Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Pisa chciała zabrać Omulwi trenera Korczakowskiego


O mały włos, a w zimowej przerwie seniorzy Omulwi Wielbark straciliby trenera. Mariusza Korczakowskiego chcieli u siebie działacze IV-ligowej Pisy Barczewo. - Takie rozmowy się odbyły, ale ze względu na swoją sytuację rodzinną na razie propozycję odrzuciłem – mówi Korczakowski.Co słychać zimą w Omulwi Wielbark?

 

Na razie czekamy na decyzje o wznowieniu treningów. W tym tygodniu odbędzie się spotkanie zarządu i mam nadzieję, że takie zapadną. Na razie treningów nie możemy wznowić, bo nie mamy gdzie się podziać. Hale, boiska są pozamykane. To efekt pandemii i narodowej kwarantanny. W poniedziałek uczniowie najmłodszych klas wrócili do szkół, więc liczymy, że obiekty sportowe też zaczną działać.

 

Pandemia mocno komplikuje wasze działania przygotowawcze do piłkarskiej wiosny?

 

To się jeszcze okaże. Z reguły przygotowania wznawialiśmy w połowie stycznia, więc na razie nic nadzwyczajnego się nie zadziało. Ale jeśli ten stan braku dostępu do bazy treningowej będzie przedłużony, to może mocno odbić się na naszej dyspozycji na wiosnę.

 

Porozmawiajmy o kadrze w drużynie seniorskiej. Planuje pan jakieś wzmocnienia?

 


Reklama

Na razie będzie więcej ubytków niż wzmocnień. Wiosną nie będzie z nami Huberta Buły, który wyjechał do Gdańska. Arek Cieślik bardzo chce grać w SKS Szczytno. Wciąż nie wiem, jaka będzie w jego sprawie decyzja zarządu, czy dostanie zgodę na zmianę klubu. Przypomnę, że to nasz wychowanek. Braki kadrowe będziemy musieli uzupełnić juniorami. Na szczęście mamy kilku znakomitych i uzdolnionych chłopaków. Myślę, że wiosną w pierwszej drużynie pojawią się: Łukasz Gut, Kuba Krupiński, Mateusz Tabaka, Bartek Raniecki, Miłosz Szczepkowski i Olek Niski.

 

Myśli pan, że rozgrywki ruszą wiosną?

 

Trudno powiedzieć, jaka będzie wiosna, ale związek piłkarski chce, aby mecze były rozgrywane. Nawet bez publiczności. Jeśli nie będzie całkowitej blokady, to rozgrywki ruszą, choć sytuacja i tak nie jest ciekawa. Koronawirus zakłócił wszystko. Nijak ma to się do normalności. Mam nadzieję, że w końcu to wszystko się jednak uspokoi.

Reklama

 

W tym sezonie Omulew gra o...

 

Mamy dwa cele. Pierwszy to utrzymanie w klasie okręgowej. Sytuację mamy komfortową, bo z 26 punktami zajmujemy szóste miejsce tabeli. Myślę, że wystarczy dograć 15-16 punktów i zostajemy w lidze. Ale ten drugi cel jest ważniejszy. Odmłodzić drużynę. Wiosną będę starał się ogrywać jak najwięcej młodzieżowców.

 

Podobno miał pan odejść z Omulwi do Pisy?

 

Rzeczywiście otrzymałem z Pisy Barczewo propozycję pracy. Byłem na rozmowach. Ze względu na obecną sytuację rodzinną nie mogłem jednak przyjąć tej propozycji. Poza tym chciałbym dokończyć też kilka spraw w Wielbarku, między innymi właśnie odmłodzić zespół. Działacze z Wielbarka wiedzą o tych rozmowach. Tak samo i o tym, że w każdej chwili będę mógł odejść z Omulwi. Zresztą już nie raz to sygnalizowałem. Ale na razie wciąż związany jestem z Wielbarkiem.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama