Wtorek, 2 Czerwiec, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Piknik Bezpieczeństwa na placu zabaw Radość


W sobotę na placu zabaw Radość przy ul. Lwowskiej odbył się Piknik Bezpieczeństwa będący jednym z elementów projektu wygranego w akcji PZU „Pomoc To Moc”. Cały projekt opiewał na kwotę 64 687,50 zł. Autorami projektu są Agnieszka Polak, Tadeusz Wlazło i Agnieszka Kosakowska, a pośrednikiem formalnym jest zaproszone przez autorów Stowarzyszenie Stowarzyszeni dla Życia i Rodziny.Głównym zadaniem projektu było doposażenie istniejącego placu zabaw „Radość” przy ul. Lwowskiej w urządzenia integracyjne (wyprodukowane i zamontowane przez szczycieńskie „Novum”) oraz rozpowszechnianie zdrowego i bezpiecznego stylu życia w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Partnerami projektu natomiast był Urząd Miejski w Szczytnie jako właściciel doposażonego obiektu i lokalne służby bezpieczeństwa publicznego: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie, Komenda Powiatowa Policji, Jednostka Wojskowa 2031 Lipowiec, pogotowie ratunkowe oraz Fundacja Autimpus.

 


Reklama

W myśl głównego założenia zorganizowano m.in. konkurs dla szkół podstawowych na plakat „Zdrowa i bezpieczna rodzina”, w którym nagrodami były zestawy do prowadzenia warsztatów z dziećmi kształtujących umiejętności pierwszej pomocy przedmedycznej.

\

Piknik odbył się pod znakiem radości i zabawy licznie przybyłych dzieci i rodziców. Konkursy w stoiskach zorganizowanych przez przedstawicieli profesjonalnie dbających o nasze bezpieczeństwo cieszyły się dużym powodzeniem. Organizatorzy i wolontariusze urozmaicili przybyłym czas zabawami i konkurencjami sportowymi, muzycznie wsparli piknik pracownicy Miejskiego Domu Kultury, uczniowie z Fundacji Kreolia Kraina Kreatywności i Szkoły Podstawowej nr 3 w przeglądzie talentów.

Reklama

 

Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa i liczne wypieki mieszkańców, które razem z rękodziełami rodziców uczniów SP 3 pozwoliły na zbiórkę funduszy na dalsze leczenie Dawida, szkolnego kolegi większości przybyłych dzieci.

 

W ramach projektu podobne Pikniki Bezpieczeństwa będą odbywały się cyklicznie przez co najmniej dwa lata.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Wszyscy napisali prawdę, a emerytka pięknie to ujęła. Co z tymi co nie złożyli deklaracji, od kwietnia nie płacą?!.....może trzeba było nie składać....

  Jagoda


  2020-06-01 19:23:50
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Właśnie, gdzie jest nasza pani sołtys? Dawniej pana sołtysa było często widać. Potem nastała pani sołtys. Tą rzadziej widziałem, ale czasem się pojawiła. Za to obecna pani sołtys, to ja nie wiem, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? A przepraszam, życzenia na tablicy ogłoszeń powiesiła. To może mogła by też powiesić ogłoszenie o konieczności złożenia deklaracji śmieciowej.

  Mieszkaniec Gizewa


  2020-06-01 10:35:54
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Słusznie ktoś z komentujących napisał aby skontrolować kto nie złożył deklaracji a nie karać uczciwych, obowiązkowych ludzi. Druga sprawa to nie wszyscy posługują się internetem. Czy sołtys nie mógłby wrzucić deklaracji do skrzynki pocztowej. Kto powiadomił mieszkańców i w jakiej formie aby składać deklaracje? Informacja na stronie internetowej Gminy nie wystarczy jeszcze raz powtarzam nie wszyscy korzystają z internetu. A nawiasem mówiąc to urzędnikom już tyłki przyrosły do stołków i ten koronawirus to bardzo im pasuje, siedzimy, siedzimy i nikt nas nie nachodzi i nie dokucza, Życzę dobrego samopoczucia.

  emerytka


  2020-06-01 08:00:32
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Ciekawe co na to mieszkańcy Rudki, a zwłaszcza przeciwnicy powstania tam supermarketu. Bo zdaje mi się, że jakoś tamtędy będzie przecinać obwodnica.

  X-Men


  2020-06-01 07:06:02
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Ustawa narzuca 50 podpisów

  Taka ustawa


  2020-05-31 22:23:49
 • Pasym z kolejnym busem
  Rabują tyle kasy za śmieci od mieszkańców to stać ich .

  $


  2020-05-31 20:24:00