Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Parking w zasięgu... spaceru (zdjęcia)


Z Placu Juranda zniknęło około 40 miejsc parkingowych, to efekt stworzenia strefy rekreacji, ale w zamian miejscy urzędnicy znaleźli ponad 100 nieformalnych miejsc parkingowy z tyłu bazy ZKM pomiędzy ulicami Ogrodową i Andersa. Teren został już wyrównany i pokryty specjalnym drogowym kruszywem.Dojazd do miejsc postojowych wskazują dodatkowe znaki. - Prowadzą kierowców, jak za rączkę z Placu Juranda na parking przy ulicy Andersa oraz nowe nieformalne miejsca postojowe – mówi Wiesław Kulas z Urzędu Miejskiego w Szczytnie.

 

Do parkingu przy ulicy Andersa jest dokładnie 300 metrów, a do nowych miejsc postojowych około 200. To zaledwie minuta spacerkiem na Plac Juranda, czy do miejskiego ratusza.

 

Łącznie parking przy ulicy Andersa oraz plac z tyłu ZKM może pomieścić około 200 pojazdów. Cały Plac Juranda ma zaledwie 90 miejsc parkingowych.

.


Reklama

.

Przypomnijmy. Ruszyła zmiana zagospodarowania części Placu Juranda. Według zamierzeń - Plac Juranda ma stać się centrum rekreacji i terenem zielonym naszego miasta. Ma być to miejsce, które będzie tętniło życiem. Możliwe są koncerty, projekcje filmów, czy inne eventy. Pojawi się tam też mała gastronomia i punkt z pamiątkami. - Na nasz apel o możliwości usytuowania takich punktów odpowiedziały dwie firmy ze Szczytna i Iławy – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - I to one postawią tam pawiloniki handlowo-usługowe. Będzie to mała gastronomia oraz pamiątki.

 

Reklama

W tym roku Plac Juranda ma być zagospodarowany w połowie (jeśli nie liczyć drogi). Ale sam projekt jest zdecydowanie większy i obejmuje cały Plac Juranda, łącznie z drogą. Finał tej inwestycji przewidywany jest na 2023 rok.

 

Pierwszy etap projektu będzie zrealizowany do czerwca tego roku. Zagospodarowana będzie część pomiędzy klombem, a ulicą Sienkiewicza w stronę ratusza. Od wtorku, 11 maja, rozpoczęto tam montaż rekreacyjnego „umeblowania”. To między innymi mobilne siedziska z oparciem, w które będzie wkomponowana zieleń. Strefa będzie mogła przyjąć jednocześnie około 50 osób.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze