Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

„Piłkarza” zabrali wprost z boiska do aresztu


Każdy fan piłki nożnej wie, co oznacza stwierdzenie „strzelić samobója”. Każdy też wie, na czym polega zasada „fair play” i jakie na boisku obowiązują zasady. O tym zaś, że nie należy zakłócać ciszy nocnej krzykiem i hałasem oraz używać słów wulgarnych w miejscu publicznym, powinien wiedzieć nie tylko „piłkarz”. Właśnie wobec takich nieuczciwych sportowców interweniowali w środę, 9 czerwca szczycieńscy funkcjonariusze. Jeden z nich odegrał swój ostatni mecz przed odsiadką. Okazało się, że 24-latek jest poszukiwany przez miejscowy sąd za naruszenie czynności narządów ciała innej osoby.W środę parę minut po godzinie 23 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy odebrał telefonicznie zgłoszenie, z którego wynikało, że na ulicy F. Leyka trzech mężczyzn znajdujących pod działaniem alkoholu, gra w piłkę na boisku osiedlowym.


Reklama

 

Reklama

- Mężczyźni mieli zakłócać spoczynek nocy mieszkańcom oraz używać słów powszechnie uznawanych za wulgarne – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Przybyli na miejsce, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego, potwierdzili zgłoszenie. Mężczyźni byli tak zajęci kopaniem w piłkę, że nawet nie zauważyli mundurowych. Policjanci poinformowali mężczyzn o przyczynie podjętej interwencji i zweryfikowali dane „piłkarzy” w policyjnych systemach informatycznych.

 

Okazało się, że całą trójka to mieszkańcy Szczytna w wieku 39, 20 i 24-lata. Cała trójka została też pouczona za popełnione przez siebie wykroczenia. Dwóch z nich, 39 i 20-latek, po zakończonych przez mundurowych czynnościach udała się do miejsca zamieszkania. Pechowy mecz odegrał zaś 24-latek, który okazał się być poszukiwany. Mężczyzna miał do odbycia karę 120 dni pozbawienia wolności za naruszenie czynności narządów ciała innej osoby.

KPP Szczytno/ip

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze