Piątek, 23 Sierpień, Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Patryk Malanowski - wybrał Pasym zamiast III ligi


Patryk Malanowski z Pasymia wywalczył awans do III ligi dla Concordii Elbląg, gdzie był między innymi królem strzelców, a mimo to rozstał się właśnie z zespołem. Co ciekawe Malanowski wrócił do Pasymia, a dokładnie do Błękitnych Pasym. Będzie tam zawodnikiem i... trenerem.Te sensacyjne informacje potwierdził „Tygodnikowi Szczytno” prezes Błękitnych Pasym Marek Gawdziński.

 

- Nie bardzo chcę wdawać się w szczegóły odejścia Patryka z Concordii, bo to jego decyzja, ale nie będę ukrywał, że bardzo się z niej cieszę – mówi prezes Gawdziński. - Z tego, co wiem, coś nie zagrało pomiędzy nim, a trenerem. Ale o szczegóły radziłbym pytać Patryka.

 

Pewne jest to, że Malanowski wrócił do Błękitnych Pasym. Będzie tam zawodnikiem, ale i trenerem pierwszego zespołu.

 

- Na razie będzie mu ktoś pomagał, bo musi zrobić kwalifikacje trenerskie wymagane na klasę okręgową – mówi Gawdziński. - Ale treningi już rozpoczął i jednocześnie będzie robił licencję. Taki jest plan.

 

Malanowski zastąpił na stanowisku szkoleniowca w Błękitnych Pasym Mirosława Romanowskiego który zespół prowadził trzy i pół roku.

 

- Były to lata dobrej pracy – mówi Gawdziński. - Ale nie ma co ukrywać, że ostatnio ani wyniki, ani atmosfera w zespole nie była najlepsza. I zawodnicy, i trener nie wytrzymali ciśnienia i trzeba było podjąć decyzję o zmianie szkoleniowca. Jako zarząd musieliśmy zareagować i to zrobiliśmy. Chcemy nasz zespół opierać na mieszkańcach naszego miasta i gminy.


 

Pierwszy zespół Błękitnych treningi rozpoczął już w poniedziałek. Na razie na murawę wybiegli najmłodsi zawodnicy, starsi przystąpią do treningów tydzień później. - Ten nowy sezon potraktujemy, jak przetarcie tworzonej drużyny – mówi Gawdziński. - Ale w przyszłym będziemy walczyli o wyższe cele niż o utrzymanie, kto wie może i o awans do IV ligi.

 

 

 

 

 

 

Fot. Patryk Malanowski to bez wątpienia jeden z najlepszych piłkarzy z Pasymia, tu na zdjęciu z burmistrzem Cezarym Łachmańskim

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Ścianka pin art już działa
  Ty Jarek masz moj glos za tą ściankę gdyz to ponoć pomysł Leski ale ty go żeś wykozystał.
  Autor: Rafal
  2019-08-22 20:33:22
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  A od kogo pan to wie ;)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-22 11:55:08
 • Zespół, który może jeszcze zaskoczyć
  A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.
  Autor: Xyz 1995
  2019-08-22 10:53:52
 • „Deżawi” - felieton Romana Żokowskiego
  I co Pan teraz powie panie Żokowski? Pasym 3 mecze 3 zwycięstwa I to bardzo wysokie! Bilans 12 bramek strzelonych i tylko 3 stracone. Kadra meczowa bardzo spora i Pan mówił o braku ludzi? Poprzedni sezon do zapomnienia a idzie nowe rozdanie. A Sks Szczytno 2 mecze przegrane u siebie 0-1 porażka z Wilczkiem i wilkowo i 0-8 z Orletami Reszel i w tamta niedziele nie pojechali na wyjazdowy mecz z Roznowem. Sytuacja kadrową fatalna że mogą raczej sezonu nie dograć.
  Autor: Xyz1995
  2019-08-22 09:44:32
 • Ogień zniszczył gospodarstwo w Dźwierzutach (zdjęcia)
  Tragedia wiadomo ale tej kobiety mi nie szkoda.Wiem, że pojawi się mnóstwo hejtu ale teraz wierzę, że jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość.
  Autor: Nika
  2019-08-21 19:13:46
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Jak porządna galeria to i pewnie porządne toalety będą . Bo w naszym pięknym rzekomo turystycznym mieście nie ma nawet 1 kibelka . na mieście :D
  Autor: Lusi205i
  2019-08-20 16:07:49
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  8 godzin zablokowana droga była
  Autor: 007
  2019-08-18 18:30:21
 • Waldemar Kiernozek Project NEWI
  Artykuł pięknie napisany tylko mija się mocno z prawda ;) Pan Waldek fałszuje jak by przechodził mutacje głosu pozdrawiamy Zespół jarzębina (bo grać to trza umić )
  Autor: Andrew
  2019-08-18 14:32:38
 • Wieża ciśnień – Roman Żokowski
  Czy ta budowla koło wieży zostanie dokończona?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:32:37
 • Dyskusja – felieton Romana Żokowskiego
  Czy wieża ciśnień zostanie odrestaurowana?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:26:14