Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Pijany kierowca staranował przyczepkę, potem jego auto „koziołkowało” (zdjęcia)


Do groźnego wypadku doszło w czwartek, 25 marca na trasie Zawojki – Rozogi. Pijany kierowca mercedesa staranował przyczepkę, a potem jego auta „koziołkowało” wpadło do rowu i zatrzymało się tuż przed drzewem.Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 44-letni kierowca mercedesa jadąc od Zawojek w stronę Rozóg uderzył w przyczepkę samochodową, która podpięta była pod audi.

 

- Następnie kierujący mercedesem zjechał na przeciwny pas ruchu i po przejechaniu paru metrów, kilkukrotnie „koziołkował”, po czym jego pojazd przewrócił się na prawy bok – relacjonuje sierżant Izabela Cyganiuk ze Szczycieńskiej policji.

 

Z relacji świadka zdarzenia, 24-letniego kierowcy audi, który jechał od Rozóg w stronę Zawojek wynika, że styl jazdy kierującego mercedesem jednoznacznie wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy.


Reklama

 

- 44-latek jechał tzw. „wężykiem”, jadąc od boku do boku – mówi policjantka. - 24-letni mieszkaniec gminy Rozogi zjechał na pobocze, aby bezpiecznie wyminąć się z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem, mimo to 44-latek uderzył w podpięta pod audi przyczepkę. Gdy 24-latek zawrócił za kierującym zauważył, że jego pojazd leży wywrócony na przydrożnej polanie. Mężczyzna pomógł wydostać się 44-latkowi z pojazdu i o zdarzeniu poinformował szczycieńskich mundurowych.

 

Policjanci przebadali obu kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że sprawca zdarzenia drogowego, w chwili zdarzenia miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto, mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który obowiązuje go do maja 2021r. 44-letni kierowca Mercedesa z urazem głowy został przetransportowany do szpitala.

Reklama

 

Szczycieńscy śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Odpowiedź do \" odpowiedz do świadek\"\"

Jak żeście razem pili a później pozwoliłeś mu odjechać samochodem, to raczej ty \"dzbanie\" masz krew na rękach

Odpowiedz do świadek

A ty ,,dzbanie” skoro wiedziałeś, że ktoś jeździ po pijaku to czemu nie przedzwoniłeś na policję? Co, lepiej jest się przyglądać, czekać na tragedie a później komentować ,,dobrze mu tak”. Dobre jest to, że przy tym wszystkim kierowca audi zachował rozwagę i nic mu się nie stało a nie to, że tamten koziołkował. Cieszmy się, że to tylko tak się skończyło bo w innym przypadku miałbyś po części krew na rękach niewinnej osoby. Następnym razem pomyśl wcześniej i zareaguj.

Diagnoza.

Urazu głowy to on doznał już wcześniej !

Świadek

Dobrze dzbanowi jednemu, to był nie pierwszy jego raz gdy jeździł po pijaku mimo zakazu. Kara za debilizm musi być długa i bolesna. Mam przy okazji pytanko po co do takiego wypadku gdzie wiadomo było jak wyglądał ozaz, że jest tylko jeden poszkodowany zadydponowuje się 3 jednostki straży pożarnej. Nie rozumiem tej rozrzutności bo nie ma co ukrywać, że każda taka akcja kosztuje nie mało. No chyba, że OSP tak sobie dorabia na niepotrzebnych wyjazdach. Panowie strażacy bez urazy nie bije w was tylko w te osoby, które odpowiadają za odpowiednie wydzielanie sił i środków.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43