Reklama


Reklama

Pasym „wnioskuje” o 20 milionów


Gmina marzy o solidnym zastrzyku finansowym – dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych na szereg planowanych działań. - Złożyliśmy wnioski o dofinansowanie niemal każdego zadania, do którego realizacji jesteśmy przygotowani, mamy dokumentacje techniczne – mów burmistrz Pasymia Cezary Łachmański.Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki dysponowane na poziomie rządowym na cele, które mają przeciwdziałać skutkom pandemii. Skutkom – w szerokim ujęciu, stąd przeznaczenie tych pieniędzy jest najróżniejsze, a czasem wręcz dziwne.


Reklama

 

Reklama

Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia.

 

- Można się zastanawiać, jak na przykład budowa Świetlicy w Narajtach ma pomóc w zwalczeniu pandemii, ale nie tylko o to chodzi – komentuje burmistrz Łachmański. - Każda inwestycja to zadanie dla jakiejś firmy, która mając zajęcie, nie zamknie się, nie zwolni pracowników. Wspieranie inwestycji jest więc drogą do minimalizowania skutków ekonomicznych, gospodarczych pandemii.

 

Jest to też szansa dla samorządów, by zrealizować wiele planowanych inwestycji, nie wydając na nie wyłącznie własnych środków, które zresztą pandemia też ograniczyła. Pasym zamierza więc z tego źródła skorzystać w jak najszerszym zakresie.

 

- Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie nasze wnioski zostaną zaakceptowane, ale próbować trzeba – mówi burmistrz.

 

Wśród zadań, na które gmina chce uzyskać dofinansowanie znajdują się między innymi: kanalizacja Tylkowa, budowa sal gimnastycznych przy szkołach w Tylkowie i Gromie, świetlica w Narajtach, modernizacja i rozbudowa oświetlenia w gminie.

 

Rządowych decyzji odnośnie do przyznania dotacji gmina oczekuje w ciągu miesiąca.

 

- Inwestycje, na które otrzymamy środki, będą realizowane w przyszłym roku – zapewnia Łachmański.Komentarze do artykułu

Rutki

A kiedy asfald na rutki ten obiecywany od kilku lat

Rutki

A kiedy asfald na rutki ten obiecywany od kilku lat

Jurgi

Kiedy zostanie dokończone ogrodzenie placu zabaw , bo to już drugą kadencję grodzi się !?.

Do mieszkaniec

To się ciesz że Trzaskowski nie rządzi

Dżwiersztyny

A asfaltu na drodze jak nie było , tak niema od drugiej wojny światowej.

mieszkaniec

taaa...a co z oczyszczalnią i ściekami płynącymi od lat do Kalwy?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze