Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Piłkarze wspomogą szkołę sportową


SKS Szczytno podpisał umowę ze Sportową Szkołą Podstawową nr 4 w Szczytnie. - Umowa to tylko formalność, bo tak naprawdę współpracujemy z klubem od września, czyli od początku działania naszej szkoły – wyjaśnia Małgorzata Afanasjew, dyrektor placówki. - Podobną współpracę mamy też z innymi klubami. Pandemia sprawiła, że formalności odkładaliśmy na później, ale nie można tego odwlekać w nieskończoność.Umowa została parafowana 3 lutego przez dyrektor SSP nr 4 w Szczytnie Małgorzatę Afanasjew oraz prezesa SKS Szczytno Piotra Mikoszę. Zakłada ona ścisłą współpracę pomiędzy szkołą, a klubem. - W SKS trenuje sporo naszych uczniów – mówi dyrektor Afansjew. - Nasi trenerzy, nauczyciele wymieniają się informacjami z trenerami SKS. Dzięki temu dzieci nie są zbyt mocno obciążane. Plany szkoleniowe układane są tak, aby rozwijać element sprawności, a nie dublować pewnych rzeczy. Bywa, że nasi uczniowie jadą na zawody, czyli muszą przed nimi odpocząć, a współpraca sprawia, że albo zajęcia w szkole są mniej intensywne, albo treningi zewnętrzne nieco luźniejsze. Bywa, że uczniowi trzeba wydłużyć termin zaliczenia jakiejś pracy, bo przygotowuje się na przykład na ważne zawody klubowe. To specyfika szkoły sportowej. Wszystko dla dobra ucznia i młodego sportowca, ale ta wymiana informacji i współpraca pomiędzy szkołą i klubem musi być ma właściwy poziomie.


Reklama

 

Reklama

Podobne umowy szkoła ma podpisane miedzy innymi z Klubem Pływackim Płetwal, czy z Wyższą Szkołą Policji na korzystanie z jej sportowych obiektów.

 

Aktualnie do SSP nr 4 w Szczytnie uczęszcza 222 uczniów. Trwa też rekrutacja do szkoły.

 

- Chętni uczniowie i ich rodzice mogą zgłaszać się do sekretariatu naszej szkoły – zachęca Małgorzata Afansjew. - Rekrutujemy do klasy 1 i 4, a w pozostałych rocznikach trwa tak zwany nabór uzupełniający. Zapraszam po szczegóły do naszej szkoły.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze