Środa, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Patryk Malanowski - wybrał Pasym zamiast III ligi


Patryk Malanowski z Pasymia wywalczył awans do III ligi dla Concordii Elbląg, gdzie był między innymi królem strzelców, a mimo to rozstał się właśnie z zespołem. Co ciekawe Malanowski wrócił do Pasymia, a dokładnie do Błękitnych Pasym. Będzie tam zawodnikiem i... trenerem.



Te sensacyjne informacje potwierdził „Tygodnikowi Szczytno” prezes Błękitnych Pasym Marek Gawdziński.

 

- Nie bardzo chcę wdawać się w szczegóły odejścia Patryka z Concordii, bo to jego decyzja, ale nie będę ukrywał, że bardzo się z niej cieszę – mówi prezes Gawdziński. - Z tego, co wiem, coś nie zagrało pomiędzy nim, a trenerem. Ale o szczegóły radziłbym pytać Patryka.

 

Pewne jest to, że Malanowski wrócił do Błękitnych Pasym. Będzie tam zawodnikiem, ale i trenerem pierwszego zespołu.

 

- Na razie będzie mu ktoś pomagał, bo musi zrobić kwalifikacje trenerskie wymagane na klasę okręgową – mówi Gawdziński. - Ale treningi już rozpoczął i jednocześnie będzie robił licencję. Taki jest plan.

 

Malanowski zastąpił na stanowisku szkoleniowca w Błękitnych Pasym Mirosława Romanowskiego który zespół prowadził trzy i pół roku.

 

- Były to lata dobrej pracy – mówi Gawdziński. - Ale nie ma co ukrywać, że ostatnio ani wyniki, ani atmosfera w zespole nie była najlepsza. I zawodnicy, i trener nie wytrzymali ciśnienia i trzeba było podjąć decyzję o zmianie szkoleniowca. Jako zarząd musieliśmy zareagować i to zrobiliśmy. Chcemy nasz zespół opierać na mieszkańcach naszego miasta i gminy.


 

Pierwszy zespół Błękitnych treningi rozpoczął już w poniedziałek. Na razie na murawę wybiegli najmłodsi zawodnicy, starsi przystąpią do treningów tydzień później. - Ten nowy sezon potraktujemy, jak przetarcie tworzonej drużyny – mówi Gawdziński. - Ale w przyszłym będziemy walczyli o wyższe cele niż o utrzymanie, kto wie może i o awans do IV ligi.

 

 

 

 

 

 

Fot. Patryk Malanowski to bez wątpienia jeden z najlepszych piłkarzy z Pasymia, tu na zdjęciu z burmistrzem Cezarym Łachmańskim

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-10-10 10:24:33

Wzmożony ruch inwestycyjny w gminie Pasym

  • Czwartek, 2019-10-03 11:24:40

Jakobsze najlepszy w Pasymiu (zdjęcia)

  • Środa, 2019-10-02 14:33:13

Pasymska firma nie chce wozić uczniów

  • Piątek, 2019-09-13 10:33:37

Pasym z trzema punktami


Komentarze

  • Nie żyje ksiądz Mirosław Lango, proboszcz ze Spychowa
    ....śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...Pokój Jego duszy.
    Autor: Jeremi Brzostowski
    2019-10-22 20:59:37
  • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
    Kto grozi, pewnie ci wielcy katolicy od miłosierdzia bożego, nafaszerowani: fałszem, podłością i obłudą!!! Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w niego kamień.
    Autor: szczytnianin
    2019-10-22 20:09:15
  • Tajemniczy pożar kamienicy przy 1 Maja (zdjęcia)
    Wcale bym się nie zdziwiła że poprostu znudziło się mieszkanie co niektórym w takich warunkach.
    Autor: Tasia
    2019-10-22 13:52:19
  • Arsenał Milicji Obywatelskiej na poddaszu w Kocie
    Jak to były pociski z 1913 r., to nie należały do MO, chyba że MO miała takie mausery po 1945 r. Pewnie były skonfiskowane - i zapomniane, albo ukryte przez byłych właścicieli domostwa sprzed 1945 r. Sam z taką sytuacją miałem do czynienia - ale dawniej - jeszcze w czasach \"komuny\". Oddałem na komendę, ale strach był, że z niej nie wrócę, jako podejrzany o dybanie na ustrój i prawowitą władzę.
    Autor: Krajan
    2019-10-21 15:43:48
  • Olimpijczyk jednak z porażką w Szczytnie
    ćwiczcie Panowie ćwiczcie.
    Autor: re:
    2019-10-21 01:50:38
  • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
    Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2019-10-20 13:09:49
  • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
    Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-10-18 16:17:24
  • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
    Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
    Autor: Śmieszek
    2019-10-18 14:21:02
  • Wiadro śmieci warte 500 zł
    Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
    Autor: Gość
    2019-10-17 18:32:14
  • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
    Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
    Autor: Gość
    2019-10-17 17:38:13