Niedziela, 16 Czerwiec, Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pierwsze miejscowe szkolenie medyczne


Przez blisko tydzień na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu odbywał się kurs doskonalący dla ratowników medycznych z naszego powiatu. - Po raz pierwszy takie szkolenie zostało zorganizowane w Szczytnie, w poprzednich latach ratownicy musieli jeździć do innych miast – nie ukrywa zadowolenia Grzegorz Achremczyk, koordynator powiatowych służb ratownictwa medycznego.W kursie wzięło udział blisko 30 medyków na co dzień pracujący w zespołach ratownictwa medycznego. Dodać trzeba, że takie szkolenie, zakończone egzaminem, zgodnie z wymaganiami nałożonymi przez Ministerstwo Zdrowia, każdy czynny ratownik medyczny musi przejść raz na pięć lat.

 

Szkolenie obejmowało bardzo wiele tematów dlatego trwało 6 dni (zakończyło się w sobotę, 1 grudnia), a każdego dnia poruszana była inna tematyka, m.in. stany zagrożenia życia w kardiologii, urazach, wypadkach komunikacyjnych, wypadkach masowych, toksykologii, położnictwie, pediatrii, psychologii, a także szeroko pojętej farmakologii. Całość została zakończona egzaminem, który każdy medyk zaliczył na ocenę pozytywną.


 

- Dotychczas nasi ratownicy musieli „szukać” takich szkoleń poza terenem powiatu – podkreśla Grzegorz Achremczyk. - Tym razem mogli szkolić się na miejscu. To między innymi zasługa Przemka Kaczmarka z profesjonalnej firmy zajmującej się szkoleniami medycznymi (na-ratunek.pl) kierownictwa MOS oraz starostwa powiatowego.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-06-03 21:45:10

Kąkolewski zatrzymał mistrza pierwszej ligi

  • Piątek, 2019-04-12 09:50:31

Włodkowski grał pierwsze skrzypce

  • Piątek, 2018-11-02 11:38:35

Medyczne szkolenie w Spychowie

  • Wtorek, 2018-10-02 11:12:05

Bezpieczne szkolenie w wodzie


Komentarze