Reklama


Reklama

Pasym VIP-ami i piłką wspiera pogorzelców (zdjęcia)


Około pięć tysięcy złotych uzyskano podczas meczu charytatywnego zorganizowanego na rzecz rodzin poszkodowanych w pożarze pasymskiej kamienicy. - To dochód z kiermaszu, loterii, ale i indywidualnych wpłat uczestników – mówi burmistrz Cezary Łachmański.Mecz odbył się w miniony czwartek. Jego atrakcję stanowili piłkarze, wśród których najwięcej było parlamentarzystów i samorządowców. Lepsi okazali się ci pierwsi, ale dopiero w rzutach karnych, które nastąpiły po remisie 6:6.

 

- Datki finansowe to nie jedyny wkład uczestników wydarzenia w pomoc poszkodowanym rodzinom – wyjaśnia burmistrz. - Przekazali wiele różnych gadżetów, które do końca lutego będą licytowane. Zajmuje się tym Miejski Ośrodek Kultury, na którego stronie znajduje się też wykaz tych gadżetów i przebiega aukcja. Niebawem w Pasymiu zostanie też zorganizowana kolejna impreza na ten sam cel.

 

W pożarze poważnie ucierpiała kamienica, zamieszkiwana przez cztery rodziny – łącznie osiem osób. Budynek w połowie jest własnością komunalną, więc proces usuwania skutków ognia koordynuje samorząd.

 


Reklama

- Budynek był ubezpieczony, obecnie przygotowywana jest ekspertyza – mówi Łachmański. - Na tę chwilę trudno powiedzieć, jaki będzie koszt naprawy, wstępnie szacowaliśmy go na jakieś 200 tysięcy złotych.

 

Właściciele mieszkań, jak zapewnia burmistrz, póki co nie są obciążani kosztami odbudowy, w każdym razie nie na taki cel prowadzone są działania charytatywne. - Pozyskane środki zostaną równo podzielone i przekazane bezpośrednio wszystkim poszkodowanym, zarówno najemcom lokali komunalnych, jak i właścicielom pozostałych mieszkań. I oni sami zadecydują, na co je spożytkują - mówi Cezary Łachmański.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55
 • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
  Trochę niefortunne to zdjęcie.

  Kowal


  2020-09-18 00:33:52
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

  Chomik


  2020-09-17 22:29:09
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

  Śmieszek


  2020-09-17 22:17:25
 • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
  Policja, policja i policja...

  Ja


  2020-09-17 21:06:02