Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

„Piłkarza” zabrali wprost z boiska do aresztu


Każdy fan piłki nożnej wie, co oznacza stwierdzenie „strzelić samobója”. Każdy też wie, na czym polega zasada „fair play” i jakie na boisku obowiązują zasady. O tym zaś, że nie należy zakłócać ciszy nocnej krzykiem i hałasem oraz używać słów wulgarnych w miejscu publicznym, powinien wiedzieć nie tylko „piłkarz”. Właśnie wobec takich nieuczciwych sportowców interweniowali w środę, 9 czerwca szczycieńscy funkcjonariusze. Jeden z nich odegrał swój ostatni mecz przed odsiadką. Okazało się, że 24-latek jest poszukiwany przez miejscowy sąd za naruszenie czynności narządów ciała innej osoby.



W środę parę minut po godzinie 23 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy odebrał telefonicznie zgłoszenie, z którego wynikało, że na ulicy F. Leyka trzech mężczyzn znajdujących pod działaniem alkoholu, gra w piłkę na boisku osiedlowym.


Reklama

 

Reklama

- Mężczyźni mieli zakłócać spoczynek nocy mieszkańcom oraz używać słów powszechnie uznawanych za wulgarne – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Przybyli na miejsce, funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego, potwierdzili zgłoszenie. Mężczyźni byli tak zajęci kopaniem w piłkę, że nawet nie zauważyli mundurowych. Policjanci poinformowali mężczyzn o przyczynie podjętej interwencji i zweryfikowali dane „piłkarzy” w policyjnych systemach informatycznych.

 

Okazało się, że całą trójka to mieszkańcy Szczytna w wieku 39, 20 i 24-lata. Cała trójka została też pouczona za popełnione przez siebie wykroczenia. Dwóch z nich, 39 i 20-latek, po zakończonych przez mundurowych czynnościach udała się do miejsca zamieszkania. Pechowy mecz odegrał zaś 24-latek, który okazał się być poszukiwany. Mężczyzna miał do odbycia karę 120 dni pozbawienia wolności za naruszenie czynności narządów ciała innej osoby.

KPP Szczytno/ip

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
    W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

    Rodak


    2022-01-29 08:54:18
  • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
    Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

    Przyjaciel ludu


    2022-01-29 02:17:41
  • Do urzędu już bez gotówki
    No co - kurę trzeba przynieść!

    Śmieszek


    2022-01-28 23:33:54
  • Drogowy boom, przygotowują przetargi
    Zrobimy to za 4 miliony ????

    Marcin


    2022-01-28 21:48:50
  • Dni i Noce wracają do Szczytna
    Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

    Adrian


    2022-01-28 21:19:06
  • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
    Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

    Dariusz


    2022-01-28 20:55:48
  • Dekanat urośnie w... parafie
    Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

    XYZ


    2022-01-28 20:00:56
  • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
    Śmiech

    Krzyś


    2022-01-28 19:56:51
  • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
    Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

    Krzyś


    2022-01-28 19:55:07
  • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
    Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

    Prawda jest taka ze


    2022-01-28 18:32:48