Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Partnerstwo Południowe Mazury, szansą dla naszego powiatu (zdjęcia)


Za nami kolejne spotkanie w ramach Partnerstwa Południowych Mazur, w którego składzie znajduje się aż 26 jednostek samorządu terytorialnego. Starostowie, burmistrzowie, wójtowie oraz specjaliści rozmawiali o rozwoju tej części województwa. Spotkanie odbyło się w Jerutkach.Samorządowcy z czterech powiatów: działdowskiego, nidzickiego, piskiego i szczycieńskiego nie godząc się na marginalizację swoich małych ojczyzn powołali do życia Partnerstwo Obszaru Południowe Mazury. Po wielu miesiącach intensywnej pracy, przy współpracy ze Związkiem Miast Polskich opracowana została strategia terytorialna, która ma zapobiec marginalizacji tej części województwa.

 

Partnerstwo zostało docenione przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Istnieją szanse, że w ramach pilotażu projekty wynikające z dokumentów wypracowanych przez członków Południowych Mazur będą mogły uzyskać preferencje w dostępie do środków z Unii Europejskiej.


Reklama

 

Opracowana w ramach Południowych Mazur strategia pozwoliła wypracować wspólne kierunki rozwoju dla wszystkich czterech powiatów tworzących Partnerstwo. Aktualnie trwa składanie wniosków na realizację działań mających przyczynić się do rozwoju gospodarczego, społecznego i środowiskowego tej części Mazur.

 

Partnerstwo zostało także zauważone przez media lokalne i ogólnopolskie.

Reklama

 

Fot. Gospodarzem spotkania członków Partnerstwa Południowych Mazur w Jerutkach był starosta szczycieński Jarosław Matłach.Komentarze do artykułu

Jarosław ma takie doświadczenie biznesowe jak burmistrz miasta Szczytno, stąd też tylko wydawanie i biesiadowanie im dobrze wychodzi. A pojęcia dochód, koszt, storno, zapewne są im obce co widać po rozwoju naszych terenów.

Kasia

Dlaczego moj komentarz nie zostaje zamieszczony?

Kasia

Myślisz Grzegorzu ze inni włodarze z naszego powiatu sa lepsi?weźmy np.wojt gminy Świętajno?tak zadluża gminę,ze niedlugo ją zwiną i przestanie istnieć.

Kasia

Grzegorz myślisz że inni włodarze są lepsi? Weźmy np.wojta gminy Świętajno.tak zadluża gminę ze nie długo ją zwiną.

Grzegorz

Pytanie do starosty: Jakie osiągnięcia biznesowe posiada na swoim koncie, gdyż z tego co wiadomo to całe życie na etacie przepracował czekając na pensję czyli od 1 do 1 każdego miesiąca. Czyli realnie to spotkanie polegało na wypiciu kawy i biesiadowaniu za pieniądze podatników i lansowaniu się zapewne przedwyborczym a korzyści dla regionu tylko w teorii i żadne.

dr

Następny twór który ma sprawiać wrażenie, że nasi bonzowie miłościwie nam panujący robią cokolwiek za swoje apanaże.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama