Poniedziałek, 25 Październik
Imieniny: Arety, Marty, Marcina -

Reklama


Reklama

Pani Kinga wyróżniona przez komendanta policji


Szef szczycieńskiej policji, inspektor Radosław Drach spotkał się 24-letnią Kingę Żyrą, mieszkanką gminy Świętajno, aby podziękować za jej godną naśladowania postawę obywatelską. Pani Kinga znalazła w Szczytnie portfel, w którym była spora suma pieniędzy. Zgubę bez wahania przekazała policjantom, a ci właścicielowi.Decyzja o przekazaniu portfela i pieniędzy policji była szybka, bo tak wychowali mnie rodzicie – mówi z uśmiechem „Tygodnikowi Szczytno” pani Kinga. - Jeżeli coś jest nie moje, to trzeba to zwrócić. Poza tym sumienie nie pozwalałoby mi postąpić inaczej. Portfel należał do starszej osoby, być może to była cała emerytura, a może te pieniądze temu panu były potrzebne na leczenie. Tego nie wiem, ale wiem że każdy powinien postąpić podobnie jak ja.

 

Prywatnie pani Kinga pracuje w sklepie w Świętajnie. Więc doskonale też wie, jak starszym osobom potrafi być dzieżko, i jak wyliczają każdy grosz. Bywa, ze widać to podczas robienia zakupów.

 

Inspektor Radosław Drach, Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie spotkał się z panią Kingą w posterunku w Świętajnie.

 

- Postawa pani Kingi przywróciła niejednemu wiarę w ludzi - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - 24-latka przebywając na terenie Szczytna natrafiła na leżący na chodniku portfel z zawartością dokumentów i dość pokaźnej sumy pieniędzy. Jaki był finał tej historii? Szczęśliwy 65-latek, który odzyskał swoją zgubę i uśmiechnięta pani Kinga, która odebrała z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, insp. Radosława Dracha podziękowania za godną naśladowania postawę obywatelską.


Reklama

 

W piątek, 14 maja do szczycieńskiej jednostki policji przyszła 24-letnia mieszkanka gminy Świętajno. Kobieta w rozmowie z oficerem dyżurnym oświadczyła, że kilka minut wcześniej na ulicy Polskiej w Szczytnie, znalazła czarny męski portfel. Wewnątrz znajdował się dowód osobisty, prawo jazdy, karta bankomatowa i pieniądze w kwocie 800 zł. Szczycieńscy policjanci skontaktowali się z właścicielem, który jeszcze tego samego dnia stawił się w komendzie, aby odebrać zgubę.

 

- Pani Kingo, nie mogłem przejść obojętnie wobec postawy, którą się pani wykazała. Wydawałoby się, że niby z pozoru to naturalny odruch, którym powinien kierować się każdy obywatel, jednak jak dobrze wiemy życie pisze różne scenariusze, a my jako policjanci często jesteśmy tego świadkami – mówił podczas spotkania do 24-latki inspektor Radosław Drach. - W czasach, kiedy bezwzględni przestępcy wykorzystują dobroć chociażby starszych ludzi, odbierając im oszczędności całego życia, Pani jako młoda kobieta przywróciła niejednemu człowiekowi wiarę w ludzi.

Reklama

 

Komendant wyraził swoje słowa uznania, pogratulował kobiecie godnej pochwały postawy obywatelskiej i wręczył drobny upominek, na pamiątkę wspólnego spotkania.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama