Niedziela, 5 Lipiec, Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny -

Reklama


Reklama

Patryk Malanowski - wybrał Pasym zamiast III ligi


Patryk Malanowski z Pasymia wywalczył awans do III ligi dla Concordii Elbląg, gdzie był między innymi królem strzelców, a mimo to rozstał się właśnie z zespołem. Co ciekawe Malanowski wrócił do Pasymia, a dokładnie do Błękitnych Pasym. Będzie tam zawodnikiem i... trenerem.Te sensacyjne informacje potwierdził „Tygodnikowi Szczytno” prezes Błękitnych Pasym Marek Gawdziński.

 

- Nie bardzo chcę wdawać się w szczegóły odejścia Patryka z Concordii, bo to jego decyzja, ale nie będę ukrywał, że bardzo się z niej cieszę – mówi prezes Gawdziński. - Z tego, co wiem, coś nie zagrało pomiędzy nim, a trenerem. Ale o szczegóły radziłbym pytać Patryka.

 

Pewne jest to, że Malanowski wrócił do Błękitnych Pasym. Będzie tam zawodnikiem, ale i trenerem pierwszego zespołu.

 

- Na razie będzie mu ktoś pomagał, bo musi zrobić kwalifikacje trenerskie wymagane na klasę okręgową – mówi Gawdziński. - Ale treningi już rozpoczął i jednocześnie będzie robił licencję. Taki jest plan.


Reklama

 

Malanowski zastąpił na stanowisku szkoleniowca w Błękitnych Pasym Mirosława Romanowskiego który zespół prowadził trzy i pół roku.

 

- Były to lata dobrej pracy – mówi Gawdziński. - Ale nie ma co ukrywać, że ostatnio ani wyniki, ani atmosfera w zespole nie była najlepsza. I zawodnicy, i trener nie wytrzymali ciśnienia i trzeba było podjąć decyzję o zmianie szkoleniowca. Jako zarząd musieliśmy zareagować i to zrobiliśmy. Chcemy nasz zespół opierać na mieszkańcach naszego miasta i gminy.

 

Pierwszy zespół Błękitnych treningi rozpoczął już w poniedziałek. Na razie na murawę wybiegli najmłodsi zawodnicy, starsi przystąpią do treningów tydzień później. - Ten nowy sezon potraktujemy, jak przetarcie tworzonej drużyny – mówi Gawdziński. - Ale w przyszłym będziemy walczyli o wyższe cele niż o utrzymanie, kto wie może i o awans do IV ligi.

Reklama

 

 

 

 

 

 

Fot. Patryk Malanowski to bez wątpienia jeden z najlepszych piłkarzy z Pasymia, tu na zdjęciu z burmistrzem Cezarym Łachmańskim

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Firma z Gdańska chce miejski półwysep
  Kup se półwysep...postaw se kurnik.albo świniarnia..i doglądam jak masz lepsze pomysły....

  Durer421


  2020-07-04 20:49:43
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Zajęcia bezpłatne dla seniorów, a kiedy napiszą, że pozyskali inwestorów będzie praca dla bezrobotnych, ławeczki z przewijakami. Chloluszek z łyżwą tematy płytkie i zastępcze. Przestańcie mydlić oczy młodym, seniorom

  Zuza


  2020-07-04 17:30:43
 • Proboszcz nie chce już szkoły na kościół
  A kto twierdzi że budynek jest pod opieką konserwatorską? Jedyne dwa obiekty w Farynach wpisane do rejestru zabytków to: Faryny - cmentarz ewangelicki (mogiły ziemne, nr rej.: 269 z 30.01.1986 - dom (chata) nr 9, drewn., XVIII/XIX, nr rej.: dec. z 12.04.1968 (brak nr na decyzji)

  Mazur


  2020-07-04 12:04:10
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Sam nie narzekam zajęty od rana do wieczora lecz widzę pustkę wokół wielu starszych ludzi, którzy wypadli z aktywności zawodowej. Każda forma przywrócenia ich \"do obiegu\" jest ważna i cenna. Rozumiem rozżalenie niektórych osób młodszych. Macie jednak wokół swój świat, swoje aktywności, energię, która rozpiera. Nie zazdrośćcie seniorom, też nimi będziecie bardzo szybko. Piwko owszem ale dlaczego tylko na to niektórych stać? Dlaczego czekać aż ktoś mi zorganizuje coś atrakcyjnego. Masz dwie zdrowe ręce i głowę na karku? To już wystarczy aby się nie nudzić. Tylko trzeba trochę chęci.

  wiesław mądrzejowski


  2020-07-04 07:38:07
 • Rewitalizacja zamku krzyżackiego (zdjęcia)
  Do osobnika/osobniczki o nicku Ula. Żeby tacy ludzie jak ty bez przeszłości, bez tradycji, ludzie znikąd - podążajacy donikąd mogli przez chwilę otrzeć się o coś co nazywamy dobrem wyższym. Żebyś podążając wiecznie za garnkiem ziemniaków z kapustą przez ten ziemski padół mogła na chwilę przystanąć i pomyśleć o tym skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy. Może podniesiesz czasami głowę znad michy i zwrócisz uwagę na otaczający świat. Bo tym się różnimy od zwierząt, że nie tylko spożywamy i wydalamy.

  Jacek


  2020-07-03 22:49:07
 • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
  Tor wyścigowy otwarty .

  Będzie się działo.


  2020-07-03 12:57:45
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

  esges


  2020-07-03 12:53:43
 • 20 i 21-latek włamali się do audi
  Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

  tyklos


  2020-07-03 11:37:03
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Już nie działają, sanepid zamknął.

  Turysta 2


  2020-07-03 11:04:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

  Mieszkaniec


  2020-07-03 10:58:09