Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Pleskot i Mańkowski uzgodnili rozstanie


Andrzej Pleskot nie jest już dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej. Mimo, że sąd przywrócił go na to stanowisko złożył rezygnację i poprosił o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. - Znalazłem nową pracę w spółce Aqua – mówi. - Jestem zastępcą kierownika oczyszczalni ścieków.Andrzej Pleskot w maju ubiegłego roku został zwolniony ze stanowiska dyrektora ZGK przez burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego. Nie zgodził się z tą decyzją i odwołał się do sądu pracy. Po rocznej batalii wygrał i został przywrócony do pracy. Sytuacja stała się osobliwa, bowiem w międzyczasie burmistrz zdążył już dyrektorską funkcję powierzyć innej osobie.

 

Po kilkudniowych negocjacjach z burmistrzem Andrzej Pleskot zrezygnował jednak sam z pracy i poprosił o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.


Reklama

 

- Proces wygrałem, odszedłem na własnych warunkach i kończę z tą całą niemiłą dla mnie sytuacją – powiedział „Tygodnikowi Szczytno” Andrzej Pleskot. - Co prawda wyrok nie jest jeszcze prawomocny, ale ja nie będę się już od niego odwoływał.

 

Od wyroku nie będzie odwoływał się też burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Doszliśmy do porozumienia z panem dyrektorem i dla mnie temat jest również zamknięty – usłyszeliśmy od burmistrza.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Krajan

No przecież MY ZAPŁACIMY. Radni - niby dla naszej korzyści - głosują przeciw podwyżce. Ale to, że koszt będzie leżał na budżecie miasta, który w dużej części pochodzi z podatków lokalnych (czyli naszych) - to już nikogo nie obchodzi. A więc niech sobie nie płacą ci, którzy nie chcą płacić - urząd miasta musi ich wychwycić. I wtedy - za brak opłat - kara - opłata X 2. Czy radni myślą, że MY NARÓD jesteśmy tak głupi? Dlaczego rada nie naciskała burmistrza wtedy, kiedy negocjował z tzw. Remondisem, albo Gminą Wiejską Szczytno? No dlatego, że lepiej wprowadzać kozę do chałupy, a potem pokrzykiwać, że trzeba ją wyprowadzić. Propaganda! Dla - jak to określił Wasz TS felietonista - dobrowolnych uchodźców z krainy zdrowego rozsądku.

normalny

Ja też nie chcę płacić 30 zł za śmieci, za nic nie chcę płacić bo nie lubię. Tylko kto za nas zapłaci?

Do dr

Tu nie jest mowa o Radnych, tylko o błędnej decyzji Burmistrza. Po co zmieniasz temat i próbujesz zwalać winę na innych? Błędna decyzja Burmistrza kosztuje miasto pieniądze. A co do śmieci to zastanów się co piszesz, ja nie chcę płacić za śmieci prawie 30 zł i dobrze, że Radni nie zgodzili się na to

do dr

Panowie radni? A oni jaką odpowiedzialność ponoszą za swoje błędne decyzje? Za decyzje działające na niekorzyść miasta? Z a decyzje niezgodne z prawem (co wskazywał prawnik) dotyczące np. sprzedaży słynnego lokalu anektowanego na mieszkanie? Za decyzje w którch są za a potem przeciw, ile nas to mieszkańców kosztuje, za brak decyzji odnośnie śmieci (od tego nie uciekniemy) jedynie zapłacimy więcej, itd. \\\\\\pracodawca zawsze może rozwiązać umowę z pracownikiem jezeli stracił do niego zaufanie, sądy są jakie są , ciekawe jak sprawa wyglądałaby w procesie odwoławczym. Panowie się dogadali i temat skończony.

dr

Pan Pleskot nie dołożył należytej staranności, aby od wykonawcy wyegzekwować polecenie Pana Burmistrza- był do tego zobowiązany. Powinien ponieść karę- czy kara była adekwatna do przewinienia- temat do dyskusji. Pan Burmistrz podjął decyzję o zwolnieniu bez porozumienia z prawnikiem, a jeżeli za poradą prawnika , to broń nas Panie Boże przed takimi doradcami. Cała odpowiedzialność za to zdarzenie spoczywa na Panu Burmistrzu, łącznie z odpowiedzialnością finansową za koszty poniesione w tej sprawie. Niestety w naszym państwie prawa urzędnicy rzadko ponoszą skutki finansowe swoich mylnych decyzji. Panowie Radni powinni dokładnie przeanalizować tą sprawę i swoją opinię przedstawić dla społeczeństwa Szczytna, także w sprawie ewentualnych zaleceń naprawy straty poniesionej wskutek złej decyzji Pana Burmistrza.

dr

Temat nie jest zamknięty, Panie Burmistrzu. Kto poniesie koszty pochopnie i bezprawnie podjętych decyzji? Czy podatnicy zapłacą za to?

smutny

Pleskot powinien dostać dyscyplinarkę. Sam przedstawił dowody dające podstawę do takiego zwolnienia. Mańkowskiemu to może podziękować że tak się to skończyło.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43