Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pan Zbigniew chwali szczycieński szpital (sygnał czytelnika)


Zbigniew Boguski z Kucborka ma mocno odmienną opinię o szczycieńskim szpitalu. Odmienną od tej, jaka jest rozpowszechniana, często stanowiąc powielenie plotek i niesprawdzalnych informacji. Pan Zbigniew swoją ocenę oparł na osobistych doświadczeniach. Dziś wiem, że niejedna z osób, które tę złą opinię powielają, nie ma w domu takich wygód i opieki, jakie zapewnia nasz szpital. Pewnie są i tacy, którzy byli tu leczeni i oczekiwali luksusów jak w pięciogwiazdkowym hotelu. Ale takim wszędzie będzie źle.Mam 55 lat, a od 24 poruszam się na wózku inwalidzkim. To efekt wypadku samochodowego. W 1995 roku jako pasażer jechałem małym fiatem. Pasy już w nich były, ale brakowało zagłówków. Do wypadku doszło podczas mijania się z tirem. Nasz samochód wpadł do rowu. Od siły uderzenia doznałem zerwania kręgów i paraliżu czterokończynowego. Ale to już historia. Pogodziłem się z kalectwem i staram się żyć możliwie aktywnie.

 

 

Ciągłe siedzenie w wózku spowodowało jednak przykrą dolegliwość – odleżynę na... siedzeniu. Jątrząca się, bolesna rana mocno utrudniała życie. Za namową i skierowaniem lekarza pierwszego kontaktu – Artura Górskiego z Wielbarka, trafiłem do szczycieńskiego szpitala na oddział chirurgiczny, którym kieruje doktor Troska. W szpitalu spędziłem ponad trzy tygodnie, miałem więc dość czasu, by poznać i ocenić jego funkcjonowanie.

 

 

Bezpośrednią opieką medyczną objął mnie doktor Dominik Górski. Odleżyna była rozległa i paskudna. Wymagała opatrzenia operacyjnego. Zabieg przeprowadził właśnie doktor Dominik Górski w sposób – powiedziałbym – perfekcyjny. Rana musiała się zagoić, ale nie odczuwałem żadnego dyskomfortu, nie wystąpiły żadne problemy, nie było bólu, nawet blizn nie mam. Pod względem medycznym nie mam szpitalowi i lekarzom nic do zarzucenia, a wręcz przeciwnie – jestem pełen podziwu, uznania i – oczywiście – wdzięczności.

 

 

Nie miałem też powodu, by uskarżać się na pracę pielęgniarek i pań salowych. Reagowały na każdą potrzebę, prośbę, zawołanie. Personel był naprawdę bardzo pomocny, a także zawsze miły i uśmiechnięty. Po tych trzech tygodniach pobytu w szczycieńskim szpitalu przekonałem się na własnej skórze, że jest tu bardzo dobra opieka i bardzo dobrzy lekarze.


 

 

Uczciwie się przyznaję, że od czasu wypadku unikałem szpitali. Nie ufałem też naszemu, szczycieńskiemu, bo wierzyłem w te wszystkie negatywne opinie, w to, co ludzie powtarzają jak „papugi”: że zły, że się tu na niczym nie znają, że nic nie umieją... To wszystko nieprawda.

Dziś wiem, że niejedna z osób, które tę złą opinię powielają, nie ma w domu takich wygód i opieki, jakie zapewnia nasz szpital. Pewnie są i tacy, którzy byli tu leczeni i oczekiwali luksusów jak w pięciogwiazdkowym hotelu. Ale takim wszędzie będzie źle.

 

 

Osobiście mogę tylko zaapelować: starajmy się cenić nasz powiatowy szpital, doceniać lekarzy i pielęgniarki. Oni są dla nas i starają się, jak tylko mogą. Przestańmy krzywdzić nasz szpital i skończmy z jego „złą sławą”.

 

 

Serdecznie dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i salowym z oddziału chirurgicznego za pomoc i opiekę. Jestem Wam bardzo, bardzo wdzięczny – za zdrowie i za „nawrócenie grzesznika”: już nigdy nie powiem złego słowa na nasz szpital i będę się starał „nawracać” innych.

 

 

Zbigniew Boguski z KucborkaKomentarze do artykułu

Norman

To tylko opinia jednego pacjenta dobra jak złapałem rękę w wypadku na skutera wodnym to wysłali mnie po4 godzinach mokrego dalej nie dali nic żeby sieokryc ani przebrać bo to nie rewia mody dali witamina C trzymali tyle na korytarzu i wysłali do Biskupca A w Biskupcu do 4 rano mokry bez buta i wiadomość żeby jechać do Szczytna w poniedziałek się umówić co z tym zrobić A to był piątek od razu stamtąd pojechałem do Olsztyna i od razu zdjęcie przebrany już byłem bo ciuchy przywieźli mi . I gdzie tu opieka jest

Krajan

To prawda, że jak będziemy wieszać w kółko psy na tym naszym szpitalu - to wreszcie i jego personelowi zacznie \"zwisać\", czy to jeden \"pies\" - czy dwa więcej.Inna sprawa, że szpital musi się cały czas starać o dobrą opinię i ją podtrzymywać. Bo opisany tu przypadek p. Boguskiego też nie jest pospolity. Ale ja ostatnio też spotkałem się z pozytywną opinią o opiece w naszym szpitalu - więc może nie tak źle. Ważne, aby szpital brał pod uwagę swoje warunki, bo szereg negatywnych opinii (z tych, co znam) wynika z tego, że usiłując pomóc - przekracza się pewien próg swych możliwości. Ale nie popadajmy w skrajności - ważne, aby szpital był i działał na swoją miarę wzorowo.

Napisz


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07