Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Pijani „wędrowcy” utknęli w śniegu


Pijany 48-letni mieszkaniec Szczytna leżał w śniegu w okolicy ogródków działkowych przy ulicy Kochanowskiego. Gdyby nie interwencja przypadkowej kobiety, mężczyzna na pewno by zamarzł. Do podobnego incydentu doszło w Kolonii. Tam pijany 55-latek „utknął” w zaspie.Zima stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych, samotnie zamieszkujących oraz tych znajdujących się pod działaniem alkoholu – przypominają szczycieńscy policjanci. - W kraju każdego roku odnotowuje się przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. W działaniach zapobiegających takim zdarzeniom, niezwykle ważna jest szybkość reakcji oraz aktywność osób postronnych, które widząc realne zagrożenie, na czas informują służby ratunkowe.


Reklama

 

W miniony weekend szczycieńscy policjanci odnotowali dwa takie zgłoszenia.

 

W piątek (12.02.21r.) parę minut po godzinie 23:00 z oficerem dyżurnym skontaktowała się mieszkanka Szczytna, która poinformowała że na ulicy Kochanowskiego, w okolicach ogródków działkowych, w śniegu leży mężczyzna.

 

- Zgłaszająca dodała, że mężczyzna ten może być nietrzeźwy – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Kobieta wykazała się ogromnym zaangażowaniem i odwagą. Pomimo późnej pory zadeklarowała, że poczeka na miejscu, do czasu przyjazdu patrolu.

 

Przybyli na miejsce zgłoszonej interwencji funkcjonariusze ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna to 48-letni mieszkaniec Szczytna. Był on wyziębiony i zmarznięty. Mundurowi udzielili mężczyźnie pomocy i przewieźli do miejsca zamieszkania.

 

Z kolei w niedzielę (14.02.21r.) tuż przed godziną 13:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Kolonia w gminie Świętajno w zaspie leży nietrzeźwy mężczyzna. Funkcjonariusze z Posterunku Policji na miejscu zgłoszenia ustalili, że 55-latek ma problemy z poruszaniem się.

Reklama

 

- Dodatkowo stan upojenia alkoholowego nie ułatwiał mu dotarcia do domu. Mężczyzna był wycieńczony, osłabiony i zmarznięty – mówi policjantka. - Z uwagi na okoliczności, które zagrażały życiu i zdrowiu 55-latka, mundurowi przewieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania i przekazali go pod opiekę rodziny.

 

Za oknem nadal przymrozki, dlatego szczycieńscy policjanci apelują: nie bądźmy obojętni, gdy widzimy, że czyjeś życie i zdrowie jest zagrożone. Państwa wrażliwość oraz szybka i właściwa reakcja może pomóc przetrwać zimę osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej. Mundurowi wdzięczni są za każde tego typu zgłoszenie. Pamiętajmy, że jeden telefon, może uratować ludzkie życie. Tak jak w przypadku wspomnianych interwencji. Odpowiednia reakcja świadków, szybkie działanie służb niosących pomoc i mężczyźni zostali objęci pomocą, na czas.

 

KPP Szczytno/ip

 

Fot. policja.pl (Zdjęcie jest jedynie ilustracją do teksu).Komentarze do artykułu

Żadnego zainteresowania.

Bo na wioskach na chodnikach zalega do kolan warstwa śniegu , może w końcu dzielnicowy zacząłby wypisywanie mandatów za to.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43