Reklama


Reklama

Pasym mistrzem dożynek powiatowych (zdjęcia)


Dwóch radnych, troje urzędników, synowa burmistrza i dwóch sportowców związanych z pasymskim samorządem – to zwycięzcy tegorocznej sportowej rywalizacji podczas dożynek powiatowych. Rywalizowano w siedmiu nietypowych konkurencjach, które przygotowali pracownicy Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie.



W zawodach wzięło udział siedem gmin z naszego powiatu. Rywalizacja odbyła się w minioną niedzielę w Wielbarku, bo to tam właśnie odbyły się tegoroczne dożynki. Wśród najciekawszych konkurencji znalazły się między innymi: gra w kręgle przy użyciu kapusty (zawodnicy rzucają kapustą do butelek napełnionych wodą), napełnianie słoików mokrym ręcznikiem (na sygnał sędziego zawodnik bierze wcześniej zanurzony ręcznik w wodzie i biegnie z nim do stolika na którym stoją słoiki i wyciska do nich zawartość wody).


Reklama

 

Niemal we wszystkich konkurencjach najlepiej wypadli zawodnicy z Pasymia, którzy w ostatnich trzech latach wygrywali te zawody aż dwukrotnie, a raz byli na drugim miejscu.

 

W tym roku pasymską drużynę tworzyli: Michał Żuk, Piotr Młotkowski, Grzegorz Wanowicz, Izabela Wojtecka, Zuzanna Łachmańska, Ewelina Abramska i Natalia Abramska. - Konkurencje były bardzo ciekawe, i wymagały przede wszystkim przemyślenia taktycznego oraz zgrania całego zespołu – mówi Michał Żuk. - Nie było tu miejsca na indywidualistów. Wygrała drużyna, która była najbardziej zgrana i działała zespołowo. Tak się złożyło, że była to nasza – śmieje się pan Michał. - Każdy z nas walczył na sto procent. Ale przyznam, że rywalizacja była zacięta. Choć zabawy przy tym było też co niemiara.

Reklama

 

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz puchary, a każdy zawodnik medal.

 

 

Klasyfikacja końcowa drużyn:

1. Gmina Pasym – 72

2. Gmina Świętajno – 66

3. Gmina Dźwierzuty – 64

4. Gmina Wielbark – 56

5. Gmina Jedwabno – 54

6. Gmina Rozogi – 48

7. Gmina Szczytno - 40

Fot. Zbigniew Gołda

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
    Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

    Monika WŁODARCZYKOWA


    2021-03-04 12:02:59
  • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
    12 lat to za długooo

    NSZ


    2021-03-04 09:44:05
  • Morsy drugie w rajdowym finale
    czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

    ZenekM


    2021-03-04 09:35:07
  • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
    za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

    Pofajdok


    2021-03-04 09:17:39
  • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

    Pofajdok


    2021-03-04 09:16:29
  • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
    BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

    MS


    2021-03-04 08:39:17
  • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
    Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

    Karrramba


    2021-03-04 05:53:12
  • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
    Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

    Wiesiek Żyła


    2021-03-03 23:00:44
  • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
    Super wywiad ciociu ????

    Roman K


    2021-03-03 21:06:15
  • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
    Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

    mieszkaniec


    2021-03-03 10:47:35