Pięcioro judoków z czterema medalami

Maja Rykowska i Michał Jędrzejczyk z Gwardii Szczytno wygrali swoje kategorie w turnieju judo regionu pomorskiego. Zawody rozegrano w Gdańsku. Nasz klub reprezentowało pięcioro sportowców.

W zawodach wzięło udział 176 zawodników z 38 klubów północnej Polski. Reprezentanci szczycieńskiej Gwardii przywieźli z Gdańska cztery medale i jedno punktowane miejsce.

Tytuły mistrzowskie przypadły w udziale Mai Rykowskiej, walczącej w kategorii młodzik w wadze do 57 kg oraz Michałowi Jędrzejczykowi, który tryumfował w kategorii junior w wadze 100 kg.

Wicemistrzostwo wywalczyło rodzeństwo Dodajewskich. Natalia Dodajewska w kategorii młodzik w wadze do 70 kg oraz jej brat Wiktor w kategorii junior młodszy w wadze do 81 kg.

Tuż za podium znalazła się Zosia Rykowska, która nieznacznie ustąpiła swoim rywalkom w kategorii młodzik młodszy w wadze do 52 kg i ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Szczególne uznanie w oczach trenerskiego duetu Tadeusza i Michała Dymerskich znalazła tym razem Maja Rykowska.

- Zdecydowanie, przed czasem i w świetnym stylu zakończyła swoje cztery walki – chwalą ją trenerzy. - Dzięki swojej postawie zajęła pierwsze miejsce wśród zawodniczek z północnej Polski. To największy jak do tej pory sportowy sukces tej młodej, ale już doświadczonej zawodniczki z naszego miasta.

Swój pokaźny już dorobek medalowy powiększył także Michał Jędrzejczyk, który dwukrotnie pokonał aktualnego wicemistrza Polski kadetów Jakuba Wilkacza. Pecha miał Wiktor Dodajewski, który w finałowej walce uległ bolesnej kontuzji i mimo widocznej przewagi musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Sobotni występ szczycieńskich judoków, w opinii trenerów Tadeusza i Michała Dymerskich, jak również obecnego na zawodach kierownika sekcji judo Gwardii Szczytno Jarosława Horoszkiewicza, należy zaliczyć do niezwykle udanych.