Reklama


Reklama

Pasym wrócił z piekła i...pozostaje w okręgówce


Cud. Tak można określić utrzymanie się Błękitnych Pasym w klasie okręgowej. Drużyna spadła. Potem z rozgrywek wycofał się drugi zespół Huraganu Morąg. To pasymianom dało nadzieję na utrzymanie. Na drodze stanął jednak KS Gmina Kozłowo. Pierwszy mecz pasymianie przegrali 2:4...Drużyna Błękitnych Pasym to jedna z najsłabszych drużyn minionego sezonu klasy okręgowej. Była zagrożona spadkiem do a klasy. Walczyła w barażach, ale je przegrała. Spadła. Ale okazuje się, że polska piłka nożna wciąż pełna jest cudów.

 

- Dostaliśmy kolejną szansę na grę w okręgówce – mówi Marek Gawdziński, prezes Błękitnych Pasym. - A to za sprawą drugiego zespołu Huraganu Morąg, który nieoczekiwanie został wycofany z rozgrywek. O wolne miejsce musieliśmy powalczyć w kolejnych dwóch meczach barażowych z KS Gmina Kozłowo.

 

10 minut i po meczu

 

Pierwszy mecz odbył się w środę w Kozłowie. Pasymianie przegrali 2 do 4. Trzeba przyznać, że walczyli jednak dzielnie. To po ich stronie była inicjatywa. Do przerwy prowadzili 1:0, a po przerwie 2:1. Niestety, gospodarze w ostatnich minutach meczu podkręcili tempo i w ciągu dziesięciu minut zdobyli trzy bramki. Efekt? Porażka z Kozłowem 2:4.


Reklama

Wydawało się, że Błękitni po raz kolejny przegrają walkę o utrzymanie w okręgówce.

 

Starsi lepsi od młodzieży

 

Tak się jednak nie stało. Prezes i trener sięgnęli po najgłębsze zasoby piłkarskie. Na murawę, w drugim meczu barażowym z Kozłowem, powrócili braci Łukaszewscy – Marcin i Sebastian, Ariel Łachmański i bramkarz Rafał Miara.

 

- Śmiem twierdzić, że bez tego wsparcia nie dalibyśmy rady wywalczyć utrzymania – mówi prezes Błękitnych. - Przykre jest to, że ci panowie w piłkę nie grają od ponad roku. Otrzepują się z liści, wchodzą na boisko i są lepsi od wielu zawodników, którzy są w ciągłym treningu. To pokazuje, na jakim poziomie jest obecna piłka w naszym powiecie.

 

Reklama

Czas na budowę

 

I rzeczywiście, przy wsparciu „starej gwardii” Błękitni Pasym zdołali pokonać na własnym boisku KS Gmina Kozłowo 3:0. To wystarczyło, aby pozostać w okręgówce. Bramki strzelili: Aleksander Dobrzyński (2) i Piotr Młodkowski.

 

- Utrzymanie to jedno, ale teraz czas poważnie zastanowić się co dalej i jak odbudować zespół – mówi Gawdziński. - Stara gwardia grać nie będzie mogła, bo nie pozwalają tym zawodnikom na to sprawy rodzinne, czy zawodowe.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze