Reklama


Reklama

Pieniądze i nowe wozy już prawie są


Do strażaków z OSP Jedwabno i Olszyny mają trafić, i to jeszcze w tym roku, nowe średnie wozy bojowe. W czwartek przedstawiciele jednostek odebrali promesy finansowe. Wóz OSP Jedwabno będzie kosztował prawdopodobnie 872 tys. zł, a OSP Olszyny 799 tys. zł.Promesy strażacy i samorządowcy odebrali w czwartek, 9 lipca. Uroczystość odbyła się na placu przed Komendą Wojewódzką PSP w Olsztynie. OSP Jedwabno reprezentował wójt Sławomir Ambroziak oraz prezes jednostki Mariusz Wojciechowski.


Reklama

 

Reklama

Z kolegi OSP Olszyny reprezentowali wójt Sławomir Wojciechowski oraz prezes gminny Krzysztof Fajbuś.

 

Oba wozy mają nieco inne źródła finansowania, ale promesy parafowali minister MSWiA oraz Komendant Główny PSP. Samorządy są pewne, że środki otrzymają, więc gmina Szczytno jest już po przetargu na zakup auta, a gmina Jedwabno jest w trakcie jego rozstrzygania.

 

- Do naszych ochotników z Olszyn trafi nowy średni wóz gaśniczy marki Renault – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. - Dostaliśmy dofinansowanie w kwocie 560 tys. zł. Jesteśmy już po przetargu i finalnie auto będzie nas kosztowało 799 tys. zł. Samochód trafi do nas jeszcze w tym roku i na pewno wzmocni potencjał bojowy całej OSP na terenie naszej gminy.

 

Z kolei do jednostki OSP Jedwabno najprawdopodobniej trafi wóz marki Man.

 

- Dofinansowanie nasza jednostka otrzymała w kwocie 560 tys. zł – mówi Sławomir Ambroziak, wójt gminy Jedwabno. - Trwają procedury przetargowe. Wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę ok. 872 tys. zł. Jeśli będzie spełniała wszystkie kryteria formalne, to do naszych strażaków trafi Man.

 

Wóz strażaków z Jedwabna będzie miał większy zbiornik na wodę od auta z Olszyn o 1500 litrów. Moc silników będzie też się różniła. Auto z Jedwabna będzie mocniejsze o 40 koni mechanicznych.

 

Jednostka OSP Jedwabno liczy 45 druhów, z czego 18 czynnie jeździ na akcje. Rocznie mają około 80 wyjazdów. Głownie to wypadki drogowe i inne miejscowe zagrożenia. Coraz rzadziej pożary.

 

Jednostka OSP Olszyny liczy 36 druhów z czego 17 wyjeżdża do akcji. Przy OSP działają też 4 młodzieżowe drużyny pożarnicze. Rocznie jednostka wyjeżdża do około 40 zdarzeń.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Cmentarz z kolumbarium powstanie w Szczytnie
  A żwir na wyrównanie tych nierówności będzie woził Pan Kiersikowski - starem.

  biegacz


  2021-01-19 16:58:47
 • Konto w Banku Spółdzielczym dobre nie tylko na start
  Tylko nie bardzo działa tajemnica...

  biegacz


  2021-01-19 16:46:02
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


  2021-01-19 10:34:20
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39