Reklama


Reklama

Perełka wśród świetlic powstaje w Trelkowie


Trwa przebudowa zabytkowego budynku w Trelkowie. Być może już w kwietniu będzie się tam mieścić wiejska świetlica.- Budynek w całości objęty jest ochroną konserwatora zabytków – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytna. - Przyznam się szczerze, że byłem sceptyczny wobec tej inwestycji. Chciałem początkowo budować całkowicie nową świetlicę. Nowy budynek. Ale dziś cieszę się, że jednak zdecydowaliśmy się odnowić i zmodernizować ten zabytek, bo może koszty przebudowy są wysokie, ale za to będzie to jeden z piękniejszych obiektów w naszym powiecie.


Reklama

Reklama

 

Koszt inwestycji to około 660 tys. zł Gminie udało się na ten cel pozyskać 60 procent dofinansowania z ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego.Komentarze do artykułu

egona sie wniesie hahah a jak ci przeszkadza to daj kase na winde ;)

Gołabek:)

Świetlica może I będzie Ale jak Pan sołtys bedzie miał klucze to zapewne jego rodzinka tylko z niej skorzysta ????

Mieszkańcu Trelkowa! Wyraźnie napisałem, ze udogodnień dla niepełnosprawnych nie widać na zdjęciach! Skąd mam o tym wiedzieć, jeżeli w tekście też nie było takiej informacji, która wydaje mi się istotna? Dzięki za informację, cieszę się, że te udogodnienia są.

Mieszkaniec trelkowa

Śmieszek przecież z drugiej strony jest wejście dla niepełnosprawnych ,jak nie widziałeś to się nie udzielaj :)

Śmieszek

Nie widać dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Za wysokie progi dla nich! Tak to na zdjęciach wygląda!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Zal was sciska ? Sami nie nosicie maseczek ale komentowac to pierwsi . ludzie jestescie zalosni

  Uczestnik


  2020-08-04 18:01:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Jak jeść popcorn i pić kawę w maseczce?

  Ale ale


  2020-08-04 14:24:23
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Racja, a we wrześniu będzie płacz i lament że młodzież do szkoły nie może bo korona w mieście, którą turyści przywlekli, hahahaha

  do szary obywatel


  2020-08-04 13:07:07
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  No, no, widzę prawdziwe Matki - Polki. Szczególnie jeśli chodzi o troskę o zdrowie własne i swoich rodzin.

  szary obywatel


  2020-08-04 12:11:21
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

  Anna


  2020-08-04 10:56:40
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

  mAREK


  2020-08-04 09:49:11
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

  KORONA


  2020-08-04 09:26:10
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Zabawa fajnie a gdzie maseczki


  2020-08-04 06:17:54
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

  ika


  2020-08-03 22:22:08
 • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
  Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

  wdzięczny raz jeszcze


  2020-08-03 17:08:35