Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Park imienia Klenczona powstanie przy Skłodowskiej-Curie?


Temat zagospodarowania parku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie wywołał na ostatniej sesji radny Andrzej Dziuban.- Mieszkańcy chcieliby, aby powstał tam park imieniem Krzysztofa Klenczoana. Pytają też, czy można byłoby tam utworzyć na przykład tężnie – pytał burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego. - Odebrałem w tej sprawie mnóstwo telefonów. Czy pan byłby przychylny tej inwestycji? – dopytywał.


Reklama

Radny Andrzej Dziuban.

Burmistrz odparł, że powołany jest komitet organizacyjny roku klenczonowskiego. - Zbieramy różne propozycje – mówił. - Jedną z nich jest właśnie utworzenie przy ulicy Skłodowskiej parku jego imienia. To jest w moich zamierzeniach, ale i było też u poprzednich włodarzy miasta. Sam to kiedyś nazwałem błoniami szczycieńskimi. Tak, jestem przychylny tej inwestycji, ale musi być złożony w tej sprawie wniosek do budżetu.

ReklamaKomentarze do artykułu

Mieszko

Do między innymi Adalberta: Skwer Klenczona, o którym pisze Tadeusz, to okolice pubu \"Gamma\" w parku nad Jez. Domowym Małym. Tam są alejki z tablicami poświęconym muzykom z epoki Klenczona. Może by się tak wielce szanowny radny wybrał i jakieś wnioski z istnienia tego miejsca wyciągnął. Być może on - radny nie wie, że ono w ogóle istnieje. Dopiero dzięki tym wpisom się dowiedział. Co pomysł - to głupszy. Park przy M. Skłodowskiej - Curie powinien być odrestaurowany, ale nie pod hasłem \"Klenczon\", tylko pod hasłem jego założyciela \"Anders\". No i nie zgadzam się, aby półprywatny komitet rodziny Klenczona decydował o tym, jaka ulica ma być im. K. Klenczona. Na pewno nie ulica Spacerowa. Jest pasaż z pomniczkiem K. Klenczona i tam ulepcie sobie państwo kapliczkę na Jego cześć. \"Wróćmy na jeziora\" i \"W szczerym polu biały krzyż\". Tyle w temacie.

ha ha

Wolę Park Klenczona niż Skwer Kaczyńskiego. Ile ludzi tyle opinii i zdań. Może \"Adalbert\" ma rozwiązanie które zadowoli wszystkich, pewnie nie , bo takiego nikt nie ma ale widać że wyraźnie Mańkowski go \"boli\".

Adalbert

Zgadzam się z A ndrzejem,Klenczon jest już obecny w mieście, wyróżniony za doceniony, już starczy,a ten fatalny szkodnik Mankowski i jego kolesie nic mądrego jeż nie wymyślą.trzeba wizerunek miasta budować na innych elementach,a sam brand powierzyć fachowcom,a ten komitet honorowy to jakaś farsa za najpierw trzeba mieć honor

Janusz

Może pan radny się zajmie czymś naprawdę ważnym dla miasta i mieszkańców jak zakłady pracy, przyszłość dla dzieci i młodzieży, szkoły, sytuacja służby zdrowia, którą w Szczytnie funkcjonuje jak remiza w wygwizdowiu, Panie radny wtedy pan zabłyśnie bo jak na razie to.........

dr

Do Tadeusz. W sam punkt- właśnie tak. Jest skwer im. K. Klenczona. Szczytno było tylko epizodem w jego życiu Myślę, że nazwanie tego skweru jego imieniem jest proporcjonalne do jego znaczenia i zasług w Szczytnie. Należy tylko o ten skwer zadbać odpowiednio, przede wszystkim wywalić stamtąd ta obskurną budę z piwem. Park należałoby zagospodarować z dużą rozwagą, tak aby służył dla mieszkańców anie tylko po to żeby Pan Burmistrz mógł sobie strzelić fotkę, a co poniektórzy radni wymyśleć hamakownię albo przewijalnię. Myslę , że powinni sie za to zabrac fachowcy.

tak się pytam

a gdzie ten pan widzi tam park?

tadeusz

Panie Andrzeju kilka faktów przypomnienia. Przed UM w Szczytnie jest już skwer im. K. Klenczona więc po co kolejny park nazywać jego imieniem jeżeli nie potrafimy zadbać o to co już jest? Gdzie odbywa się obecnie festiwal młodych talentów im. K. Klenczona zainicjowany lata temu w Szczytnie? Gdzie jest w Szczytnie choćby jego izba pamięci? Gdzie można kupić pamiątki z Klenczonem w Szczytnie? Po co kolejna nazwa? Od tego nic ani miastu ani jego mieszkańcom nie przybędzie! Może zamiast \"popeliny\" zabrać się do konkretnej roboty!!!

Anka

Krzysztof Klenczon nie urodził się w Szczytnie tylko w Pułtusku , Pani mieszkanko Jedwabna!

MIESZKANKA JEDWABNA

Jak najbardziej niech powstaje taki park którego patronem jest Artysta Muzyk Krzysztof Klenczon urodzony w Szczytnie.Spedzil tu dzieciństwo i młodość i z pewnością zaczątu swoją karierę muzyczną.Jeszcze powinna być w tym parku scena muzyczna wraz z widownią.Ładnie to by się złożyło bo w Olsztynie jest Amfiteatr imieniem Czesława Niemena a tu w Szczytnie byłby park imieniem Krzysztofa Klenczona wraz ze sceną

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kocie łby zastąpi kostka
  parodia

  śmiechu warte


  2021-09-28 09:08:03
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  \"Zwróciliśmy się do trzech firm artystycznych więc potrzebujemy więcej kasy\"

  kradziej


  2021-09-28 09:01:13
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Palący problem. Jak chce to niech sobie stawia tylko niech sam pokryje koszty.

  karierowicz


  2021-09-28 08:58:38
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dobra inicjatywa. To, że mieszkańcy się burzą jest efektem braku wiedzy co do życia. Braki sięgają sprzed 89 roku. Więc jeszcze 3 pokolenia jak zmienią swoją mentalność względem życia. Niedługo ich pomniki oglądać będziemy. Co do godności należy się ona każdemu! Co do bólu kobiet droga jest tylko jedna terapia i wsparcie męża, którego w większości te kobiety nie mają.

  Mieszkaniec


  2021-09-28 08:29:14
 • Dwie groźne kolizje, policja apeluje o ostrożność (zdjęcia)
  Trzy ,droga Dżwiersztyny-Dybowo wyjście z zakrętu przy torach kolejowych ,zaliczony rów przydrożny.

  !


  2021-09-28 08:16:49
 • Kolejne 22 kilometry ścieżki już otwarte (zdjęcia)
  Czy w dalszym ciągu trzeba z duszą na ramieniu przebiegać z rowerem przez drogę krajową w okolicy Kulki? Super pomysł :) Tylko pogratulować Panu Staroście i Wójtowej za pomysłowość. A gdzie są te pierwotnie wskazywane w projekcie inwestycji wieże widokowe? Projekt ograniczony? Szkoda.

  marian


  2021-09-28 06:57:52
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Coś mi się wydaje, że tu ktoś resztki rozumu utracił? Jak się nie ma nic sensownego do zaoferowania, to trzeba palnąć cokolwiek, byle było o mnie głośno. Niech ludziska mają temat zastępczy!!!

  Taki jeden


  2021-09-27 21:24:49
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Odeszli od zdrowych zmysłów i tyle. Szczególnie ten pan.

  Jack


  2021-09-27 21:16:19
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Tego murala w ogóle nie powinno być. Dziwię się, że szkoła imienia Fryderyka Chopina zgodziła się na to. Chopin w swojej epoce był awangardą w przeciwieństwie do Klenczona - wtórnika.

  Taki sobie czytelnik


  2021-09-27 19:47:32
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Oszałamiający tysiąc złotych nie podziałał na wyobraźnię artystów

  Szczytnianin


  2021-09-27 18:22:54