra te wybory do sejmu - a na to się zanosi, to tę działkę przyniosą mu w zębach. Bo będą chcieli władzy się podlizać, jak to PSL - obrotowa partia: wygrywa nasz koalicjant. Taka prawda. Bo tu nie chodzi o \"dobro miasta\" tylko przepychankę w piaskownicy: bo to moje wiaderko i ci go nie dam. Na razie - tylko do wyborów. Mogą sobie tak robić, ale jak przyszło do stawiania pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie - to wojewoda po prostu przejął plac i tyle.
  Autor: Śmieszek
  2019-09-17 18:05:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Niech już w tym mieście nic nie będzie poza ratuszem. Wszyscy niepotrzebni niech wyjadą do większych miast, po to, aby strzyc ich, jak przyjadą tu do rodzin, albo na wczasy. Niech już tu nic nie będzie! Zaorać, zasiać trawę i kosić - no to przynajmniej \"siano\" będzie z tego.
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-09-17 17:51:31
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Nalezalo by wprowadzić adpowiedzialność finansową wobec radnych jak i samego burmistrza za podejmowane decyzje by odpowiadali własnym majątkiem za błedy, pomyłki i fanaberie, ktorymi czestokroć się kierują. O ile burmistrz ma odrobinę dbałosci o interesy miasta i mieszkańców powinien to zaproponować na najbliższym posiedzeniu rady i poddać dyskusji.
  Autor: Dariusz
  2019-09-17 15:30:01
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Szczytno nie ma żadnych korzyści z tego, że siedziba KRUS była na terenie miasta. Tylu pracowników ilu pracowała będzie nadal pracowało, nie mam pojęcia o jakich utraconych podatkach wygaduje HŻ? Podatek od nieruchomości? Jakieś 500 zł rocznie w porównaniu z 350.000,00 zł.
  Autor: Norbert
  2019-09-17 12:25:21
 • Bezdomni umierają na naszych oczach
  I to jest radna? Bredzi. Niech przyjmie do domu kilku alkoholików z ulicy i podtrzyma ww. słowa. Wtedy będzie stała murem za alkomatem na dzień dobry.
  Autor: Ja
  2019-09-17 11:42:27
 • Firma z Gdańska chce miejski półwysep
  tylk ozaskakujacym jest ze zawsze to musi byc ktos spoza Szczytna badz okolic, po wiezy cisnien i hotelu na Pasymskiej do zludzenia przypominajacego stacje benzynową , banada z Pl Juranda sie nic nie nauczyła. Ktos sobie kupi kolejny teren jako lokate kapitalu pod kredyty banklowe a w miescie kolejna dziura w dupie bedzie. Nie mozna w naszym miescie zawiazac partnerstwa Cywilno publicznego i zrobic to we wlasnym zakresie?!
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:16:19
 • Szczytno znów wspiera policję w zakupie aut
  policja to chyba ma MSW do tego typu zadan, jako mieszkanie=c miasta nie zgadzam sie na to . Karetka pogotowani jest bardziej potrzebna niz nowy \"misiobus\" do przesiadywania za dworcem PKP i żarcia kebabów
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:12:40
 • Browar z pewnymi akcjami i planowaną przyszłością (rozmowa „Tygodnika”)
  to cos co nazywa sie piwo Jurand nie nadaje sie do pica a za cene 6 zeta to juz wogole. Mocz pawiana, kup[ilem dwa razy pierwszy i ostatni. Gratuluje spierdol.. legendy.
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:10:24
 • Budynek szkoły przy Kasprowicza pójdzie na sprzedaż?
  niepoRadni (niejaki Siudak w tamtej akcji maczał palce ) i ich szef znow odwala kiche jak z wieżą i hotelem na Pasymskiej przypominającym do złudzenia stację beznynową . Czy nie mozna w miescie zawiazac jakichs spolek , ktore takie inwestycje by wziely na siebie aby \"obcy\" nie rujnowali w ten sposob miasta i jego charakteru?
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 10:54:28