Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Passat z amfetaminą zatrzymany, do aresztu trafiło dwóch 20-latków


Do 3 lat więzienia grozi dwóm 20-latkom z Wielbarka. W aucie, którym jechali policjanci znaleźli amfetaminę. Samochód został zatrzymany do rutynowej kontroli. Zarówno kierujący, jak i pasażer zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi.W czwartek, 15 lipca parę minut po północy na ulicy B. Chrobrego w Szczytnie, policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli volkswagena passata. Za jego kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec Wielbarka, a na miejscu pasażera rówieśnik.


Reklama

 

- Mundurowi nabrali podejrzeń, że kierujący może znajdować się pod działaniem substancji zabronionych – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Jego stan psychofizyczny oraz podenerwowanie świadczyło o tym, że może on chcieć coś ukryć – dodaje policjantka.

 

Funkcjonariusze postanowili poddać mężczyzn kontroli osobistej oraz przeszukali passata. W pojeździe znaleźli pudełko koloru zielonego z zawartością białego proszku. Po przebadaniu substancji okazało się, że była to amfetamina.

Reklama

 

Obaj 20-latkowie zostali poddani badaniu na zawartość w organizmie narkotyków. Następnie trafili do policyjnej celi.

 

Szczycieńscy śledczy niebawem postawią mężczyznom zarzuty posiadania substancji zabronionych. Wobec kierowcy toczyć się będzie odrębne postępowanie, które wyjaśni czy usłyszy on również zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod działaniem narkotyków.

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka. 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze