Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Pijane rekordy na drogach powiatu


Coraz więcej pijanych kierowców i rowerzystów wyjeżdża na drogi naszego powiatu. Wczorajszym rekordzistą, pod względem promili, okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, który kierował swoim jednośladem mając w organizmie blisko 3 promile. Ale to niejedyne zatrzymanie tego dnia...Przed godzina 14 w Dźwierzutach policjanci zatrzymali pijanego traktorzystę. Jechał on krajową 57 na trasie Biskupiec – Dźwierzuty.

 

 

- 53-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, który kierował Ursusem, miał w organizmie ponad 2 promile – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany do 2034 roku. Traktor zaś nie był zarejestrowany, nie posiadał tablic rejestracyjnych, badań technicznych ani polisy ubezpieczeniowej.

 

 

53-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Złamanie zakazu sądowego jest przestępstwem. Kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny i nie stosuje się do orzeczonego zakazu, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

 

 

Parę minut po godzinie 16:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego w Rudce w gminie Szczytno. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 43-letni kierowca Audi jadąc od Szczytna w kierunku miejscowości Prusowy Borek, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki BMW.

 

- Gdy 30-letni kierowca BMW wykonywał manewr skrętu w prawo, jadący za nim kierowca Audi, nie wyhamował i wjechał w jego tył – mówi policjantka. - Siła uderzenia był tak duża, że BMW zostało zepchnięte na przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia 5-letnia pasażerka BMW doznała urazów i została przetransportowana do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.


Reklama

 

 

43-letni kierowca Audi, mieszkaniec gminy Szczytno, przebadany na zawartość alkoholu w organizmie „wdmuchał” ponad 2 promile. Nieodpowiedzialny kierowca przewoził w pojeździe 16-letniego pasażera.

 

43-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Do zatrzymania kolejnych pijanych kierowców doszło również o godzinie:

 

16:33 - miejscowość Dźwierzuty – 46-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty kierował pojazdem marki Skoda, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

 

17:28 – miejscowość Pasym – 55-letni mieszkaniec gminy Pasym wsiadł za kierowcę Opla, mając blisko promil alkoholu w organizmie.

18:06 – miejscowość Dąbrowa w gminie Dźwierzuty – 57-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, jechał rowerem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

 

19:15 – miejscowość Rudka w gminie Szczytno – 60 letni mieszkaniec gminy Szczytno, kierował rowerem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

 

21:20 – miejscowość Wielbark – 61-letni kierujący jednośladem, mieszkaniec Wielbarka „wydmuchał” blisko 2 promile.

Reklama

 

01:15 – Szczytno, ul. M. Curie – Skłodowskiej - 47-letni mieszkaniec Szczytna jadąc rowerem miał w organizmie blisko 2 promile.

 

 

Policjanci przypominają!

 

W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

 

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, wciąż zdarzają się przypadki wsiadania za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego!Komentarze do artykułu

Kaja

Ja pier.... czy Ci ludzie to nie mają wyobraźni, tylko idioci jeżdżą po alkoholu, stare to a głupie. Chociaż nie trzeba alkoholu żeby kretynów na drodze spotkać, jeżdże busem to nie raz się napatrze. Ludzie ogarnijcie się, ryzykujecie życie swoje i innych!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama