Sobota, 4 Grudzień
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana -

Reklama


Reklama

Pięcioro judoków z czterema medalami


Maja Rykowska i Michał Jędrzejczyk z Gwardii Szczytno wygrali swoje kategorie w turnieju judo regionu pomorskiego. Zawody rozegrano w Gdańsku. Nasz klub reprezentowało pięcioro sportowców.W zawodach wzięło udział 176 zawodników z 38 klubów północnej Polski. Reprezentanci szczycieńskiej Gwardii przywieźli z Gdańska cztery medale i jedno punktowane miejsce.

 

Tytuły mistrzowskie przypadły w udziale Mai Rykowskiej, walczącej w kategorii młodzik w wadze do 57 kg oraz Michałowi Jędrzejczykowi, który tryumfował w kategorii junior w wadze 100 kg.

 

Wicemistrzostwo wywalczyło rodzeństwo Dodajewskich. Natalia Dodajewska w kategorii młodzik w wadze do 70 kg oraz jej brat Wiktor w kategorii junior młodszy w wadze do 81 kg.

 


Reklama

Tuż za podium znalazła się Zosia Rykowska, która nieznacznie ustąpiła swoim rywalkom w kategorii młodzik młodszy w wadze do 52 kg i ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Reklama

 

Szczególne uznanie w oczach trenerskiego duetu Tadeusza i Michała Dymerskich znalazła tym razem Maja Rykowska.

 

- Zdecydowanie, przed czasem i w świetnym stylu zakończyła swoje cztery walki – chwalą ją trenerzy. - Dzięki swojej postawie zajęła pierwsze miejsce wśród zawodniczek z północnej Polski. To największy jak do tej pory sportowy sukces tej młodej, ale już doświadczonej zawodniczki z naszego miasta.

 

Swój pokaźny już dorobek medalowy powiększył także Michał Jędrzejczyk, który dwukrotnie pokonał aktualnego wicemistrza Polski kadetów Jakuba Wilkacza. Pecha miał Wiktor Dodajewski, który w finałowej walce uległ bolesnej kontuzji i mimo widocznej przewagi musiał zadowolić się srebrnym medalem.

 

Sobotni występ szczycieńskich judoków, w opinii trenerów Tadeusza i Michała Dymerskich, jak również obecnego na zawodach kierownika sekcji judo Gwardii Szczytno Jarosława Horoszkiewicza, należy zaliczyć do niezwykle udanych.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama