Reklama


Reklama

Pasymski relaks od Orlenu (zdjęcia)


Kulturalna Strefa Relaksu to nowe na pasymskim nabrzeżu. Powstało po części za pieniądze, które kierowcy płacą za paliwo. Głównym sponsorem jest bowiem Fundacja Orlen. Pasymski Miejski Ośrodek Kultury uzyskał z tego źródła grant w wysokości 10 tysięcy złotych.- Inicjatywę wspomógł też, kwotą 5 tysięcy złotych, przedsiębiorca z Olsztyna, który jest stałym przyjacielem Ziemi Pasymskiej i zawsze angażuje się w nasze różne przedsięwzięcia – mówi burmistrz Cezary Łachmański.

 

- Do Fundacji, w ramach programu „Moje miejsce na ziemi” złożonych zostało około 3 tysięcy projektów, tylko 300 z nich uzyskało dofinansowanie, w tym nasz, jako jedyny w powiecie – nie ukrywa zadowolenia dyrektor MOK Danuta Choroszewska-Klausen.

 

Nowe miejsce spotkań i relaksu dla mieszkańców miasta, gminy i turystów, uroczyście otwarto w minioną sobotę. Nie zabrakło atrakcji, w tym koncertu jazzowego. Strefa znajduje się przy budynku Centrum Aktywizacji Społecznej, właściwie za budynkiem blisko nabrzeża Kalwy.


Reklama

 

Reklama

Można tu odpocząć w hamaku, pograć w szachy, w badmintona, ale także w boule, zabawę popularną we Francji, a u nas rzadką. To gra zaliczana do sportów nieolimpijskich, a poza specjalnymi kulami wymaga jedynie niewielkiego piaszczystego czy żwirowego boiska.

 

- We Francji uważana jest za grę typowo męską, ale uprawia ją też wiele kobiet, a u nas mogą się z nią zapoznać i dzieci, bo zajęcia odbywają się pod okiem animatorów – mówi pani Danuta. - Można wypić kawę, ochłodzić zimnymi napojami, poczęstować się ciastem domowej roboty. Będą się też w strefie odbywały warsztaty, np. ceramiczne czy kuglarskie, a w czwartki zapraszam wszystkich chętnych do Tai Chi – tańca plenerowego, który zgodnie z przeznaczeniem Kulturalnej Strefy Relaksu, łączy w sobie ruch i medytację. Można będzie pomalować wigwam, stworzyć wielkoformatową kolorowankę... Słowem, atrakcji nie zabraknie dla nikogo.

 

Pasymska strefa będzie dostępna aż do 7 września niemal codziennie (oprócz poniedziałków i wtorków, kiedy załoga MOK odpoczywa po pracowitym weekendzie). W dni powszednie (środy, czwartki, piątki) można się relaksować w godzinach od 10 do 15, natomiast w weekendy od 12 do 19.

 

Fot. Zbigniew GołdaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

  Prokreator


  2020-09-22 16:36:34
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

  Kaczmarczyk Małgorzata


  2020-09-22 06:49:46
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

  Obserwator


  2020-09-21 21:13:00
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

  Do tabela.


  2020-09-21 19:50:40
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Gdzie w tych liczbach zakażeń z powiatów jest Biskupiec ?.

  Tabela.


  2020-09-21 16:08:24
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Miasto niby na Mazurach. Powinno nastawiać się na turystykę, ale tanich noclegów nie ma. Schronisko ze skromnymi pokojami i niskimi cenami to mus. Powinno być w Szczytnie co najmniej jedno. To wstyd, że miasto pozwoliło na to, że zostało zamknięte.

  Kowal


  2020-09-21 15:03:15
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  Warto jeszcze wspomnieć, że jest to jedyny fragment oddanej ścieżki, gdzie nie zdjęto torów. Przechodząc z rowerem lub przejeżdżając na rolkach przez jezdnię, w szczelinach może utknąć kółko, człowiek/rower się przewróci, a że wielu kierowców w tym miejscu nie zwalnia - można już się nie podnieść. Powinni zainstalować \"leżących policjantów\" z obu stron. Dziwne, że tego nie zrobili, jakby nie wiedzieli, że w Polsce ograniczeni prędkości są tylko do ozdoby. No, ale poczekamy, prędzej czy później ktoś wpadnie pod samochód i wtedy zwalniacze dla kierowców się pojawią.

  Kowal


  2020-09-21 14:57:25
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  To proste i bez dyskusji, czy trzeba , czy nie trzeba, a może?. Przed otwarciem ścieżki powinno być zabezpieczenie, żeby można było przejść, nie wjechać pod pojazd. Czy rządzący nie widzą jak nie mają swojej zdrowej wyobraźni, że nigdzie w Polsce ani na świecie takiego bubla nie popełniają. Np Polska - Połczyn Zdrój niech tam pojadą i zobaczą jak jest zabezpieczona 40 km ścieżka na całej długości.

  Krys


  2020-09-21 10:21:27
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Wójt podjął bardzo dobrą decyzję... Skoro nie ma wymaganych 3km to po co dowóz, kiedy ja chodziłam tam do szkoły moja droga przekraczała 3km i były Pan wójt nie dał żadnego dowozu, więc to dobra wola... A do Pani ,,Gość\"... Część z dzieci z tej całej rodziny ma bliżej do nowego przystanku... Więc w czym problem. Problem leży w Was matkach... Dzieci same nie rozumieją czemu mamy każą im chodzić na przystanek który znajduje się dalej, skoro zrobili im przystanek bliżej.

  Mieszkanka


  2020-09-21 10:16:46
 • Porachunki, jak w gangsterskim filmie
  Jakiej kradzieży dopuścił się niby 33-latek??

  O co chodz


  2020-09-21 08:45:25