Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pijaną matkę z dziećmi przewoził pijany kierowca


Pijany kierowca, pijana matka a w samochodzie dzieci w wieku 2 i 6 lat. Policjanci ze Szczytna zatrzymali we wtorek, 21 maja w Wielbarku 46-letniego kierowcę toyoty. O tym, że mężczyzna może być „pod wpływem” funkcjonariuszy powiadomił postronny mieszkaniec.Wczoraj (21 maja) po godzinie 17.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczną informację z której wynikało, że na trasie Baranowo-Wielbark porusza się toyota, której kierowca najprawdopodobniej jest pijany oraz, że w pojeździe znajdują się małe dzieci. Na miejsce od razu skierowany został patrol policji, który w Wielbarku na ul. Chodkiewicza zatrzymał opisany pojazd.

 

- Rzeczywiście siedzący za kierownicą 47-latek mieszkaniec gminy Wielbark był pijany – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

W pojeździe przewożone były dzieci w wieku 6 oraz 2 lat oraz ich matka, która podobnie jak kierowca znajdowała się w stanie nietrzeźwości.


Decyzją sądu w Szczytnie dzieci zostały oddane pod opiekę rodzinny zastępczej.

 

 

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

 

KPP Szczytno/ip

 

 

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze