Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

Patryk Borucki wystąpi na zawodowej gali Babilon Boxing Show


W piątek, 9 kwietnia odbędzie się kolejna gala Babilon Boxing Show. Za nami już oficjalna ceremonia ważenia z udziałem bohaterów wydarzenia, w tym szczytnianina 17-letniego Patryka Boruckiego. Będzie to jego pierwsza zawodowa walka. Rękawice skrzyżuje z Kacprem Paradą. Trenerem naszego zawodnika jest Zenon Jagiełło. Galę będzie można oglądać na żywo na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport Fight. Początek godz. 18.Podczas czwartkowego ważenia wszyscy zawodnicy zmieścili się w ustalonych limitach wagowych. Łącznie na karcie walk znalazło się dziesięć pojedynków - sześć zawodowych i cztery na zasadach boksu olimpijskiego. Patryk wystąpi w tej drugiej kategorii. Zmierzy się w wadze do 79 kg. Na oficjalnym ważeniu waga wskazała 78,6 kg w przypadku Patryka Boruckiego i 78,65 kg przypadku jego rywala Kacpra Parady.

 

Patryk Borucki ze swoim trenerem Zenonem Jagiełło.

 

- Patryk jest do tej walki przygotowany bardzo dobrze – mówi jego trener Zenon Jagiełło z Gwardii Szczytno. - Ale jest to jego pierwszy występ na gali zawodowej, dlatego mam nadzieję, że nie przytłoczy go ta cała otoczka medialna, która potrafi zrobić wrażenie.

 

Patryk to dwukrotny mistrz Polski Młodzików i Kadetów. Jego rywal na swoim koncie ma złoty i srebrny medal. Obaj panowie nigdy wcześniej ze sobą nie walczyli, bo Patryk startował do tej pory w kategorii do 75 kg, a Parada do 81 kg.


Reklama

 

- Może być to naprawdę interesujący pojedynek – mówi trener Jagiełło. - Kacper Parada boksuje głównie w półdystansie, dlatego Patryk będzie musiał go atakować i nie dać mu się rozkręcić. Jestem dobrej myśli – dodaje trener Jagiełło z uśmiechem. - Zachęcam do oglądanie walki i kibicowanie Patrykowi. Na pewno to wsparcie się nam przyda. Gala rozpoczyna się o godz. 18. Będzie transmitowana na żywo na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport Fight.

 

 

Bohaterami walki wieczoru piątkowej gali będą Jan Lodzik (4-0, 1 KO) i Agustin Kucharski (6-2, 1 KO). Pojedynek został zakontraktowany w limicie wagowym kategorii superlekkiej z dopuszczalną tolerancją wagową wynoszącą jeden kilogram. Zarówno zawodnik z Legionowa, jak i Argentyńczyk z polskimi korzeniami osiągnęli wymagany limit.

.

W co-main evencie dojdzie do ciekawego starcia pomiędzy dwoma znanymi zawodnikami MMA. Dawid Śmiełowski (0-0) skrzyżuje rękawice z Danielem Rutkowskim (0-2). Dla „Królika” będzie to debiut w zawodowym boksie. „Rutek” ma już na koncie dwa starcia. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwszy pojedynek i nieostatni między tymi zawodnikami, gdyż do drugiej walki dojdzie w formule MMA, a jej stawką będzie pas mistrza Babilon MMA.

Reklama

 

Wyniki ważenia przed galą Babilon Boxing Show:

 

- 63,5 kg*: Agustin Kucharski (64,3) - Jan Lodzik (64,5)

 

- 70 kg: Dawid Śmiełowski (69,9) - Daniel Rutkowski (69,95)

 

- 63,5 kg*: Eliasz Jankowski (64,4) - Patrik Balaž (64)

 

- 80 kg: Adam Koprowski (79,4) - Krzysztof Wojciechowski (78,85)

 

- 75 kg: Damian Stanisławski (75) - Karol Welter (74,85)

 

- 81 kg: Michal Ryba (81 kg) - Przemysław Kulig (80,55)

 

Boks olimpijski:

 

- 60 kg*: Hubert Domaros (60,3) - Wiktor Kaźmierczak (60,25)

 

- 79 kg: Patryk Borucki (78,6) - Kacper Parada (78,65)

 

- 75 kg: Dawid Oelrich (74,8) - Kacper Niewiadomski (74,25)

 

- 75kg: Damian Strzelec (74,3) - Muhammad Ali Kharimov (73,9)

 

*tolerancja wagowa wyniosła 1 kilogram

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze