Czwartek, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pijana matka, pijany dziadek, a pod opieką 2 małych dzieci


Szczycieńscy funkcjonariusze interweniowali wobec pijanej matki, która miała sprawować opiekę nad swoimi małoletnimi dziećmi. Pod wskazanym adresem policjanci zastali nietrzeźwą kobietę oraz 2 pijanych mężczyzn. To matka z dziadkiem i wujkiem, którzy mieli pod opieką dwoje dzieci w wieku 2,5 i 4 lat.Dzieci przekazano pod opiekę osobie trzeźwej. O niewłaściwym sprawowaniu opieki nad małoletnimi poinformowany zostanie sąd rodzinny i nieletnich.

 

Do tej policyjnej interwencji doszło w poniedziałek, 10 czerwca, około godz. 23.

 

 

- Oprócz trójki pijanych dorosłych w mieszkaniu były również małe dzieci w wieku 2,5 lat i 4 lat, z czego jedno spało w łóżeczku, a drugie bawiło się telefonem – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji.

 

 

Badanie stanu trzeźwości kobiety przeprowadzone urządzeniem alcoblow wykazało, że kobieta znajduje się w stanie nietrzeźwości. 26-latka była komunikatywna, twierdziła, że wypiła 2 piwa i nie czuje się pijana. Natomiast 59-letni ojciec kobiety oraz 64-letni brat mężczyzny znajdowali się pod wyraźnym wpływem alkoholu o czym świadczyła ich bełkotliwa mowa oraz problemy z utrzymaniem równowagi.

 

 

- W tej sytuacji dzieci zostały przekazane pod opiekę osobie trzeźwej – mówi policjantka. - Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad małoletnimi dziećmi zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.


 

 

Przypominamy, że na rodzicach i opiekunach spoczywa obowiązek zapewnienia dzieciom właściwej opieki i bezpieczeństwa. Pod wpływem alkoholu jest to niemożliwe, gdyż nasza czujność i szybkość reakcji wraz z "procentami" maleje. Podczas każdej interwencji związanej ze sprawowaniem opieki nad dziećmi przez nietrzeźwych rodziców czy inne osoby, policjanci analizują zachowanie rodziców i sprawdzają czy dorośli swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla dzieci.

 

 

 

W przypadkach skrajnej nieodpowiedzialności rodziców, sądy mogą nawet ograniczyć prawa rodzicielskie. Gdy okaże się dodatkowo, że zdrowie lub życie dziecka było zagrożone, prowadzone są też postępowania karne. Rodzicom grozi wtedy kara nawet do 5 lat więzienia.

 

 

KPP Szczytno/ip

Fot. Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze