Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Pani Teresa sprzedaje księgozbiór po mężu. Kto chętny?


Nadarza się gratka dla zbieraczy książek. Pani Teresa, 82-letnia wdowa po Czesławie Krzewskim, żołnierzu i nauczycielu w Zespole Szkół nr 1 w Szczytnie podjęła decyzję o sprzedaży bibliofilskiego księgozbioru, który za życia uzbierał jej mąż.- Jest tego ponad 200 tytułów. Same bestsellery. Znakomita większość w ogóle nie była czytana – mówi pani Teresa. – Mój mąż zbierał je latami. Miał umowę z szefową księgarni w Szczytnie na zakup najciekawszych pozycji. Jest tego naprawdę dużo – o wiele za dużo, jak dla mnie jednej.

 

I pokazuje nam listę niektórych pozycji ze zbiorów męża: „Kronika sportu”, „Kronika ludności”, „Kronika XX wieku”, „Kronika techniki”, „Kronika kobiet”, „Kronika Ziemi”, dwa tomy „Boże Igrzysko” Normana Daviesa, czy 21 tomów ze złotego wydania książek Alistar’a Maclean’a.


Reklama

 

- Oczywiście cena będzie przystępna, bo swoje lata książki już mają, są jednak w idealnym stanie. Dbam o nie już od 26 lat, od kiedy niespodziewanie zmarł mój mąż (na wylew – red.). Ale teraz jest mi za ciężko z nimi – mówi wdowa. – Czasami mówię do tego swojego męża „Musiałeś to tak zbierać? Ja tego przecież nie dam rady wszystkiego przeczytać”.

 

Pani Teresa zwraca się do potencjalnych nabywców za pośrednictwem „Tygodnika”, bo - jak tłumaczy - w Szczytnie nie ma antykwariatu, a dawanie zwykłego ogłoszenia mogłoby umknąć w masie innych. Chętnych do zakupu zachęcamy do kontaktu z panią Teresą pod nr telefonu: 886 203 582.

ReklamaKomentarze do artykułu

Pulpeciński

czytanie rozwija i poszerza horyzonty myślowe

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama