Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Pasym jest miastem piłkarskiego lidera


Piłkarze Błękitnych Pasym zanotowali właśnie czternastą wygraną na piętnaście meczów. Na własnym boisku pokonali Kłobuk Mikołajki. Nasi piłkarze pewnie zmierzają po awans do IV ligi. Trzeba jednak dodać, że to dopiero półmetek rozgrywek.Błękitni Pasym - Kłobuk Mikołajki 3:0

 

 

Skład Błękitnych: 1. Brzozowski - 4. B. Kowalewski (81' 6. Walczak), 8. B. Nosowicz, 26. G. Stańczak, 3. Młotkowski - 9. Foruś, 7. M. Nosowicz, 14. Dobrzyński) 70' 21. Świercz), 13. Kępka, 16. P. Kowalewski (53' 17. Kulesik) - 10. Malanowski (88' 69. Jędrzejewski).

 

 

Początek spotkania z drużyną z Mikołajek nie był porywający. Błękitni od pierwszych minut osiągnęli przewagę, jednak nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką gości. Na pierwszą ciekawą okazję musieliśmy czekać kwadrans, wtedy to niecelnie z dystansu uderzył Arek Foruś. Po tej akcji kontrę przeprowadzili goście, ale ich strzał również był chybiony. Kilka minut przed końcem pierwszej części gry w pole karne wbiegł Patryk Kowalewski. Dośrodkował, ale strzał głową Kamila Kępki nie dotarł do bramki.

 

 

Nerwowy początek

 

Po wznowieniu gry pasymianie mieli dużo szczęścia. Piłkę zmierzającą do bramki Błękitnych w ostatniej chwili zatrzymał Michał Nosowicz.

Kilka minut później Patryka Kowalewskiego zmienił Kuba Kulesik. Ta zmiana wprowadziła dużo ożywienia do gry podopiecznych grającego trenera Patryka Malanowskiego. Już chwilę po wejściu na boisko Kowalewski dobrze uderzył z rzutu wolnego. Golkiper z Mikołajek wybronił jednak ten strzał. W ciągu kolejnych kilkudziesięciu sekund pasymianie mieli kolejne dwie dobre okazje.

 


Reklama

 

Strzał nad poprzeczkę

Najpierw Arek Foruś z boku pola bramkowego uderzył obok słupka, a po chwili piłka po strzale głową Kulesika trafiła w słupek. Błękitni osiągnęli jeszcze bardziej widoczną przewagę, jednak brakowało postawienia "kropki nad i" w postaci gola. Skuteczności zabrakło także Michałowi Nosowiczowi, który w niemal stuprocentowej okazji strzelił nad poprzeczką.

 

 

Dwie szybkie bramki

W 68 minucie pasymscy kibice doczekali się bramki. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Arek Foruś, a piłkę do siatki głową skierował Patryk Malanowski. Pasymianie postanowili pójść za ciosem i minutę po objęciu prowadzenia lewą stroną boiska ruszył Foruś, wbiegł w pole karne, wycofał do Malanowskiego, który rzadko myli się w takich sytuacjach. Dwubramkowe prowadzenie nie uśpiło Błękitnych, którzy dalej atakowali bramkę gości. Szansę na klasycznego hat tricka miał Malan, ale tym razem uderzył nad poprzeczką.

 

Śpiew na środku boiska

W 80 minucie dobre podanie otrzymał Kulesik, który wykorzystał swoją szybkość, poradził sobie z obrońcą i strzelił obok bezradnego bramkarza Kłobuka. W końcówce meczu goście z Mikołajek próbowali zdobyć honorowego gola i kilkakrotnie pojawili się w okolicy pola karnego Błękitnych. Najgroźniejszą sytuację mieli w doliczonym czasie gry, ale ich kontrę dobrą interwencją zatrzymał Paweł Brzozowski. Chwilę później arbiter skończył spotkanie, a nasi piłkarze mogli po raz kolejnych zaśpiewać na środku boiska, że Pasym jest miastem lidera!

 

Reklama

 

Paweł Sławiński/ip

 

Cresovia Górowo Iławeckie - Wilczek Wilkowo 3:3

Śniardwy Orzysz - Łyna Sępopol 1:0

Victoria Bartoszyce - Vęgoria Węgorzewo 1:1

 

Rominta Gołdap - Żagiel Piecki 5:3

Czarni Olecko - LKS Różnowo 4:0

 

 

 

 

1. Błękitni Pasym 15 42

2. Rominta Gołdap 15 37

3. Orlęta Reszel 15 30

4. Żagiel Piecki 15 29

5. Śniardwy Orzysz 15 26

6. Łyna Sępopol 15 25

7. Omulew Wielbark 15 23

8. DKS Dobre Miasto 15 22

9. Wilczek Wilkowo 15 19

10. Kłobuk Mikołajki 15 19

11. Victoria Bartoszyce 15 16

12. Vęgoria Węgorzewo 15 15

13. Cresovia Górowo Iławeckie 15 13

14. Czarni Olecko 15 13

15. LKS Różnowo 15 9

16. SKS Szczytno 15 0 (11-68)Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama