Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Pięć medali szczycieńskich karateków

Z 5 medalami z Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży w Zielonce wrócili do Szczytna zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Szczególnie dobrze podczas turnieju wypadły dziewczęta, które wywalczyły 4 krążki.

• Data:

W zawodach wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek z 18 ośrodków z całej Polski. Z grona 12 osób reprezentujących Szczytno najlepiej spisały się dziewczęta, które zgarnęły 4 z 5 przywiezionych medali. W wadze pow. 50 kg na podium stanęły dwie nasze kadetki. II miejsce wywalczyła Emilia Gwiazda, a III Julia Zalewska, która po drodze wyeliminowała koleżankę klubową Kasię Chaleńską.

Również w kadetkach, ale w wadze do 50 kg III miejsce zajęła Julia Kędzierska. Czwarta medalistka to Ania Sieruta, która w kat. dzieci (2001-2002) w wadze do 34 kg przy silnej obsadzie (14 zawodniczek) uplasowała się na III miejscu. Jedyny zawodnik reprezentujący chłopców Szymon Zawrotny zajął III miejsce w kat. dzieci (2001-2002) w wadze do 35 kg. On również w drodze do medalu musiał pokonać kolegę z klubu Kacpra Nowaka.- Każdy z naszych zawodników stoczył po 2-3 walki, pokazując, że chce i potrafi walczyć, co było bardzo budujące – skomentował występ swoich podopiecznych instruktor i sędzia zawodów Artur Lutostański. - Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy ci zawodnicy swoją przygodę z karate kyokushin rozpoczęli dopiero w zeszłym roku, a niektórzy z nich mają już na swoim koncie kilka udanych startów, również w turniejach międzynarodowych, jak Ania Sieruta czy Emilka Gwiazda – dodaje Piotr Zembrzuski, prezes SKKK. - Każde z tych dzieci ma duży potencjał i wolę walki, a to dla trenera wspaniały materiał do zrobienia z nich mistrzów. P