Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Reklama

Pierwszy odjazdowy bibliotekarz


W sobotnie przedpołudnie, pomimo niepewnej pogody, przed budynkiem Biblioteki w Rozogach, zebrała się około 20-osobowa grupa uczestników z Rozóg i Klonu. Wśród zebranych nie zabrakło też dzieci. Wszyscy


W sobotnie przedpołudnie, pomimo niepewnej pogody, przed budynkiem Biblioteki w Rozogach, zebrała się około 20-osobowa grupa uczestników z Rozóg i Klonu. Wśród zebranych nie zabrakło też dzieci. Wszyscy otrzymali okolicznościowe plakietki, „szprychówki” do kół w rowerach, pomarańczowe balony oraz małe chorągiewki z logo akcji. Tak oznakowani wyruszyliy w trasę liczącą około 7 km. Po drodze dołączyła do nas kilkuosobowa grupa rowerzystów z Faryn. Miejscem docelowym był plac rekreacyjny nad stawem w Farynach. Tam na wszystkich czekało już ognisko i inne atrakcje przygotowane przez bibliotekarki oraz członków Stowarzyszenia „Nasze Jutro” w Farynach.


Reklama

Odjazdowy Bibliotekarz” to również szereg atrakcji dla „małych” i „dużych”. Jedną z nich był bookcrossing (bezpłatna wymiana książek). Spośród przygotowanych przez bibliotekarki książek, uczestnicy mogli wybrać interesującą ich pozycję i zabrać ją do domu.

Mimo obaw o frekwencję i pogodę wszystko udało się znakomicie, a główny cel akcji - promowanie biblioteki i czytelnictwa oraz integracja środowiska bibliotecznego z lokalną społecznością - został osiągnięty.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-10-07 16:25:58

PIERWSZY LOT SPRYTKA (video)

  • Środa, 2020-02-05 17:58:04

Pierwszy noworoczny Nikodem

  • Czwartek, 2019-08-08 12:44:22

Walczyli o pierwszy oddech Gabrysi (zdjęcia)

  • Czwartek, 2019-06-27 10:31:18

Choroszewski pierwszy na 50 metrów

Reklama


Komentarze