Czwartek, 9 Lipiec, Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki -

Reklama


Reklama

Pijane rekordy na drogach powiatu


Coraz więcej pijanych kierowców i rowerzystów wyjeżdża na drogi naszego powiatu. Wczorajszym rekordzistą, pod względem promili, okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, który kierował swoim jednośladem mając w organizmie blisko 3 promile. Ale to niejedyne zatrzymanie tego dnia...Przed godzina 14 w Dźwierzutach policjanci zatrzymali pijanego traktorzystę. Jechał on krajową 57 na trasie Biskupiec – Dźwierzuty.

 

 

- 53-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, który kierował Ursusem, miał w organizmie ponad 2 promile – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany do 2034 roku. Traktor zaś nie był zarejestrowany, nie posiadał tablic rejestracyjnych, badań technicznych ani polisy ubezpieczeniowej.

 

 

53-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Złamanie zakazu sądowego jest przestępstwem. Kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny i nie stosuje się do orzeczonego zakazu, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

 

 

Parę minut po godzinie 16:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego w Rudce w gminie Szczytno. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 43-letni kierowca Audi jadąc od Szczytna w kierunku miejscowości Prusowy Borek, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki BMW.

 

- Gdy 30-letni kierowca BMW wykonywał manewr skrętu w prawo, jadący za nim kierowca Audi, nie wyhamował i wjechał w jego tył – mówi policjantka. - Siła uderzenia był tak duża, że BMW zostało zepchnięte na przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia 5-letnia pasażerka BMW doznała urazów i została przetransportowana do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.


Reklama

 

 

43-letni kierowca Audi, mieszkaniec gminy Szczytno, przebadany na zawartość alkoholu w organizmie „wdmuchał” ponad 2 promile. Nieodpowiedzialny kierowca przewoził w pojeździe 16-letniego pasażera.

 

43-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Do zatrzymania kolejnych pijanych kierowców doszło również o godzinie:

 

16:33 - miejscowość Dźwierzuty – 46-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty kierował pojazdem marki Skoda, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

 

17:28 – miejscowość Pasym – 55-letni mieszkaniec gminy Pasym wsiadł za kierowcę Opla, mając blisko promil alkoholu w organizmie.

18:06 – miejscowość Dąbrowa w gminie Dźwierzuty – 57-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, jechał rowerem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

 

19:15 – miejscowość Rudka w gminie Szczytno – 60 letni mieszkaniec gminy Szczytno, kierował rowerem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

 

21:20 – miejscowość Wielbark – 61-letni kierujący jednośladem, mieszkaniec Wielbarka „wydmuchał” blisko 2 promile.

Reklama

 

01:15 – Szczytno, ul. M. Curie – Skłodowskiej - 47-letni mieszkaniec Szczytna jadąc rowerem miał w organizmie blisko 2 promile.

 

 

Policjanci przypominają!

 

W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

 

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, wciąż zdarzają się przypadki wsiadania za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego!Komentarze do artykułu

Kaja

Ja pier.... czy Ci ludzie to nie mają wyobraźni, tylko idioci jeżdżą po alkoholu, stare to a głupie. Chociaż nie trzeba alkoholu żeby kretynów na drodze spotkać, jeżdże busem to nie raz się napatrze. Ludzie ogarnijcie się, ryzykujecie życie swoje i innych!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41
 • Czujne kamery i burmistrz
  Ten awans koleżanki to chyba z izolatki na lepszą celę? - no,bo jeśli ktoś rozumie słowo awans i chce go uczcić, to jest jakoś cywilizowany i nie pozbawiony praw i wolności, i zachowuje się kulturalnie czyli normalnie i pro- a nie antyspołecznie.

  ika


  2020-07-08 23:46:11
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jestem za NIE koszeniem. Vide - decyzje wielkich miast, by kosić maks. 3 razy do roku trawniki miejskie, a niektóre tereny - pozostawiać jako naturalne łąki. Wszystko to w celu zatrzymania wody - dla nas i dla małych stworzeń w glebie. Nasze trawniki to nie pola golfowe w UK ani inne Wimbledony, by musiały mieć trawkę równą i niską jak włos na rekrucie. Dostawałam w poprzednich latach (= kadencji burmistrza) szału, gdy \"dziady\" z podkoszarkami od świtu latały wokół mego bloku i wyły nie tyle kosząc ile wyrywając dopiero co wyrastającą roślinność (łącznie z kwiatami i krzewami) wiele razy od wiosny do jesieni. Zostawiali tylko suche ścierniska. Na nic zdawały się pisma do urzędów UM, że skoro nie siali (siali sąsiedzi, i ja też), to niech nie wyrywają. Teraz jest nareszcie normalniej i cieszę się widząc spokojnie wyrosłą i wykłoszoną trawę, choć zwykle nie daje jej się wysiać naturalnie, bo już zostaje i teraz skoszona / podkoszona. I od razu też podrażnia niektórym nie tylko nerw ale i alergiczną naturę...

  ika


  2020-07-08 23:38:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Wywołany do tablicy muszę się odnieść do faktów. W projekcie FIO kierowanym zarówno do młodzieży jak i seniorów zajęliśmy 10 miejsce w kraju na 2314 złożonych wniosków. Podziwiam niektóre wypowiedzi osób, nie znających założeń naszych programów wydają opinie i to znacznie odbiegające od zdania ekspertów. W kolejnym realizowanym przez z Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej konkursie w ramach tegorocznej edycji programu ASOS złożono 1795 ofert, gdzie nasza oferta uplasowała się na 33 pozycji. Widocznie dla niektórych zbyt nisko oceniono naszą pracę, gdyż tylko 60 polskich organizacji w priorytecie 1 otrzymało dofinansowanie. Praca na rzecz mieszkańców Szczytna, zawsze jest dla mnie przyjemnością i wyzwaniem . Zwłaszcza wtedy, kiedy odbieram telefon, tak jak dzisiaj, od zapłakanej starszej osoby, która jest ogromnie wdzięczna, za to, że ktoś o niej pomyślał. Dużą pomocą przy docieraniu do tych osób są ośrodki pomocy społecznej i aktywnie działające stowarzyszenia oraz organizacje. Ponieważ, jak widać po komentarzach mamy mnóstwo niewykorzystanego potencjału. Proponuję wyłączyć komputer i rozejrzeć się dookoła, na pewno wokół nas ktoś potrzebuje pomocy. Czasami zwykła herbata i kilka minut rozmowy dla kogoś znaczy bardzo wiele. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy Szczytno może być AKTYWNE.

  Paweł Krassowski


  2020-07-08 18:40:05
 • 42-latek życie zawdzięcza policjantom, wyciągnęli go z pożaru (zdjęcia)
  Szkoda że mieszkańcy mają takiego nieodpowiedzialnego lokatora

  Stefek Burczymucha


  2020-07-08 17:45:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  A nagranie z kamery samochodowej i świadkowie to już o tym świadczy czy także nie ? Lizusostwem kariery nie zrobisz.

  k.arzyna


  2020-07-08 17:20:41
 • Kamery popilnują Dźwierzut
  To chyba lepiej ,ze wydają na monitoring czyli dają chleb dla takich ludzi jak Pan plus bezpiczeństwo dla innych ludzi a niżeli mieli by to wydać na swoje pensje (przeżreć). To chyba jest plus dla władz ?

  Do pana alo


  2020-07-08 16:58:23
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Posiadanie paragonu na wymianę szyby nie świadczy o uszkodzeniu jej na tej drodze . Odnośnie naprawy dróg przez Pana Nowaka niech się wypowiedzą mieszkańcy wsi Dżwiersztyny gm.Pasym , bagno tam na drodze stało przez kilka lat mimo próśb sołtysa tej wsi i radnego gminy Jedwabno. Zmiana na stanowisku dyrektora dała natychmiastowy rezultat za co bardzo Dziękujemy dla Pana Rafała Wilczka.

  Do K.arzyna i mol.


  2020-07-08 15:07:40