Reklama


Reklama

Pasymski relaks od Orlenu (zdjęcia)


Kulturalna Strefa Relaksu to nowe na pasymskim nabrzeżu. Powstało po części za pieniądze, które kierowcy płacą za paliwo. Głównym sponsorem jest bowiem Fundacja Orlen. Pasymski Miejski Ośrodek Kultury uzyskał z tego źródła grant w wysokości 10 tysięcy złotych.- Inicjatywę wspomógł też, kwotą 5 tysięcy złotych, przedsiębiorca z Olsztyna, który jest stałym przyjacielem Ziemi Pasymskiej i zawsze angażuje się w nasze różne przedsięwzięcia – mówi burmistrz Cezary Łachmański.

 

- Do Fundacji, w ramach programu „Moje miejsce na ziemi” złożonych zostało około 3 tysięcy projektów, tylko 300 z nich uzyskało dofinansowanie, w tym nasz, jako jedyny w powiecie – nie ukrywa zadowolenia dyrektor MOK Danuta Choroszewska-Klausen.

 

Nowe miejsce spotkań i relaksu dla mieszkańców miasta, gminy i turystów, uroczyście otwarto w minioną sobotę. Nie zabrakło atrakcji, w tym koncertu jazzowego. Strefa znajduje się przy budynku Centrum Aktywizacji Społecznej, właściwie za budynkiem blisko nabrzeża Kalwy.


Reklama

 

Reklama

Można tu odpocząć w hamaku, pograć w szachy, w badmintona, ale także w boule, zabawę popularną we Francji, a u nas rzadką. To gra zaliczana do sportów nieolimpijskich, a poza specjalnymi kulami wymaga jedynie niewielkiego piaszczystego czy żwirowego boiska.

 

- We Francji uważana jest za grę typowo męską, ale uprawia ją też wiele kobiet, a u nas mogą się z nią zapoznać i dzieci, bo zajęcia odbywają się pod okiem animatorów – mówi pani Danuta. - Można wypić kawę, ochłodzić zimnymi napojami, poczęstować się ciastem domowej roboty. Będą się też w strefie odbywały warsztaty, np. ceramiczne czy kuglarskie, a w czwartki zapraszam wszystkich chętnych do Tai Chi – tańca plenerowego, który zgodnie z przeznaczeniem Kulturalnej Strefy Relaksu, łączy w sobie ruch i medytację. Można będzie pomalować wigwam, stworzyć wielkoformatową kolorowankę... Słowem, atrakcji nie zabraknie dla nikogo.

 

Pasymska strefa będzie dostępna aż do 7 września niemal codziennie (oprócz poniedziałków i wtorków, kiedy załoga MOK odpoczywa po pracowitym weekendzie). W dni powszednie (środy, czwartki, piątki) można się relaksować w godzinach od 10 do 15, natomiast w weekendy od 12 do 19.

 

Fot. Zbigniew GołdaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

  Śmieszek


  2020-08-03 13:17:48
 • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
  Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

  JWB


  2020-08-03 12:02:50
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-03 00:12:09
 • To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów
  Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

  Venom


  2020-08-02 00:16:20
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Zgadzam się i popieram pana w 100% mieszkam tu, płacę podatki, widzę co się dzieje i odczuwam to na własnej skórze, a panie Jamka odnoszę wrażenie że chyba pan tu nie mieszka ? to niech pan się zajmie swoim życiem w Szwecji, Niemczech, Holandii, czy innym krajem czy miastem. Bo wydaje mi się że żyje pan na innej planecie i TVP z certyfikowanym kłamcą Kurskim na czele oraz skazanym prawomocnym wyrokiem Morawieckim za kłamstwa zrobiło panu kisiel z mózgu.

  Do Śmieszek


  2020-08-01 18:47:21
 • Powstanie centrum kulturalne
  Również jestem zdania, że można byłoby zainwestować pieniądze przeznaczone na budowę centrum kulturalnego (czyli świetlicę) w coś bardziej potrzebnego. Świetlic w naszej gminie mamy pod dostatkiem!

  Mieszkaniec


  2020-07-31 23:19:35
 • Trociny w ogniu w Pasymiu
  Adaś znowu spał na zmianie i nie dopilnował :)

  Tomasz


  2020-07-31 20:36:26
 • Dino i sklep rolniczy wkraczają do gry
  Jak ze stacją paliw w dobrych cenach to jestem za!

  Tomasz


  2020-07-31 20:23:52
 • Rafał Brzeziński – między kosmetykami a motocyklami (zdjęcia)
  Zagalopowaleś się z tymi zasługami tylko twoimi , znaczna część tych zasług to waszej radnej.

  Obiektywy.


  2020-07-31 20:08:13
 • Dyrektorskie stołki dłużej o... rok
  Po co konkursy przecież to tylko ustawka jesteś za wójtem masz stanowisko psychoza która panuje od pierwszej kadencji ale lepiej dajesz .... masz jak w banku

  Wyborca


  2020-07-31 17:29:32