Reklama


Reklama

Pijane rekordy na drogach powiatu


Coraz więcej pijanych kierowców i rowerzystów wyjeżdża na drogi naszego powiatu. Wczorajszym rekordzistą, pod względem promili, okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, który kierował swoim jednośladem mając w organizmie blisko 3 promile. Ale to niejedyne zatrzymanie tego dnia...Przed godzina 14 w Dźwierzutach policjanci zatrzymali pijanego traktorzystę. Jechał on krajową 57 na trasie Biskupiec – Dźwierzuty.

 

 

- 53-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, który kierował Ursusem, miał w organizmie ponad 2 promile – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany do 2034 roku. Traktor zaś nie był zarejestrowany, nie posiadał tablic rejestracyjnych, badań technicznych ani polisy ubezpieczeniowej.

 

 

53-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Złamanie zakazu sądowego jest przestępstwem. Kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny i nie stosuje się do orzeczonego zakazu, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

 

 

Parę minut po godzinie 16:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego w Rudce w gminie Szczytno. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 43-letni kierowca Audi jadąc od Szczytna w kierunku miejscowości Prusowy Borek, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki BMW.

 

- Gdy 30-letni kierowca BMW wykonywał manewr skrętu w prawo, jadący za nim kierowca Audi, nie wyhamował i wjechał w jego tył – mówi policjantka. - Siła uderzenia był tak duża, że BMW zostało zepchnięte na przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia 5-letnia pasażerka BMW doznała urazów i została przetransportowana do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.


Reklama

 

 

43-letni kierowca Audi, mieszkaniec gminy Szczytno, przebadany na zawartość alkoholu w organizmie „wdmuchał” ponad 2 promile. Nieodpowiedzialny kierowca przewoził w pojeździe 16-letniego pasażera.

 

43-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Do zatrzymania kolejnych pijanych kierowców doszło również o godzinie:

 

16:33 - miejscowość Dźwierzuty – 46-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty kierował pojazdem marki Skoda, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

 

17:28 – miejscowość Pasym – 55-letni mieszkaniec gminy Pasym wsiadł za kierowcę Opla, mając blisko promil alkoholu w organizmie.

18:06 – miejscowość Dąbrowa w gminie Dźwierzuty – 57-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, jechał rowerem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

 

19:15 – miejscowość Rudka w gminie Szczytno – 60 letni mieszkaniec gminy Szczytno, kierował rowerem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

 

21:20 – miejscowość Wielbark – 61-letni kierujący jednośladem, mieszkaniec Wielbarka „wydmuchał” blisko 2 promile.

Reklama

 

01:15 – Szczytno, ul. M. Curie – Skłodowskiej - 47-letni mieszkaniec Szczytna jadąc rowerem miał w organizmie blisko 2 promile.

 

 

Policjanci przypominają!

 

W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

 

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, wciąż zdarzają się przypadki wsiadania za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego!Komentarze do artykułu

Kaja

Ja pier.... czy Ci ludzie to nie mają wyobraźni, tylko idioci jeżdżą po alkoholu, stare to a głupie. Chociaż nie trzeba alkoholu żeby kretynów na drodze spotkać, jeżdże busem to nie raz się napatrze. Ludzie ogarnijcie się, ryzykujecie życie swoje i innych!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06
 • Podziękowali rolnikom z trud pracy (zdjęcia)
  Widzę, że maseczki pozakładane,,, i to prawidłowo,,

  X1


  2020-09-23 16:11:51
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51